Get Adobe Flash player

medentes przeclaw

Logowanie

Szukaj w portalu

Jest zima. Jest śnieg. Są utrudnienia. Kto odśnieża?

zima 2018Od kilku godzin mamy śnieżną zimę, w odróżnieniu od kalendarzowej. I od kilku godzin nie małe problemy. Wprawdzie pierwsze opady pojawiły się we wtorek, 16 stycznia. Ale te dzisiejsze, znacznie obfitsze, dały się we znaki nie tylko kierowcom ale i pieszym. Nieodśnieżone drogi i chodniki. Stłuczki, korki i wypadki. Można by rzec - zimna zaskoczyła drogowców.

Czytaj więcej...

Długa historia krótkiego chodnika.

chodnik promyk nettoOd ponad trzech lat mieszkańcy warzymickiego osiedla proszą o wybudowanie niewielkiego chodnika. Obecnie, aby przejść z osiedla "Promyk" do sąsiedniego sklepu "Netto", muszą przedostać się na drugą stronę drogi, a potem przy drodze krajowej 13 przejść na światłach ponownie przez ulicę. No i pieszy musi uważać, aby nie zostać ochlapanym przez nadjeżdżające pojazdy. Bo droga Do Rajkowa wygląda często jak pole ryżowe.

Czytaj więcej...

Chcą się spotykać z mieszkańcami.

rada nadzorcza zielone pole 001W połowie grudnia odbyło się nadzwyczajne walne zebranie w spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". W tej największej spółdzielni mieszkaniowej na naszym terenie doszło niespodziewanie do całkowitej wymiany członków rady nadzorczej. Nowi przedstawiciele mieszkańców mają pomysł na osiedle i sposób zarządzania nim. Chcieliby także regularnie spotykać się ze swoimi wyborcami, aby poznać ich opinie i oczekiwania. Spotkania mają odbywać się w każdy czwartek w dogodnych godzinach popołudniowych.

Czytaj więcej...

Linia 81. Częściej i krócej.

linia 081 Nowy Rok przyniesie istotną zmianę w kursowaniu najpopularniejszej linii autobusowej na terenie gminy Kołbaskowo. Szczeciński Zakład Dróg i Transportu Miejskiego skróci trasę autobusu 81. Nie dojedziemy nim ani do Bramy Portowej, ani do Dworca PKP. Linia zakończy swój bieg na Placu Kościuszki. Jest jeszcze jedna, tym razem dobra wiadomość. Autobusy linii 81 pojadą w porannym i popołudniowym szczycie co 10 minut.

Czytaj więcej...

Otwarto drogę Będargowo - Stobno

droga bedargowo stobno otwartaMożna już jechać fragmentem drogi powiatowej między Będargowem na Stobnem. Na początku listopada ten odcinek drogi został zamknięty w wyniku katastrofalnej nawierzchni oraz licznych uszkodzeń samochodów. Kierowcy jeszcze długo poczekają na  generalny remont, wykonano jedynie najpilniejsze prace melioracyjne oraz położono fragment nowej nawierzchni. Czy to wystarczy?

Czytaj więcej...

Spółdzielcy odwołali radę nadzorczą i powołali nową.

walne zielone pole To było bardzo liczne zebranie mieszkańców ze spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Na sali obrad pojawiło się ponad 100 osób. To wynik inicjatywy grupy kilkunastu osób, którzy chcą ważnych zmian w składzie osobowym spółdzielni. Na czerwcowym walnym mieszkańcy nie przyjęli rocznego sprawozdania rady nadzorczej. Teraz chcą odwołania ich składu. Oba głosowania były tajne.


Czytaj więcej...

Kto obsłuży linię 81 w przyszłym roku?

autobus 81Od jedenastu miesięcy firma PKS obsługuje połączenia autobusowe na terenie naszej gminy. I od jedenastu miesięcy nie ustają skargi do ZDiTM na punktualność połączeń i stan taboru jakim jesteśmy wożeni. Pomimo wielu interwencji ze strony gminy Kołbaskowo nie udało się przywrócić na nasze trasy poprzedniego przewoźnika. I chyba tak już zostanie na dłużej - bo właśnie pojawił się nowy przetarg na obsługę naszych linii. Zdaniem znawców branży transportowej przetarg na 2018 rok wygra ponownie PKS.

Czytaj więcej...

Rogatki do końca roku

polrogatki jeszcze w tym rokuPrzedłuża się inwestycja PKP na przejazdach kolejowych w Przecławiu i Warzymicach. Prace z przerwami trwają od czerwca tego roku. W wakacje pracownicy kładli równolegle do torów niezbędne okablowanie. Niedawno pojawiły się dodatkowe sygnalizatory. Potem kamery. Pozostał już tylko montaż półrogatek i włączenie całego systemu.

Czytaj więcej...

Trudne konsultacje w sprawie przebudowy linii 220 kV

spotkanie z pseW czwartek 9 listopada w świetlicy środowiskowej w Siadle Górnym odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Pinggao Group, której powierzono zadanie przebudowy linii wysokiego napięcia przebiegającej przez naszą gminę. Do rozmów w tym dniu zaproszono mieszkańców Siadła Górnego, Siadła Dolnego oraz Przecławia. W ciągu całego minionego tygodnia zebrania odbyły się także w czterech innych sołectwach. Na niektórych z zebrań dochodziło do ostrej dyskusji i emocjonujących wystąpień.

Czytaj więcej...