ancora warzymice

Szukaj w portalu

Giełda w Przecławiu?

kolejka na rolhurtNajpierw na Pogoni. Obecnie w Płoni. A podobno na wiosnę w Przecławiu. Tak nieoficjalnie mówi się o przenosinach szczecińskiej giełdy. Jeszcze tylko przez pięć niedziel przy Szosie Stargardzkiej będzie można szukać okazji do zakupu używanych mebli, antyków oraz innych szpargałów. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji giełda ma się wkrótce przeprowadzić do Przecławia. Pytanie tylko wzmożony ruch samochodów nie zakorkuje nas w każdą niedzielę?

Czytaj więcej...

Dziury takie, że koło urwiesz!

Przylep Stobno 06Stale pogarsza się stan drogi powiatowej biegnącej od ul. Okulickiego w Szczecinie przez Przylep do Stobna. W tym roku prawdopodobnie nie odbędzie się zapowiadany od lat remont generalny tego odcinka. Właściciel drogi ledwo nadąża z łataniem dziur, które pojawiają się jak grzyby pod deszczu. Wystarczy nieduży przymrozek, kilkadziesiąt ciężarówek i z małej łaty robi się w nawierzchni duża wyrwa.

Czytaj więcej...

Warzymice w sieci SEC?

cieplo z sec Szczecińska Energetyka Cieplna od kilku lat planuje ekspansję poza miasto Szczecin. Na celowniku tej firmy znalazły warzymickie osiedla, zarówno te istniejące, jak i przyszłe. Jak zapewnia firma, z unijnym dofinansowaniem, na naszych osiedlach za cztery lata gorąca woda w kaloryferach i kranach będzie pochodzić właśnie z tej firmy.

Czytaj więcej...

Szczecin nie ma w planach remontu tej drogi.

do rajkowa 1Wracamy do sprawy ulicy Do Rajkowa. Leży ona na peryferiach Szczecina i łączy przejazd kolejowy z drogą krajową nr 13. Ulica graniczy z gminą Kołbaskowo - jednak wraz z chodnikiem należy do gminy-miasto Szczecin. Okazuje się że na jej odwodnienie i remont przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Czytaj więcej...

Czwartkowy armagedon na drogach. Kto odśnieża?

gololedz bedargowoWczorajszy poranek zapamięta na długo z pewnościa wielu kierowców. Nieduży opad śniegu, lekki przymrozek w nocy i poranne oblodzone drogi - praktycznie na całym terenie gminy. Niektórzy z kierowców porzucali swoje auta w rowie. Inni czekali na służby, które posypią piaskiem z solą. Rekordziści przejechali w godzinę zaledwie 5km. Szybciej byłoby z pewnością piechotą.

 

Czytaj więcej...

"Do Rajkowa" jak pole ryżowe.

do rajkowa zalanaTak wygląda fragment drogi "Do Rajkowa" po jednodniowym opadzie deszczu. Praktycznie cała droga między wjazdem do sklepu "Netto" a nowo budowanym osiedlem "Harmonia Gumieńce" jest zalana. Sytuacja wygląda podobnie z chodnikiem. Kilka metrów dalej, przy murze, zlokalizowany jest przystanek linii 83. Dojście do niego suchą nogą jest w taki dzień właściwie niemożliwe.

Czytaj więcej...

Kto i jak obsłuży komunikację w 2019 roku?

81 na zelechowoPod koniec listopada szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie usług przewozowych na liniach autobusowych w dziennej i nocnej komunikacji na 2019 rok. I na obecną chwilę, na dwa tygodnie przed zakończeniem roku nie jest wiadomo, jaki operator obsłuży nasze miejscowości od nowego roku. Po ostatnich modyfikacjach finał przetargu przesunięto na styczeń.

 

Czytaj więcej...

Czerwone światło oznacza STOP!

przejazd kolejowy warzymice rogatkiRegularnie na adres naszej redakcji przesyłane są zdjęcia pojazdów unieruchomionych przez opadające rogatki. Problem dotyczy przejazdów kolejowych w Warzymicach. Przy hurtowni Eurocash oraz przy wjeździe na osiedle Brzeziny. Po każdym takim incydencie rogatka opuszczona na dach samochodu nie podnosi się ponownie a kierowcy mają problem przejazdem przez torowisko. Wszystkie służby zgodnie twierdzą, że problem leży wyłącznie po stronie kierowców.

Czytaj więcej...

Ulicówka z opóźnieniem. Kiedy zakończenie?

ulicowka z opoznieniemDo 16 listopada, według wcześniejszych zapowiedzi Starostwa Powiatowego, miał zakończyć się remont głównej ulicy w Przecławiu. Prace zostały podzielone na trzy etapy i każdy z nich związany był z zamknięciem i otwarciem kolejnych odcinków drogi. Ostatecznie na oddanie całej drogi do użytku przyjedzie nam jeszcze poczekać.

Czytaj więcej...