Get Adobe Flash player

ancora warzymice

Logowanie

Szukaj w portalu

Zostań mistrzem kalisteniki !

kalistenika przeclawOd kilku miesięcy na placu zabaw w Przecławiu stoją urządzenia do kalisteniki. Można na nich wykonywać przeróżne ćwiczenia w oparciu o masę swojego ciała. Już za kilka dni rozpoczyna się wakacyjna seria treningów pokazowych przystosowanych dla całych rodzin. Poćwiczyć na drążkach będzie mógł każdy mieszkaniec pod okiem fachowca z Fundacji "Anioły Sportu". Wszystkie treningi i porady będą bezpłatne.  

Czytaj więcej...

Zaproszenie na II Gminny Spływ Kajakowy

IIGminnySplywKajakowy I Gminny spływ kajakowy odbył się 9 lipca 2016. Pomimo początkowo niesprzyjającej pogody popłynęło w nim 27 kajaków. Pod przewodnictwem Pana Marcina Ważnego z Siadła Dolnego, można było odkryć przepiękne kanały Międzyodrza. Na zakończenie imprezy uczestnicy wspólnie piekli kiełbaski na ognisku zorganizowanym w przystani "Andrzejówka" znajdującej się na początku szlaku bielika. Już dziś zapraszamy na drugą edycję tej imprezy. Odbędzie się ona w pierwszym dniu wakacji - w sobotę 24 czerwca.

Czytaj więcej...

Szósty Bielik w upale! [WIDEO I DUŻO ZDJĘĆ]

bielik 2017To była bardzo sportowa niedziela. Ponad 500 osób uczestniczyło w gminnym Ćwierćmaratonie Bielika. Można było pobiec, pojechać rowerem lub pójść z kijkami. Zawodnicy na trasie nie mieli łatwo, bo szlak bielika ma kilka sporych podjazdów. Jednak największym utrapieniem w dotarciu do mety okazała się pogoda. Już na starcie temperatura dochodziła do 30 stopni.

Czytaj więcej...

Zarzuty bez pokrycia. Orliki są otwarte.

orlik bedargowoTo wstyd, kiedy mieszkańcy Gminy Kołbaskowo zmuszeni są wyjeżdżać do Szczecina, aby korzystać z tamtejszego Orlika, mając na terenie swojej gminy takie boisko” - tak twierdzi szefowa jednego z nowych stowarzyszeń gminnych Edyta Majewska-Gargula. W ślad za tym wysyła do wójta Gminy wniosek by obiekt w Będargowie był „bardziej otwarty” dla mieszkańców wsi. Problem w tym, że obiekt jest otwarty. I to siedem dni w tygodniu.

Czytaj więcej...

Są jeszcze wolne miejsca na „Bielika”.

bielik startBlisko 200 biegaczy zapisało się na Ćwierćmaraton Bielika. Impreza odbędzie się w niedzielę 28 maja. Na trasie od Siadła Dolnego do Pargowa pobiec może maksymalnie 250 biegaczy, więc jeśli ktoś jeszcze się nie zdecydował - to właśnie nadchodzi ostatnia chwila na decyzję. Zapisy potrwają do 7 maja do północy.

 

Czytaj więcej...

Trawa syntetyczna zamiast naturalnej

remont boiskW Przecławiu szykuje się kolejna duża inwestycja. Za kilka dni zamknięty zostanie zespół boisk przy tutejszej szkole podstawowej. Generalnego remontu doczeka się główne boisko piłkarskie, bieżnia, boisko do koszykówki oraz piłki ręcznej. W urzędzie gminy w Kołbaskowie właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy się na szóstego „Bielika”

ruszyly zapisy na bielikaW niedzielę 28 maja odbędzie się po raz szósty „Ćwierćmaraton Bielika”. Na ponad jedenastokilometrowej, trasie zmagać się będą rowerzyści, biegacze i chodziarze. Wystartują nad brzegami Odry w Siadle Dolnym, a zakończą w maleńkim Pargowie przy samej granicy Polsko-Niemieckiej. Wprawdzie impreza odbędzie się za 2 miesiące, ale warto się już zapisać. Do 23 kwietnia obowiązują niższe opłaty.

Czytaj więcej...

Babski turniej i męskie granie.

babski turniej i meskie granieZa nami kolejny sportowy weekend w gminie Kołbaskowo. Z okazji zbliżającego się święta kobiet w piątkowe popołudnie w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie odbył się Babski Turniej Piłki Siatkowej. A w sobotni poranek w Szkole Podstawowej w Przecławiu w halową piłkę nożną zagrali panowie. Było to trzeci turniej ku czci Żołnierzy Wyklętych. Obie imprezy odbywają się cyklicznie.

Czytaj więcej...

Dookoła Przecławia w biegu pamięci bohaterów

dookola przeclawiaDziś mieszkańcy gminy Kołbaskowo i nie tylko uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Punktualnie o 12.00 prawie 200 biegaczy pokonało dystans 1963m, który wytyczono dookoła Przecławia. Dzień wcześniej przy szkole podstawowej przygotowano specjalną wystawę patriotyczną. A w niedzielne popołudnie odbył się finał konkursu pt. "Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni"

 

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy na bieg patriotyczny

tropem wilczym medalW Międzyzdrojach, Stargardzie, Gryficach, Koszalinie i Przecławiu odbędą się okolicznościowe biegi ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych. To nieduże imprezy sportowe o charakterze patriotycznym, które odbywają się od czterech lat na trasie 1963m. Określony dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego - Józefa Franczaka pseudonim Lalek. W 2017 roku w całym kraju takich biegów odbędzie się ponad sto - w województwie zachodniopomorskim zaledwie pięć. Jeden z nich będzie miał miejsce w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Ruszyły dodatkowe zapisy na bieg patriotyczny w Przecławiu

bieg zapisy dodatkoweW niedzielę 26 lutego, dokładnie w południe w Przecławiu odbędzie się "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - TROPEM WILCZYM". Organizatorzy - Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz Fundacja Polskich Wartości otrzymali tylko 120 pakietów startowych, które rozeszły się ekspresowo pod koniec grudnia. Teraz podjęto decyzję o dodatkowych zapisach. Na biegaczy czeka jeszcze dodatkowych 100 miejsc, są bezpłatnie, a zapisy właśnie się rozpoczęły.

Czytaj więcej...

Kalistenika zawita do Przecławia

kalistenika przeclawZa kilka dni oddane zostaną urządzenia do ćwiczeń zlokalizowane na placu zabaw w Przecławiu. Od przyszłego tygodnia będzie można sprawdzić się w podciąganiu na drążku czy zrobić stójkę w zwisie. Opustoszały i zaniedbany plac zabaw za "Biedronką" zyska nowy wygląd i przyciągnie młodzież oraz dorosłych. Pytanie tylko czy będzie tam spokojnie i bezpiecznie.

Czytaj więcej...