Get Adobe Flash player

medentes przeclaw

Logowanie

Szukaj w portalu

"Amazon" przedstawia się na "Tall Ship Races"

amazon tall ship racersAmerykański gigant w handlu elektronicznym przedstawia się właśnie mieszkańcom podczas tegorocznych finałów "Tall Ship Races" w Szczecinie. Pracownicy firmy "Amazon" na jednym ze statków zacumowanych na Łasztowni przybliżają zwiedzającym kołbaskowską inwestycję oraz zapraszają do bliższego poznania firmy oraz sposobu jej działalności na naszym rynku. W najbliższym czasie firma zamierza zatrudnić około tysiąca pracowników. Właśnie ruszyła rekrutacja.

Czytaj więcej...

"Czadoman" gwiazdą tegorocznych dożynek.

czadomanPod koniec sierpnia w Kołbaskowie odbędzie się tradycyjne święto plonów. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała niespodzianek dla całych rodzin. Będzie także wielka atrakcja dla fanów polskiej muzyki dance. Kołbaskowo odwiedzi "Czadoman", twórca jednego z największych hitów ostatnich lat - "Ruda Tańczy Jak Szalona".

Czytaj więcej...

Naukobus odwiedził Przecław

Naukobus2017Na dzień przed wakacjami przecławską podstawówkę odwiedzili goście z Warszawy. Specjalny samochód z Centrum Nauki "Kopernik" przywiózł eksponaty, które w ciekawy sposób tłumacza prawa fizyki najmłodszym. Wszystkiego można było dotknąć, przetestować i sprawdzić własnym okiem czy uchem. Od teraz to już wiadomo "jak i dlaczego to działa"

Czytaj więcej...

Zmoknięci ale zadowoleni.

Zmoknieci ale zadowoleniZa nami drugi gminny spływ kajakowy. Blisko osiemdziesięciu mieszkańców popłynęło po Odrze na dwóch różnych trasach. Można było zmierzyć się z trzynastokilometrową trasą z Mescherin do Siadła Dolnego lub wybrać wersję rekreacyjną w okolicach Kanału Kurowskiego. Dopisała frekwencja. Były uśmiechnięte i zmęczone buzie kajakarzy. Niestety, nie dopisała pogoda.

Czytaj więcej...

Uczniowie pożegnali szkołę i przywitali wakacje.

wakacje 2017W piątek 23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/17 w placówkach oświatowych gminy Kołbaskowo. Na uroczyste apele z tej okazji przybyli uczniowie, rodzice, władze gminy i zaproszeni goście. W klasach wręczono nagrody dla najlepszych uczniów, były przemowy, kwiaty i łzy wzruszenia. Nie zabrakło także występów artystycznych na sali gimnastycznej, bo jak się okazuje mamy w gminie bardzo zdolne dzieci.

Czytaj więcej...

Charytatywny skąpiec.

charytatywny skapiecUczniowie publicznego gimnazjum w Przecławiu właśnie wystawili "Skąpca". W poniedziałkowy wieczór parafialny kościół przeistoczył się w teatr, na deskach którego wystąpili młodzi aktorzy z ostatnich klas gimnazjalnych. Wszyscy zagrali charytatywnie dla swojego kolegi ze szkoły - Adama. Pochwałom, zachwytom i gratulacjom nie było końca.

 

Czytaj więcej...

Spotkaj się z radnym i wójtem.

spotkanie z radnymi 2017W najbliższy poniedziałek, radni oraz wójt gminy zapraszają na spotkanie z mieszkańcami. Samorządowcy skupieni w Klubie Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zapraszają do rozmowy o problemach mieszkańców naszych osiedli oraz możliwym sposobie ich załatwienia. Wzorem poprzednich lat, spotkanie obędzie się na ścieżce pieszo-rowerowej pomiędzy "Biedronką" a "Lidlem"

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Przecławiu [FOTO]

dzien dziecka 2017Na ten dzień dzieci czekają przez cały rok, a rodzice starannie się do niego przygotowują, aby w dniu 1 czerwca wszystkie małe buzie były uśmiechnięte. I tak było przez cały dzisiejszy dzień pod szkołą podstawową i punktem przedszkolnym w Przecławiu. Tutejsza rada rodziców zorganizowała ogromny piknik dla wszystkich dzieci. I tych starszych i tych najmłodszych. Była zjeżdżalnia, dmuchany zamek dmuchany, plac zabaw, byk z dinusiem, fotobudka, malowanie twarzy, zabawy z animatorką i gry ogrodowe. Radości i uśmiechu było co niemiara.

Czytaj więcej...

Dzień małych badaczy.

Dzien malych badaczy13 i 20 czerwca w Passow odbył się "Dzień małych badaczy". Do Pinnow przyjechały dzieci z partnerskiego przedszkola Calineczka z Gryfina a Passow odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego w Przecławiu. Spotkanie  z wieloma eksperymentami jak np.: zaskakujące kolorowe karuzele, powiększanie przedmiotów, filtry farb i czary mary z kolorami miało na celu wspieranie zainteresowania dzieci naturą i otaczającym światem oraz pogłębienie  istniejących już kontaktów między dziećmi z przedszkoli  partnerskich i doskonalenie  znajomości języków obcych.

Czytaj więcej...

Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa.

lekcja bezpieczenstwaTomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia – to od nich dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska. To już dziewiąta edycja kampanii edukacyjnej.

Czytaj więcej...