medentes przeclaw

Logowanie

Szukaj w portalu

W polickim MOKu zabrzmiały polskie pieśni patriotyczne.

powiatowy przeglad ulani ulaniW sobotę 19 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej „Ułani, Ułani”, w którym udział wzięły dzieci i młodzież z gmin Powiatu Polickiego. Obecni byli także uczniowie szkoły podstawowej z Będargowa.

 

Czytaj więcej...

XIV Forum Samorządowe Powiatu Polickiego

forum samorzadowe15 maja br. w Starostwie Powiatowym w Policach odbyło się kolejne Forum Samorządowe Powiatu Polickiego. Gościem specjalnym były Siostry Benedyktynki Samarytanki odpowiedzialne za funkcjonowanie Domu Samotnej Matki w Karwowie, które przedstawiły zasady funkcjonowania ośrodka w kontekście potrzeb i współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

 

Czytaj więcej...

Zgon pod przedszkolem

zgon pod przedszkolem Dziś wczesnym rankiem pod przedszkolem "Wyspa Malucha" w Przecławiu zmarł jeden z mieszkańców. Prawdopodobnie zasłabł podczas porannego spaceru. Na miejsce zdarzenia wezwano policję. Pomimo podjętych prób ratowania życia i długiej reanimacji, nie udało się go uratować.

Czytaj więcej...

Urodziny patrona szkoły.

urodziny rotmistrza pileckiegoSzkoła Podstawowa w Będargowie uczciła w miniony weekend urodziny swojego patrona. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta, przedstawienie w szkolnej auli oraz piknik dla całej rodziny. Złożone zostały także kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym rotmistrza Witolda Pileckiego. Parton szkoły, urodził się 13 maja 1901 roku, czyli dokładnie 117 lat temu.

Czytaj więcej...

Jesteśmy Polką i Polakiem [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

jestesmyPolkaIPolakiemPod takim tytułem odbył się IX Gminny Przegląd Form Artystycznych, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Przecławiu. W tym roku na terenie całej gminy Kołbaskowo, z okazji stulecia odzyskania niepodległości, odbywają się liczne wydarzenia o tematyce patriotycznej.

 

Czytaj więcej...

Zebranie sołeckie w Warzymicach. O bezpieczeństwie, o inwestycjach, o melioracji.

zebranie warzymice 2018 Gośćmi trzygodzinnego zebrania wiejskiego w Warzymicach byli przedstawiciele Straży Ochrony Kolei, Policji i Straży Gminnej. Na pytania mieszkańców sołectwa odpowiadała także wójt Małgorzata Schwarz. Na zebraniu, które odbyło się w środę 25 kwietnia, pojawiło się zaledwie 25 mieszkańców tej największej w gminie miejscowości. To i tak dobry wynik, w porównaniu z zebraniem sołeckim w Przecławiu, które odbyło się kilka dni wcześniej, kiedy obecnych było zaledwie 10 osób.

Czytaj więcej...

Tomasz Sekielski odwiedził Przecław [ZDJĘCIA I WIDEO]

Tomasz SekielskiJak mówi o sobie jest dziennikarzem, reporterem, korespondentem, pisarzem i reżyserem. Uwielbia wyzwania i podróże. Nie potrafi siedzieć w miejscu i wiele rzeczy robi spontanicznie i na ostatnią chwilę. Tomasz Sekielski właśnie odwiedził Przecław w ramach Tygodnia Bibliotek na zaproszenie tutejszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej...

Rosjanie i Polacy znów zdobyli Szczecin [ZDJĘCIA I WIDEO]

bitwa o szczecin 2018 Ponad setka rekonstruktorów wzięła udział w inscenizacji historycznej walk o Szczecin, które miały miejsce w okolicach Rosówka 73 lata temu. Przed i po imprezie można było obejrzeć wiele pojazdów i oryginalnych obiektów muzealnych. tegoroczna rekonstrukcja bitwy o Szczecin zgromadziła na torze motocrossowym w Rosówku tłumy widzów.

Czytaj więcej...

Dzień św. Floriana – święto wszystkich strażaków.

dzien strazaka 2018Są gotowi do akcji przez całą dobę i w każdy dzień roku. Nie zajmują się wyłącznie gaszeniem pożarów. Biorą udział we wszelakich akcjach ratowniczych, począwszy od ściągania z drzewa przerażonego kotka aż po udział w likwidowaniu skutków klęsk żywiołowych. Wczoraj obchodzili swoje święto. Dzień Św. Floriana, chroniącego od klęsk pożaru, trzęsienia ziemi i sztormu.

 

Czytaj więcej...

Ucieczka, wypadek i śmierć na miejscu

wypadek bedargowo 1Dziś wieczorem w Będargowie doszło do tragicznego wypadku. Na drodze wyjazdowej w kierunku Stobna doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kierowca jednego z nich zmarł na miejscu. Drugi z nich przeżył. Na miejscu pracują strażacy, policja, pogotowie. Jest także prokurator. Droga powiatowa w tym miejscu jest zamknięta i z pewnością będzie jeszcze nieprzejezdna przez kilka godzin nocnych.

Czytaj więcej...