logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Co się (z)buduje w naszej okolicy?

Co sie zbuduje Przecław, Warzymice i okolice to tereny dużej aktywności deweloperskiej. Z roku na rok powstają kolejne bloki a nawet całe osiedla. Przyjrzeliśmy się kilku inwestycjom, które albo wychodzą już z ziemi, albo dopiero czekają na pozwolenie na budowę.

 

 

 

W centrum Przecławia powstaje kolejny blok. Buduje go firma Smart Cube, ta sama, która wybudowała w ostatnich latach bloki zlokalizowane przy przejeździe kolejowym. Nowy blok w Przecławiu będzie mieć białą elewację, podziemny garaż oraz cztery piętra. W sumie będzie to 40 mieszkań o metrażu od 25 do 93 m2 oraz jeden lokal użytkowy. Ceny zaczynają się od 9500 zł/m2. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do nowych mieszkań w połowie przyszłego roku. Sporo z nich jest już sprzedana lub zarezerwowana, więcej szczegółów pod adresem www.smartcube.com.pl 

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Znacznie większa inwestycja rozpoczyna się w Warzymicach zaraz obok osiedla Różane i Tęczowe Ogrody. Już od kilku dni trwa tam intensywna wycinka drzewek i krzewów, a mieszkańcy osiedli obok muszą się przyzwyczaić, że zniknie z mapy ich popularny spacernik po sąsiedzku. Z niemałym trudem udało nam się ustalić właściciela działki. Jest nim firma deweloperska Alsecco ze Szczecina, która wybudowała już w naszej okolicy dwa osiedla - Harmonia Gumieńce oraz Nowa Cukrownia.

Potwierdzam, spółka Alsecco jest w posiadaniu tego terenu - mówi Wiktor Motylewski z firmy Alsecco. Spółka nie rozpoczęła inwestycji deweloperskiej. Wycinka na tej działce miała miejsce w związku z przywróceniem działalności rolniczej na tym obszarze.

  reklama

Hair-House

 

Jednak w starostwie powiatowym w Policach leży już wniosek o pozwolenie na budowę w tym miejscu osiedla bloków. Dla przedmiotowego terenu wczoraj wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę zespołu pięciu wolno stojących budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi i infrastrukturą - informuje Szczepan Sawiński, Naczelnik Wydziały Architektury i Budownictwa w Policach. Do tego wniosku dołączono dokumentację projektową sporządzoną przez biuro projektowe ze Szczecina, opracowaną na podstawie decyzji Wójta Gminy Kołbaskowo ustalającej warunki zabudowy dla przedmiotowej inwestycji. Postępowanie w sprawie wycinki drzew prowadzone jest obecnie w referacie ds. ochrony środowiska Urzędu Gminy Kołbaskowo - dodaje na koniec S. Sawiński

Według projektu będą to budynki trzykondygnacyjne plus podziemny garaż. Wysokość budynków około 12m od poziomu projektowanego terenu do kalenicy patrząc od strony drogi krajowej, elewacje boczne, szczytowe w projektowanych blokach będą wyższe.

reklama

Magnolia Przecław

Kolejne bloki buduje Ronson Dewelopment. To duża inwestycja pod nazwą "Nowe Warzymice" zlokalizowana przy linii kolejowej na długiej działce wzdłuż Alei Śliwkowej. Tutaj ceny zaczynają się od 6700 zł/m2. O tej inwestycji pisaliśmy już wiele razy, szczegóły można znaleźć pod adresem www.ronson.pl/nowe-warzymice/ 

Z pewnością narastającym problemem kolejnych bloków i mieszkańców będzie komunikacja. Zwróciliśmy się do firmy Ronson z zapytaniem o skomunikowanie osiedla z Aleją Śliwkową i ulicą Do Rajkowa. Docelowo osiedle będzie skomunikowane z ul. Do Rajkowa - jednym wjazdem, który jest już wykonany oraz z al. Śliwkową - 4 wjazdami - wyjaśnia Paweł Krawczyk, Dyrektor Regionu Szczecin Ronson Development. Z czego dwa wjazdy zlokalizowane będą przy obecnie realizowanym, 4 etapie inwestycji, a dwa pozostałe w kolejnych etapach, w środkowej części działki.

Przeglądając otrzymany plan zagospodarowania terenu warto zwrócić uwagę, że w 4 etapie inwestycji, obok najnowszego bloku, powstanie 150 zewnętrznych miejsc postojowych.

 

Ronson nowe warzymice

Ostatnia inwestycja, tym razem prywatna, powstaje między Przecławiem a Warzymicami w okolicach startu popularnej ścieżki z Przecławia do Karwowa. Będą to tereny usługowe. Powstanie tam kompleks trzech hal o powierzchniach odpowiednio 360m2, 900m2 i 1350m2 i będą one podzielone na pomieszczenia o powierzchni od 180 m2 w górę. Pierwsi najemcy będą mogli rozpocząć tam biznes w sierpniu tego roku.

 

Pin It