Get Adobe Flash player

ancora warzymice

Pierwsza kolęda już 28 grudnia.

koleda 2017 2018W najbliższy czwartek rozpoczynają się pierwsze wizyty duszpasterskie w domach mieszkańców Przecławia i Warzymic. Księża z Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odwiedzą przecławskie domy rozpoczynając od numeru 1. Początek kolędy, jeśli wypada ona w tygodniu jest od godziny 16:00, a w przypadku soboty - rozpoczyna się od 15:00. Mieszkańcy Warzymic mogą spodziewać się kolędników od 8 stycznia.

Czytaj więcej...

Ma być dogodniej i przestronniej.

diagnostyka przeclawW miniony weekend otworzono nowy punkt firmy "Diagnostyka" w Przecławiu. Mieścić się będzie w pomieszczeniach wynajętych na terenie przecławskiego gimnazjum. Wcześniej pobory materiałów do badań odbywały się naprzemiennie w dwóch przychodniach. Raz u Dr Żulińskiego, raz u Dr Balińskiej. Teraz ma być wszystko w jednym miejscu i czynne przez sześć dni w tygodniu.

Czytaj więcej...

Na drodze wybierz Życie

na drodze wybierz zycieJuż po raz III przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie realizowany jest projekt pn. „Na drodze wybierz Życie”. To kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Powiecie Polickim. Jej celem jest zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

"Rodzina 500+" w Kołbaskowie

gops kolbaskowoZ początkiem kwietnia rusza rządowy program "Rodzina 500+". W gminie Kołbaskowo jednostką odpowiedzialną za jego realizację jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski do tego programu będzie już można składać osobiście od 1 kwietnia. Będzie to można także wykonać elektronicznie lub przez bank w którym mamy konto osobiste. Pierwsze wypłaty, z wyrównaniem od kwietnia, zostaną zrealizowane w lipcu.

Czytaj więcej...

Od 22 lutego zmiany w umowach o pracę na czas określony!

zmiany w umowach o prace22 lutego 2016 roku wejdzie w życie ustawa dotycząca zmian w Kodeksie Pracy. Jej głównym celem jest ograniczenie wykorzystywania umów o pracę na czas określony. Nowa ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw już 21 sierpnia ubiegłego roku, jednak z uwagi na istotność zmian, które wprowadza, jej wejście w życie zostało odłożone w czasie o 6 miesięcy.

Czytaj więcej...

Nieodebrane śmieci ? Patrz na harmonogram.

smieci selektywneNiektórzy mieszkańcy Przecławia i Warzymic mają nieodebrane worki z selektywnej zbiórki odpadów. Dotyczy to mieszkających m.in w Przecławiu poza osiedlem Zielone Pole. Okazuje się że wszystko się zgadza. Grafik odbioru odpadów jest aktualny i mówi o tygodniach parzystych i nieparzystych. A ten tydzień jest nieparzysty.

Czytaj więcej...

Kiedy przepada zaległy urlop ?

kiedy-przepada-zalegly-urlopZaległy urlop należy wykorzystać do 30 września następnego roku kalendarzowego. Obowiązek ten spoczywa na pracodawcy i to w jego geście powinna być próba porozumienia się z pracownikiem w celu wypracowania wspólnego stanowiska w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Zmiana zasad rozliczania dostaw gazu

gaz-zmieny-Większość mieszkańców Przecławia i Warzymic używa gazu ziemnego do ogrzewania swoich mieszkań. Rachunki za gaz w sezonie zimowym są poważnym obciążeniem naszych budżetów domowych. W tym roku PGNiG przygotowało klientom niespodziankę - sęk w tym, że zapomniało powiadomić o tym swoich odbiorców a strona internetowa www.gazownia.szczecin.pl nie działa.

Czytaj więcej...

Gdzie szukać pomocy dla bezdomnych

noclegownia-Zimno i mróz daje się we znaki nam wszystkim. Dla osób bezdomnych jest to wyjątkowo trudny czas. Schroniska i noclegownie, przeważnie prowadzone przez organizacje i stowarzyszenia kościelne, uruchamiają całodobowe miejsca interwencyjne, zapewniając nocleg, ciepły posiłek i ubrania. Nie pozostawaj obojętnym na los drugiego człowieka. Twój telefon może uratować ludzkie życie. Reaguj!

Czytaj więcej...