medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Wiadomości ze Szczecina

Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej Szczecin – Stobno

podpisanie umowy szczecin stobno 16 grudnia 2019 r. pomiędzy Powiatem Polickim, a firmą STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie zawarta została umowa na przebudowę drogi powiatowej Nr 3923Z Szczecin - Stobno na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z ul. Długą w Mierzynie. Wartość umowy to 13 309 330,40 zł. Wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie przedmiotu umowy do dnia 15 października 2020 r.

Czytaj więcej...

Działka pod świetlicę w Warzymicach nie na sprzedaż.

zebranie warzymice grudzien 2019Dziś w godzinach wieczornych na placu wypoczynkowym w Warzymicach odbyło się zebranie wiejskie. Mieszkańcy omówili wiele problemów, które ich dotyczą. Jednak głównym tematem zebrania była decyzja w sprawie działki zarezerwowanej pod przyszłą budowę świetlicy w Warzymicach. Głosowanie było jednomyślne.

Czytaj więcej...

Nie będzie parku przy Cukrowej.

park cukrowa 2Legła w gruzach inicjatywa okolicznych mieszkańców, aby na ostatniej wolnej działce miasto stworzyło park wypoczynkowy. Projekt pod nazwą "Nowy Park przy ulicy Cukrowej" w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego uzyskał ze strony władz miasta Szczecina same negatywne opinie i odpowiedzi.

Czytaj więcej...

Wszędzie powstanie mieszkaniówka?

Centrum Hakena 7W okolicach ulicy Cukrowej, Południowej, Krygiera i Do Rajkowa za kilka lat zamieszka około 4 tysięcy osób. To mniej-więcej tyle co w Przecławiu czy Warzymicach. Spoglądając na okoliczne działki i plany inwestycyjne deweloperów powstanie tutaj ponad tysiąc mieszkań. Tak m.in. reklamuje swoją lokalizację budujący się obecnie Park Handlowy "Rondo Hakena". Pytanie czy wszyscy się tutaj pomieścimy i nie grozi nam paraliż?

Czytaj więcej...

Posprzątaj - to nie jest kupa roboty!

psie kupyTemat sprzątania odchodów po swoim pupilu od lat budzi wiele emocji. Praktycznie raz w tygodniu otrzymujemy na portal wasze komentarze i zdjęcia zanieczyszczonych chodników czy trawników. A tak niewiele trzeba - wystarczy zabrać ze sobą na spacer torebkę, schylić się i zebrać to co pozostawił nasz pupil. Niby prosta czynność, ale dla niektórych niemożliwa do wykonania.

Czytaj więcej...

STRABAG wyremontuje u nas najgorsze odcinki dróg powiatowych

Przylep Stobno 06O stanie dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo pisaliśmy wiele. I z pewnością można by napisać jeszcze więcej. Jest jednak ważny postęp w ich remontowaniu. Starostwo Powiatowe w Policach rozstrzygnęło dwa istotne przetargi - jeden z nich nie jest duży i dotyczy wyłącznie położenia nowej nakładki na niedużym odcinku drogi. Drugi za to, jak na starostwo, jest gigantyczny - dotyczy rozbudowy drogi od Szczecina do Stobna.

Czytaj więcej...

Parafianie żegnają księdza. Kuria odpowiada.

pozegnanie ksiedza przeclaw 2To już pewne, ksiądz Paweł Kuchnicki z końcem października wyjeżdża z Przecławia. Wikarego na przecławskiej parafii zastąpić ma ks. Łukasz Palucha z Barlinka. Parafianie oraz dzieci przegotowujące się do I Komunii Świętej dziś i jutro będą żegnać księdza. Mamy oświadczenie Kurii, która poinformowała, że zmiana przecławskiego wikarego "wynika z osobistej rodzinnej sytuacji Księdza"

Czytaj więcej...

Arcybiskup Dzięga odwołuje przecławskiego wikarego. Wierni w szoku.

parafia przeclawŚrednio dwa, trzy lub maksymalnie cztery lata pełnili posługę kapłańską księża wikariusze w przecławskiej parafii. Z końcem sierpnia tego roku pod dwóch latach odszedł z parafii ks. Maciej Piotrowski. Na jego miejsce powołany został ksiądz Paweł Kuchnicki. Okazuje się, że z nieznanych nam powodów posługę w Przecławiu będzie sprawował wyłącznie do końca października, czyli zaledwie przez dwa miesiące. Parafianie są w szoku i chcą zawalczyć o księdza.

Czytaj więcej...

Sporna ulica Do Rajkowa. Na remont jeszcze przyjdzie długo poczekać.

zalana do rajkowaTak wyglądają peryferie Szczecina. Zalana i zaniedbana ulica Do Rajkowa czeka na generalny remont. I poczeka jeszcze z pewnością kilka lat, bo obecnie nie jest ujęta planie budżetowym miasta. Co najwyżej, jeśli pojawi się ładniejsza pogoda to miasto namaluje jeszcze w tym roku wytarte oznakowanie poziome.

Czytaj więcej...