Get Adobe Flash player

.

.

Logowanie

Szukaj w portalu

Idź na walne zgromadzenie spółdzielców.

walne smZ aktywnością członków przecławskich spółdzielni mieszkaniowych w ostatnich latach było bardzo różnie. Jeszcze kilka lat temu na niektóre z zebrań przychodziło tak mało osób, że ciężko było obsadzić miejsca w komisjach. Jedynie w 2013 roku było inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa twojej spółdzielni? Przyjdź na walne zgromadzenie i się przekonaj!

Czytaj więcej...

Oświadczenie w imieniu Publicznego Gimnazjum w Przecławiu

gimnazjum przeclawW związku z pojawieniem się w internecie informacji dotyczącej "wygranej sprawy sądowej przez poprzedniego dyrektora gimnazjum" publikujemy w imieniu Publicznego Gimnazjum następujące oświadczenie.

 

 

Czytaj więcej...

Lato pełne remontów.

nowe rondo amazonRozpoczęły się remonty na zachodniopomorskich drogach krajowych. Za kilka dni rozpocznie się remont fragmentu autostrady A6. Trwa także remont drogi powiatowej w Siadle Górnym. A to dopiero początek wakacji. Remontów w naszej bliższej i dalszej okolicy należy spodziewać się więcej. O  ile dopisze pogoda, ostatnie z nich zakończą się w listopadzie.

Czytaj więcej...

Niezgoda po sąsiedzku.

niezgoda po sasiedzkuNowy właściciel działek po przecławskim garażowisku chce rozpocząć budowę. Na jednohektarowej działce ma powstać osiedle trzykondygnacyjnych bloków. Sęk w tym, że sąsiedzi z osiedla obok nie życzą sobie tak wysokich domów. Chcieliby, aby osiedle miało niższą zabudowę i było bardziej kameralne. W swojej walce z deweloperem mają już na swoim koncie kilka sukcesów. W Samorządowym Kolegium Odwoławczym udało im się uchylić kilka wydanych wcześniej warunków zabudowy. Jednak ostatnie, zezwalające na budowę bloków o wysokości prawie dziesięciu metrów, zostały przez SKO podtrzymane w mocy. Mieszkańcom pozostaje jedynie odwołanie się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. A łatwo nie będzie.

Czytaj więcej...

Chcą ciszy pod oknami zamiast libacji

libacje pod 94 95Problem mieszkańców przecławskiego osiedla trwa już kilka lat. Im bliżej ciepłych dni i wakacji - tym więcej nieprzespanych nocy i potłuczonych butelek na chodnikach. I z roku na rok jest coraz gorzej. Wszyscy o problemie wiedzą, ale w tej sprawie nie zrobiono prawie nic. Teraz kiedy nie działa monitoring, nie ma ochrony osiedla i jest awaria oświetlenia - to wymarzone miejsce aby wypić alkohol z pobliskiej żabki. A mieszkańcy chcieliby się wyspać. Najchętniej przy uchylonych oknach. Przecież jest ciepło.

Czytaj więcej...

To nie będzie trudna reforma ?

spotkanie w sprawie reformyOd wielu miesięcy dużo mówi się o reformie szkolnictwa, która ma się rozpocząć w nowym roku szkolnym. Opinie na jej temat są bardzo podzielone, jedni popierają likwidację gimnazjów - drudzy są przeciwni. 1 września uczniowie klas szóstych będą kontynuować naukę w siódmej klasie szkoły podstawowej, a gimnazjum zacznie być wygaszane. W Przecławiu właśnie odbyło się zebranie z zainteresowanymi rodzicami. Wydaje się, że w gminie reforma nie będzie trudna do przeprowadzenia. Czy na pewno?

Czytaj więcej...

Powiat Policki wyremontuje drogi w Siadle Górnym, Mierzynie i Policach [wideo]

starosta polickiStarosta Policki Andrzej Bednarek, podczas piątkowej konferencji prasowej poinformował o inwestycjach drogowych jakie Powiat Policki zrealizuje w najbliższym czasie. Wśród remontowanych odcinków znajdzie się m.in. 1,5 kilometrowy odcinek drogi Szczecin – Siadło Górne, którego koszt wyniesie około 5 milionów złotych.

 

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !

wesolych swiat wielkanocnychPrzed nami Święta Wielkanocne. Czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. Czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Czas kiedy przyroda budzi się do życia z zimowego letargu.


 

Czytaj więcej...

Obwodnica Szczecina. Obwodnica Przecławia.

ObwodnicaSzczecinaTo dwie inwestycje na które od lat czekają mieszkańcy. Pierwsza z nich pozwoli na szybszy dojazd do Polic, Goleniowa i nad morze. Druga ma odkorkować Przecław i Warzymice. Co kilka miesięcy informowani jesteśmy o kolejnych postępach w długim procesie inwestycyjnym. Jedno jest pewne, żadną z tych dróg nie pojedziemy w tej dekadzie.

Czytaj więcej...