medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Czarne chmury nad obwodnicą Przecławia i Warzymic.

korki dk 13W połowie 2021 roku mamy pojechać obwodnicą, która ominie Przecław i Warzymice. Nowa S13 ma połączyć rondo Hakena z autostradą A6, omijając zatłoczoną starą trzynastkę. Dla mieszkańców naszych osiedli jest to inwestycja strategiczna, na którą od lat czekają nie tylko kierowcy. Pytanie - czy nie będą musieli czekać jeszcze dłużej?

Czytaj więcej...

Noc Kupały w Moczyłach

noc kupaly 2019Za nami noc świętojańska - katolickie święto obchodzone w jedną z najkrótszych nocy. W wieczór poprzedzający imieniny Jana w Moczyłach odbyło się plecenie wianków oraz tradycyjne rzucanie wianków na wodę. W ten jedyny dzień w roku w Moczyłach przy muzyce, występach artystycznych i ognisku do późnej nocy bawiło się kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z procesji Bożego Ciała w Przecławiu.

boze cialo 2019Dziś odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym a przeszła wewnętrznymi ulicami Przecławia.

 

Czytaj więcej...

150 dzieci bawiło się w Stobnie [FOTORELACJA]

dzien dziecka stobno kpgkZa nami piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który zorganizowało stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Odbył się pod nazwą "Żyjmy Zdrowo Na Sportowo". Był to wspaniały czas zabawy, integracji, zawodów sportowych, przeglądu talentów wśród mieszkańców powiatu polickiego. Doskonale bawiły się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Czytaj więcej...

8 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci do Stobna!

pozegnanie lata stobno 2018Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza w najbliższą sobotę do Stobna. W tutejszej świetlicy oraz na przyległym terenie rekreacyjnym odbędą się liczne zabawy dla całej rodziny. Piknik rodzinny ma mieć charakter obchodów dnia dziecka, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy Kołbaskowo wraz z rodzinami. Początek imprezy o godzinie 12:00

Czytaj więcej...

Finał Miss Polski Województwa Zachodniopomorskiego w Rajkowie [DUŻO ZDJĘĆ]

Paulina PolakO tym, że w naszym regionie mieszkają piękne dziewczyny - nie musimy nikogo przekonywać. Na konkursach piękności bardzo często nasze mieszkanki zajmują wysokie miejsca. W historii konkursu Miss Polski aż pięciokrotnie koronę najpiękniejszej otrzymała mieszkanka województwa zachodniopomorskiego. A tytuł wicemiss otrzymało w sumie aż dziesięć dziewczyn.

 

Czytaj więcej...

Wypadek w Przecławiu. Zginął motocyklista. [FOTO I WIDEO]

SmiertelnyWypadekPrzeclawZa nami komunikacyjny armagedon. Kilka minut po godzinie siedemnastej w okolicach przystanku Przecław - Zielone Pole doszło do wypadku. Samochód osobowy zderzył się z motocyklistą. Kierowca motocykla, pomimo reanimacji pogotowia ratunkowego, zmarł. Przez trzy godzinu droga krajowa 13 na odcinku od "Biedronki" do "Netto" była nieprzejezdna.

Czytaj więcej...

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Kołbaskowie [ZDJĘCIA]

powiatowe obchody dnia strazakaW niedzielę 19 maja zorganizowano Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Wydarzenie zorganizowano w Kołbaskowie. Zgodnie z tradycją, strażackie święto organizowane jest co roku w innej gminie Powiatu Polickiego. Tegoroczne odbyły się zatem w Gminie Kołbaskowo. W uroczystościach wzięli udział wszyscy przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego na czele ze Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem i Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach Cezarym Arciszewskim, strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz straży Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Polickiego.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z ósmego "Bielika"

Osmy bielikZa nami najważniejsze wydarzenia sportowe gminy Kołbaskowo - VIII Ćwierćmaraton Bielika. Malowniczą, jedenastokilometrową trasę można było pokonać na cztery sposoby: rekreacyjnie lub wyścigowo rowerem, biegiem albo chodem typu "nordic walking". Niestety w tym roku w Pargowie przed metą na ostatniej prostej doszło do wypadku, w którym uczestniczyło trzech rowerzystów. Jeden z nich prawdopodobnie złamał rękę.

Czytaj więcej...

Laura Łącz w Przecławiu [DUŻO ZDJĘĆ]

Laura Lacz16 maja mieliśmy przyjemność gościć u nas znaną polską aktorkę, piosenkarkę i pisarkę Laurę Łącz. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach i przedstawieniach teatralnych. Jest autorką książek dla dzieci, m.in. Sekret czarnego łabędzia, Spełnione marzenia oraz Bajki i wiersze na cztery pory roku.

Czytaj więcej...