Get Adobe Flash player

.

.

Logowanie

Szukaj w portalu

Zarzuty bez pokrycia. Orliki są otwarte.

orlik bedargowoTo wstyd, kiedy mieszkańcy Gminy Kołbaskowo zmuszeni są wyjeżdżać do Szczecina, aby korzystać z tamtejszego Orlika, mając na terenie swojej gminy takie boisko” - tak twierdzi szefowa jednego z nowych stowarzyszeń gminnych Edyta Majewska-Gargula. W ślad za tym wysyła do wójta Gminy wniosek by obiekt w Będargowie był „bardziej otwarty” dla mieszkańców wsi. Problem w tym, że obiekt jest otwarty. I to siedem dni w tygodniu.

Czytaj więcej...

Są jeszcze wolne miejsca na „Bielika”.

bielik startBlisko 200 biegaczy zapisało się na Ćwierćmaraton Bielika. Impreza odbędzie się w niedzielę 28 maja. Na trasie od Siadła Dolnego do Pargowa pobiec może maksymalnie 250 biegaczy, więc jeśli ktoś jeszcze się nie zdecydował - to właśnie nadchodzi ostatnia chwila na decyzję. Zapisy potrwają do 7 maja do północy.

 

Czytaj więcej...

Trawa syntetyczna zamiast naturalnej

remont boiskW Przecławiu szykuje się kolejna duża inwestycja. Za kilka dni zamknięty zostanie zespół boisk przy tutejszej szkole podstawowej. Generalnego remontu doczeka się główne boisko piłkarskie, bieżnia, boisko do koszykówki oraz piłki ręcznej. W urzędzie gminy w Kołbaskowie właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy się na szóstego „Bielika”

ruszyly zapisy na bielikaW niedzielę 28 maja odbędzie się po raz szósty „Ćwierćmaraton Bielika”. Na ponad jedenastokilometrowej, trasie zmagać się będą rowerzyści, biegacze i chodziarze. Wystartują nad brzegami Odry w Siadle Dolnym, a zakończą w maleńkim Pargowie przy samej granicy Polsko-Niemieckiej. Wprawdzie impreza odbędzie się za 2 miesiące, ale warto się już zapisać. Do 23 kwietnia obowiązują niższe opłaty.

Czytaj więcej...

Babski turniej i męskie granie.

babski turniej i meskie granieZa nami kolejny sportowy weekend w gminie Kołbaskowo. Z okazji zbliżającego się święta kobiet w piątkowe popołudnie w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie odbył się Babski Turniej Piłki Siatkowej. A w sobotni poranek w Szkole Podstawowej w Przecławiu w halową piłkę nożną zagrali panowie. Było to trzeci turniej ku czci Żołnierzy Wyklętych. Obie imprezy odbywają się cyklicznie.

Czytaj więcej...

Dookoła Przecławia w biegu pamięci bohaterów

dookola przeclawiaDziś mieszkańcy gminy Kołbaskowo i nie tylko uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Punktualnie o 12.00 prawie 200 biegaczy pokonało dystans 1963m, który wytyczono dookoła Przecławia. Dzień wcześniej przy szkole podstawowej przygotowano specjalną wystawę patriotyczną. A w niedzielne popołudnie odbył się finał konkursu pt. "Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni"

 

Czytaj więcej...

Ruszyły dodatkowe zapisy na bieg patriotyczny w Przecławiu

bieg zapisy dodatkoweW niedzielę 26 lutego, dokładnie w południe w Przecławiu odbędzie się "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - TROPEM WILCZYM". Organizatorzy - Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz Fundacja Polskich Wartości otrzymali tylko 120 pakietów startowych, które rozeszły się ekspresowo pod koniec grudnia. Teraz podjęto decyzję o dodatkowych zapisach. Na biegaczy czeka jeszcze dodatkowych 100 miejsc, są bezpłatnie, a zapisy właśnie się rozpoczęły.

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy na bieg patriotyczny

tropem wilczym medalW Międzyzdrojach, Stargardzie, Gryficach, Koszalinie i Przecławiu odbędą się okolicznościowe biegi ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych. To nieduże imprezy sportowe o charakterze patriotycznym, które odbywają się od czterech lat na trasie 1963m. Określony dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego - Józefa Franczaka pseudonim Lalek. W 2017 roku w całym kraju takich biegów odbędzie się ponad sto - w województwie zachodniopomorskim zaledwie pięć. Jeden z nich będzie miał miejsce w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Kalistenika zawita do Przecławia

kalistenika przeclawZa kilka dni oddane zostaną urządzenia do ćwiczeń zlokalizowane na placu zabaw w Przecławiu. Od przyszłego tygodnia będzie można sprawdzić się w podciąganiu na drążku czy zrobić stójkę w zwisie. Opustoszały i zaniedbany plac zabaw za "Biedronką" zyska nowy wygląd i przyciągnie młodzież oraz dorosłych. Pytanie tylko czy będzie tam spokojnie i bezpiecznie.

Czytaj więcej...

Sadzenie krokusów i rajd rowerowy.

rajd i krokusyTo była chłodna, deszczowa i kapryśna sobota. W mijający weekend na terenie naszej gminy zaplanowano dwa wydarzenia. Pierwszym z nich było sadzenie krokusów przy ścieżkach pieszo-rowerowych w okolicy Przecławia. Drugą był gminny rajd rowerowy ze startem i metą w Stobnie. Okazuje się, że pomimo niepewnej pogody na frekwencję nie można było narzekać.

Czytaj więcej...

Długi weekend niepodległości. Patriotycznie i na sportowo.

11 listopada98 lat temu, 11 listopada po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. W tym dniu Józef Piłsudski przybył do Warszawy a Rada Regencyjna przekazała mu zwierzchnictwo nad wojskiem. Rocznicę niepodległości w międzywojennej Polsce obchodzono uroczyście do 1945 roku, nawet podczas okupacji. Niestety po wojnie święto zniknęło z kalendarza na rzecz ustanowionego 22 lipca Narodowego Święta Odrodzenia Polski. Dopiero w 1989 roku 11 listopada wpisany został do kalendarza świąt narodowych.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Rajd Rowerowy

gminny rajd rowerowyW sobotę 8 października odbędzie się Rajd Rowerowy szlakiem świetlic gminy Kołbaskowo. Uczestnicy przejadą wspólnie trasę około 14 km zaczynając i kończąc w Stobnie. Na każdego z uczestników czekać będzie dyplom za udział w rajdzie oraz poczęstunek przy wspólnym ognisku. Przewidziano także nagrody za udział w konkursach zorganizowanych na trasie.

Czytaj więcej...