logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wyciek gazu w Warzymicach i ewakuacja! [ZDJĘCIA]

Warzymice wyciek gazuDziś około godziny 14:00 doszło do dużego uszkodzenia instalacji gazowej przy drodze Do Rajkowa graniczącej ze Szczecinem i Warzymicami. Niebezpieczeństwo było na tyle duże, że ogłoszona została ewakuacja mieszkańców kilku bloków. Wszyscy zagrożeni mieszkańcy mogli udać się na kilka godzin ze świetlicy środowiskowej w Będargowie, albo wyjechać do swoich rodzin lub znajomych poza strefą zagrożenia.

 

 

 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, powodem tak dużego niebezpieczeństwa było uszkodzenie koparką podziemnego rurociągu gazowego przy ulicy Do Rajkowa. Miało to miejsce w okolicach przejazdu kolejowego w stronę Rajkowa, osiedla "Nowe Warzymice" i "Gumieńce Na Start"

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność


Hair-House

Botaniczna Kwiaciarnia

 

Na miejscu przez około dwie godziny pracowały różne służby, począwszy od Pogotowia Gazowego przez Straż Pożarną oraz Policję, która m.in. zawracała pojazdy jadące od Rajkowa, Alei Śliwkowej oraz od drogi krajowej nr 13. Ruchliwa w popołudniowym szczycie droga "Do Rajkowa" była zamknięta w obie strony, co powodowało liczne korki z każdej nitki dojazdowej.

Około 70 mieszkańców z kilku bloków zlokalizowanych najbliżej źródła wycieku, otrzymało polecenie natychmiastowej ewakuacji. Na którko przed godziną 16:00 mogli już bezpiecznie powrócić do swoich domów.

WyciekGazu 1

WyciekGazu 2WyciekGazu 3

WyciekGazu 4

Pin It