medentes przeclaw

amazon swieta

Instrukcja - jak głosować w wyborach samorządowych

glos-Za tydzień wybory samorządowe w których zdecydujemy kto będzie rządził gminą, powiatem i sejmikiem wojewódzkim. To jedne z najtrudniejszych wyborów od strony technicznej. W tegorocznych dostaniemy aż cztery karty do głosowania. Dwie z nich będą dużego formatu. W odróżnieniu od wyborów z 2014 roku - tym razem nie będzie żadnych książeczek.

 

Czytaj więcej...

Jak bronić się przed komarami?

jak sie bronic sie przed komaramiKomary, które szczególnie aktywne są w okolicach zmierzchu i świtu, nie tylko mogą skutecznie popsuć nam imprezę na ogrodzie, czy grilla w gronie przyjaciół. Niektóre gatunki komarów przenoszą niebezpieczne dla zdrowia choroby.

 

Czytaj więcej...

Uwaga! Idą mrozy!

Ida mrozyJak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w województwie Zachodniopomorskim możemy spodziewać się dużego mrozu od 26.02.2018 do 02.03.2018. Temperatura w nocy od -16°C do -14°C, temperatura w dzień od -6°C do -4°C. W czasie tak dużych mrozów przypominamy o tym, by w tym czasie ciepło się ubierać, zwracać uwagę na osoby bezdomne i zwierzęta.

Czytaj więcej...

Zakaz handlu w niedzielę. W które dni dokładnie?

lidl warzymiceJeśli ktoś nie śledzi zmian w przepisach na bieżąco i w niedzielę 11 marca wybierze się na zakupy do pobliskiej Biedronki czy Lidla, to się mocno zdziwi. Bo dyskont będzie zamknięty. W tym dniu przypada pierwsza niedziela, którą obejmie ustawa ograniczająca handel. Takich niedziel w całym 2018 roku będzie znacznie więcej. Przeważnie po dwie w każdym miesiącu. Zakaz wchodzi w życie 1 marca.

Czytaj więcej...

Pierwsza kolęda już 28 grudnia.

Koleda 2018W najbliższy czwartek rozpoczynają się pierwsze wizyty duszpasterskie w domach mieszkańców Przecławia i Warzymic. Księża z Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odwiedzą przecławskie domy rozpoczynając od numeru 1. Początek kolędy, jeśli wypada ona w tygodniu jest od godziny 16:00, a w przypadku soboty - rozpoczyna się od 15:00. Mieszkańcy Warzymic mogą spodziewać się kolędników od 8 stycznia.

Czytaj więcej...

Ma być dogodniej i przestronniej.

diagnostyka przeclawW miniony weekend otworzono nowy punkt firmy "Diagnostyka" w Przecławiu. Mieścić się będzie w pomieszczeniach wynajętych na terenie przecławskiego gimnazjum. Wcześniej pobory materiałów do badań odbywały się naprzemiennie w dwóch przychodniach. Raz u Dr Żulińskiego, raz u Dr Balińskiej. Teraz ma być wszystko w jednym miejscu i czynne przez sześć dni w tygodniu.

Czytaj więcej...

Na drodze wybierz Życie

na drodze wybierz zycieJuż po raz III przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie realizowany jest projekt pn. „Na drodze wybierz Życie”. To kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Powiecie Polickim. Jej celem jest zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

"Rodzina 500+" w Kołbaskowie

gops kolbaskowoZ początkiem kwietnia rusza rządowy program "Rodzina 500+". W gminie Kołbaskowo jednostką odpowiedzialną za jego realizację jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski do tego programu będzie już można składać osobiście od 1 kwietnia. Będzie to można także wykonać elektronicznie lub przez bank w którym mamy konto osobiste. Pierwsze wypłaty, z wyrównaniem od kwietnia, zostaną zrealizowane w lipcu.

Czytaj więcej...

Od 22 lutego zmiany w umowach o pracę na czas określony!

zmiany w umowach o prace22 lutego 2016 roku wejdzie w życie ustawa dotycząca zmian w Kodeksie Pracy. Jej głównym celem jest ograniczenie wykorzystywania umów o pracę na czas określony. Nowa ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw już 21 sierpnia ubiegłego roku, jednak z uwagi na istotność zmian, które wprowadza, jej wejście w życie zostało odłożone w czasie o 6 miesięcy.

Czytaj więcej...