Get Adobe Flash player

.

.

Logowanie

Szukaj w portalu

Chcą ciszy pod oknami zamiast libacji

libacje pod 94 95Problem mieszkańców przecławskiego osiedla trwa już kilka lat. Im bliżej ciepłych dni i wakacji - tym więcej nieprzespanych nocy i potłuczonych butelek na chodnikach. I z roku na rok jest coraz gorzej. Wszyscy o problemie wiedzą, ale w tej sprawie nie zrobiono prawie nic. Teraz kiedy nie działa monitoring, nie ma ochrony osiedla i jest awaria oświetlenia - to wymarzone miejsce aby wypić alkohol z pobliskiej żabki. A mieszkańcy chcieliby się wyspać. Najchętniej przy uchylonych oknach. Przecież jest ciepło.

Czytaj więcej...

To nie będzie trudna reforma ?

spotkanie w sprawie reformyOd wielu miesięcy dużo mówi się o reformie szkolnictwa, która ma się rozpocząć w nowym roku szkolnym. Opinie na jej temat są bardzo podzielone, jedni popierają likwidację gimnazjów - drudzy są przeciwni. 1 września uczniowie klas szóstych będą kontynuować naukę w siódmej klasie szkoły podstawowej, a gimnazjum zacznie być wygaszane. W Przecławiu właśnie odbyło się zebranie z zainteresowanymi rodzicami. Wydaje się, że w gminie reforma nie będzie trudna do przeprowadzenia. Czy na pewno?

Czytaj więcej...

Powiat Policki wyremontuje drogi w Siadle Górnym, Mierzynie i Policach [wideo]

starosta polickiStarosta Policki Andrzej Bednarek, podczas piątkowej konferencji prasowej poinformował o inwestycjach drogowych jakie Powiat Policki zrealizuje w najbliższym czasie. Wśród remontowanych odcinków znajdzie się m.in. 1,5 kilometrowy odcinek drogi Szczecin – Siadło Górne, którego koszt wyniesie około 5 milionów złotych.

 

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !

wesolych swiat wielkanocnychPrzed nami Święta Wielkanocne. Czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. Czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Czas kiedy przyroda budzi się do życia z zimowego letargu.


 

Czytaj więcej...

Obwodnica Szczecina. Obwodnica Przecławia.

ObwodnicaSzczecinaTo dwie inwestycje na które od lat czekają mieszkańcy. Pierwsza z nich pozwoli na szybszy dojazd do Polic, Goleniowa i nad morze. Druga ma odkorkować Przecław i Warzymice. Co kilka miesięcy informowani jesteśmy o kolejnych postępach w długim procesie inwestycyjnym. Jedno jest pewne, żadną z tych dróg nie pojedziemy w tej dekadzie.

Czytaj więcej...

Prezesi SM "Przecław - Zielone Pole" odwołani

zielone pole zebranieW ostatnim dniu lutego rada nadzorcza odwołała prezesów największej przecławskiej spółdzielni mieszkaniowej. Z funkcją prezesa rozstał się Krzysztof Jura. Odwołano także jego zastępcę Arkadiusza Hejznera. Panowie rozpoczęli pracę na początku 2014 roku i zdecydowaną większością uzyskiwali kolejne absolutoria od swoich spółdzielców. Oficjalne powody odwołania nie są znane.

Czytaj więcej...

(Nie) małe zmiany w komunikacji

83 autobusW ostatnim czasie pisaliśmy już kilka razy na temat  zmian w komunikacji ZDiTM. Do końca 2016 roku mieszkańcy naszej gminy jeździli taborem podstawionym przez SPAD. Narzekania oczywiście były, ale głównie w temacie punktualności przyjazdu. Od 1 stycznia obsługę wszystkich linii na terenie naszej gminy powierzono podwykonawcy – firmie PKS Szczecin. Obecnie uwag jest mnóstwo. Kilka dni temu wprowadzono kolejne zmiany. Czy będzie lepiej ?

Czytaj więcej...

Czym palimy w piecach - tym potem to wdychamy.

czym palimy w piecachTrwa kolejny sezon grzewczy. Wprawdzie wielkich mrozów w naszej okolicy nie ma i nie było, ale już od września niektórzy rozpoczęli dogrzewanie domów. I potrwa to zapewne do okolic maja. O ile problemów z opałem nie maja ci, krótszy postawili na gaz ziemny czy olej opałowy, bo tak głównie dogrzewają się mieszkańcy Warzymic i Przecławia. To z dobraniem właściwego opału stałego zdecydowanie mają problem mieszkańcy mniejszych miejscowości. A widać to gołym okiem. I czuć.

Czytaj więcej...

Tak źle z komunikacją jeszcze nie było.

pks w przeclawiuMijają dwa tygodnie od znaczącej zmiany w komunikacji podmiejskiej. Od 1 stycznia obsługę wszystkich linii na terenie gminy przekazano firmie PKS. Spełniły się, niestety, nasze przypuszczenia z grudnia, że szczeciński ZDiTM szuka oszczędności i zamierza powierzyć obcemu przewoźnikowi część swoich tras i będzie to prawdopodobnie PKS. Problem w tym, że przewoźnik posiada znacznie starszy tabor, niezorientowanych kierowców i nie do końca sprawne autobusy.

 

Czytaj więcej...