ancora warzymice

Szukaj w portalu

Kamera na bocianim gnieździe w Warzymicach (sezon 2018)

bocianie gniazdo 2018Ruszamy czwarty sezon z transmisją wideo z bocianiego gniazda w Warzymicach. Działa już kamera, która umożliwi internautom podgląd na żywo naszych ulubionych długonogich, zwiastujących co roku przybycie wiosny. Jest z nami kolejny raz niezawodna firma LanTech.pl, która zapewnia przez cały sezon niezakłóconą transmisję oraz obraz o wysokiej rozdzielczości.

Czytaj więcej...

Daj sobie spokój z jesienną grypą i depresją! ;)

jesienny felietonMamy jesień i mass media już zaczęły coroczny atak reklam środków na grypę, przeziębienie i depresję. Tymczasem nasza polska jesień to wspaniały czas przygotowania do wyciszenia zimowego, zaś barwną przyrodą możemy tutaj, w naszej gminie zachwycać się na każdym kroku. I tym samym zapomnieć o grypie czy depresji!

Czytaj więcej...

Tkwienie w przekonaniach.

tkwienie w przekonaniachO tym jak posiadane przekonania wpływają na związek. Najczęściej wydaje się nam, że o naszym poczuciu szczęścia przesądza to, co nas spotyka, okoliczności w jakie wpadamy, ludzie, którzy są dla nas uprzejmi, bądź nie uprzejmi. Tymczasem wpływ na nasze zadowolenie z życia ma tak naprawdę interpretacja wydarzeń. Ona zaś zależy między innymi od osobistych przekonań.

Czytaj więcej...

Na odlew prawicą w pysk

temida Giertych wygrał proces o znieważenie, zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych. Niby nic takiego. Jest znieważenie, jest wyrok. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że znany prawnik walczył o to siedem lat! Dawno temu za zniewagę rzucało się rękawicę, i sprawę załatwiało na pistolety lub na szable. Później, w czasach wcale nie tak odległych, oszczercę prało się po pysku. Takie było prawo. Prawo honorowe. A ludzie wiedzieli co to honor.

Czytaj więcej...

Zanim wybuchniesz ze złości...

zloscZłość to niezwykle silna emocja, mocno oddziałująca na nasze życie. Może wynikać z frustracji, zranienia, rozczarowania, irytacji. Najczęściej czujemy złość wtedy, gdy nasze oczekiwania odbiegają od rzeczywistości, gdy połamane zostały zasady jakimi się kierujemy czy podważane są podstawowe wartości w jakie wierzymy. Napędzane złością i gniewiem osoby rzucają się do działania, aby wszelkimi sposobami wpłynąć na odbiegające od ich wyobrażeń okoliczności. Tacy „krzykacze” stanowią fantastyczną pożywkę dla mediów, a mocne tematy i rozdmuchane afery są kwintesencją każdego pasma wiadomości. Czy warto jednak działać w złości?

Czytaj więcej...

Pierwszy felieton w siódme urodziny.

felieton pierwszyWłaśnie mijają kolejne urodziny portalu przeclaw24.pl. Pierwszy artykuł dotyczący historii Przecławia ukazał się pod koniec czerwca 2010. Miał dotąd ponad 20.000 odsłon. Siedem lat minęło jak z bicza strzelił. Lokalna strona www doczekała się  ośmiu milionów odsłon oraz stałego i licznego grona czytelników. Do tej chwili na portalu pojawiło się dokładnie 1499 artykułów na temat naszych okolic, wydarzeń, historii czy problemów.  Bardzo rzadko wyrażałem osobiste zdanie na temat spraw, dotyczących naszej małej społeczności. Teraz to się zmieni. Od dziś pojawi się na naszej stronie nowa rubryka - felietony. Ten jest  pierwszy.

Czytaj więcej...

Wypatrz bociana w Warzymicach. Sezon 2017

bociany 2017Ruszamy trzeci sezon z transmisją wiedo z bocianiego gniazda w Warzymicach. Działa już kamera skierowana, która umożliwi internautom podgląd na żywo naszych ulubieńców, zwiastujących co roku przybycie wiosny. W tym roku ma być jeszcze wyższa rozdzielczość, jak zapewnia firma LanTech.pl przez cały sezon będziemy się cieszyć obrazem o jeszcze wyższej rozdzielczości niż w zeszłym roku.

Czytaj więcej...

Kamera na bocianim gnieździe w Warzymicach (sezon 2016)

bocianie gniazdo warzymice 2016Od początku marca działa już kamera skierowana na bocianie gniazdo w Warzymicach. Umożliwiać będzie internautom podgląd na żywo naszych ulubieńców, zwiastujących co roku przybycie wiosny. W tym roku, dzięki profesjonalistom z firmy LanTech.pl możemy cieszyć się obrazem o wysokiej rozdzielczości.

Czytaj więcej...

Podglądamy bocianie gniazdo w Warzymicach (2013)

podgladamy-bociana-w-warzymicachDziała już kamerka skierowana na bocianie gniazdo w Warzymicach. Umożliwia ona internautom podgląd na żywo naszych ulubieńców, zwiastujących co roku przybycie wiosny. W tym roku pierwszy bociek wylądował w niedzielę 31 marca 2013 roku w godzinach południowych.

Czytaj więcej...