medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Dożynki w Warzymicach: Bądźmy zjednoczeni!

dozynki warzymice 2018Święto plonów w Warzymicach ma swoją długą historię. Pomimo gminnych obchodów w Kołbaskowie, mieszkańcy wsi wraz z sołtysem chcą mieć własną, kameralną imprezę. We wsi mieszkają i pracują jeszcze prawdziwi rolnicy i to jest ich święto, gdzie dziękują Panu Bogu za plony ziemi. Jednocześnie jest to dobry moment do nawiązania kontaktów z mieszkańcami osiedli, których co roku na tą imprezę przybywa coraz więcej. Dożynki rozpoczęły się tradycyjnie mszą dziękczynną. W tym roku poprowadził ją ks. Tomasz Mamełka.

Czytaj więcej...

Forum Samorządowe Powiatu Polickiego

forum samorzadowe w rajkowie5 września br. w Rajkowie na terenie gminy Kołbaskowo odbyło się kolejne Forum Samorządowe Powiatu Polickiego. Wydarzenie miało szczególny charakter, gdyż było podsumowaniem 4 lat wspólnych działań samorządów na podstawie wypracowanych priorytetów.

Czytaj więcej...

Moczyły 2018. Było coś dla ducha i coś dla ciała.

dolina dolnej odry poezja spiewana 2018W jednej z najpiękniejszych wsi gminy Kołbaskowo odbył się po raz piąty plenerowy koncert poezji śpiewanej. W sobotnie popołudnie dopisała pogoda i frekwencja. Zanim jednak artyści pojawili się na scenie rozstrzygnięto konkurs kulinarny "Nasze Smaki" w którym mieszkańcy mogli pochwalić się swoim kunsztem kulinarnym.

 

Czytaj więcej...

Bardzo deszczowe dożynki

deszczowe dozynkiDziś, późnym wieczorem zakończyło się święto plonów w Kołbaskowie. Program imprezy, która rozpoczęła się o godzinie 14:00 był bardzo bogaty. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zabawę i frekwencję popsuł jednak kilkukrotnie padający obficie deszcz.

 

Czytaj więcej...

W zbiorniku wodnym w Warniku znaleziono ciało 59-letniego mężczyzny.

WarnikWczoraj, w zbiorniku wodnym w Warniku wypłynęło ciało mężczyzny. To 59-letni mieszkaniec Szczecina, który wyszedł z domu 13 sierpnia.

 

 

 

Czytaj więcej...

Runęło bocianie gniazdo

zwalone gniazdoDziś około godziny 15:00 zawaliło się bocianie gniazdo w Warzymicach. Upadku z tak dużej wysokości nie przeżyło jedno z piskląt. Dwójka w ciężkim stanie została odwieziona do specjalistycznej placówki w Wielgowie. Dorośli rodzice jeszcze przez dłuższy czas latali po okolicy.

Czytaj więcej...

Już po żniwach.

zniwa 2018W tym roku znacznie szybciej zakończono prace polowe. Ostatnie maszyny rolnicze zjeżdżają z pół w okolicach Przecławia i Warzymic. Praktycznie większość z nich jest już skoszona. A zbiory w tym roku są wyjątkowo słabe. Wstępnie rolnicy odnotowali około 50% straty w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Czytaj więcej...

Piękne Siadło. Piękny spływ.

III gminny splyw kajakowyTak po krótce można opisać to co działo się w ostatni weekend w Siadle Dolnym. Uczestniczy trzeciego Gminnego Spływu Kajakowego mogli podziwiać najpierw wyremontowane nadbrzeże i pływające pomosty a następnie udać się na dwugodzinną wycieczkę kajakiem po międzyodrzu. Ty razem, w porównaniu z zeszłym rokiem, wszystko wyszło prawie idealnie. Rok temu padało przez cały dzień i wiał wiatr. Tym razem było bezchmurnie i prawie bezwietrznie. Chociaż nie obeszło się bez jednej wpadki.

Czytaj więcej...

Prezydent RP Andrzej Duda wylądował w Policach [zdjęcia]

Prezydent andrzej duda wyladowal w policachTuż przed godziną 18.00, na płycie stadionu miejskiego w Policach, wylądował prezydencki helikopter z Prezydentem RP Andrzejem Dudą na pokładzie. Następnie limuzyną w asyście kolumny z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa, udał się do Podgrodzia, gdzie spotka się z harcerzami na obozie ZHR. Głowa państwa wzięła udział w apelu harcerskim.

 

Czytaj więcej...

Pożar na szklarniach [DUŻO ZDJĘĆ]

pozar szklarnieDo groźnie wyglądającego pożaru doszło dzisiaj na terenie szklarni w Warzymicach. Słup ciemnego dymu widoczny był z kilku kilometrów. Obecnie sytuacja jest już opanowana i pożar został ugaszony. Jedną z prawdopodobnych przyczyn pożaru może być podpalenie.

Czytaj więcej...