logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Procesja Bożego Ciała w Przecławiu

BozeCialo 2022Dziś odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym a przeszła wewnętrznymi ulicami Przecławia.

 

 

 

Pierwszy ołtarz przy posesji nr 10 zbudowała Caritas Parafialną i Maryjną Wspólnotę Matek, drugi przy bloku nr 14 - rodzice dzieci pierwszokomunijnych, trzeci na rondzie w okolicach bloku 96 - mieszkańcy Warzymic i Karwowa a ostatni przy bloku nr 29 Wspólnota Żywego Różańca. W tym roku w Przecławiu bardzo dopisała pogoda, jednak w obchodach z roku na rok uczestniczy coraz mniej wiernych. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach w których odczytano fragmenty Ewangelii.

  reklama

Fruktolinka


Hair-House

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Boże Ciało w Kościele katolickim to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego i wypada 60 dni po Wielkanocy.

 

BozeCialo 00 BozeCialo 01

BozeCialo 03

BozeCialo 04

BozeCialo 05

BozeCialo 08

 

 

Pin It