Get Adobe Flash player

.

.

Logowanie

Szukaj w portalu

Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa.

lekcja bezpieczenstwaTomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia – to od nich dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska. To już dziewiąta edycja kampanii edukacyjnej.

Czytaj więcej...

Ekologicznie w szkole podstawowej [FOTORELACJA]

piknik ekologicznyBlisko pięćset dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu wzięło udział w ostatni piątek w pikniku ekologicznym. Impreza zorganizowana została przez radę rodziców wspólnie z dyrekcją i nauczycielami szkoły. A wszystko to, aby wpajać już od najmłodszych lat, podstawowe zasady życia ekologicznego.

Czytaj więcej...

Ósmy wiosenny przegląd talentów.

8 przeglad artystycznyW sobotnie przedpołudnie 23 kwietnia w szkole podstawowej odbył się Gminny Przegląd Artystyczny. Na szkolnej sali gimnastycznej zaprezentowali się młodzi artyści ze wszystkich gminnych placówek oświatowych oraz szczecińskiego Pałacu Młodzieży. Był śpiew, taniec i muzykowanie na wielu różnych instrumentach. Tematem przewodnim tego przeglądu była "Wiosna". Równolegle w tym samym czasie w szkole podstawowej odbył się dzień otwarty, gdzie wszyscy zainteresowani rodzice i dzieci mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną tej placówki.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na ósmy przegląd artystyczny

gminny przeglad form artystycznych 2017W najbliższą sobotę, 22 kwietnia odbędzie się VIII Gminny Przegląd Form Artystycznych. Impreza powraca do kalendarza gminnych wydarzeń pod dwuletniej przerwie. Tradycją przeglądu jest przedstawienie różnych form artystycznych związanych ze śpiewem, tańcem, teatrem czy muzyką. Występy odbędą się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Przecławiu w godzinach od 10:00 do 14:00.

 

Czytaj więcej...

Koncert wiosenny, świąteczny, piękny...

koncert na zamku12 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00, z inicjatywy pani Anny Mrozińskiej w Zamku Książąt Pomorskich  w Szczecinie w Sali Bogusława odbył się koncert pt. „ W poszukiwaniu wiosny”.  Był to kolejny występ przecławskich flażolecistów w zamkowym projekcie  pt.„Scena Amatora”.  Po raz pierwszy młodzi muzycy, pod kierunkiem Iwony Wierzbickiej, wystąpili tam w 2009 roku. Była to grupa dzisiejszych uczniów drugiej klasy szkoły średniej.  Film z tamtego wydarzenia można obejrzeć w sieci.

Czytaj więcej...

Przebudowy i remonty dróg powiatowych kluczem do poprawy bezpieczeństwa.

andrzej bednarekPoprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Powiatu Polickiego to temat ważny i poruszany już wielokrotnie przy okazji kolejnych potrąceń na przejściach dla pieszych. To tego jakże ważnego tematu władze Powiatu Polickiego wróciły przy okazji ostatniej konferencji prasowej.

 

Czytaj więcej...

600 paczek pojechało na Litwę.

paczki na wielkanocZa nami kolejna akcja pamięci o rodakach na Kresach. Wczoraj do wieczora w szkole podstawowej w Przecławiu trwało pakowanie paczek żywnościowych. Fundacja Polskie Wartości wraz ze wsparciem wolontariuszy przygotowała prawie 600 wielkanocnych prezentów, które dostarczone zostaną w ten weekend do naszych rodaków zagranicą. Pomysłodawcy akcji - Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej są już w drodze Litwę.

 

Czytaj więcej...

Ponad 30 tys. zł na koncie orkiestry w Przecławiu

Wolontariusze WOSPTo był fantastyczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przecławskiej podstawówce odbyła się publiczna kwesta, licytacja oraz występy dzieci i młodzieży. W ciągu 5 godzin imprezy udało się zebrać zawrotną i rekordową kwotę jak na naszą małą społeczność. Późnym wieczorem gminny sztab WOŚP Kołbaskowo zameldował zebranie aż 32.473,13 zł. To absolutny rekord !

Czytaj więcej...

Siódmy Bal Seniora - fotorelacja

bal senioraKarnawałowe spotkanie seniorów gminy Kołbaskowo ma już swoją niemałą historię. Już pięć razy odbyło się kompleksie restauracyjno-hotelowym "U Śnieżków" w Smolęcinie. Tylko raz zdecydowano się na przeniesienie imprezy do jednej ze szczecińskich restauracji i jak wszyscy zgodnie potem uznali, że to nie był najlepszy pomysł. Bo jak się okazuje, seniorzy najlepiej bawią się właśnie w Smolęcinie. Nie mogło być inaczej w tym roku. Siódmy Bal Seniora Gminy Kołbaskowo 2017 odbył się właśnie w Smolęcinie.

Czytaj więcej...

W Świątyni Opatrzności Bożej trwają uroczystości pogrzebowe Longina Komołowskiego [zdjęcia]

pogrzeb longina komolowskiegoW Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe Longina Komołowskiego, byłego wicepremiera i ministra pracy w rządzie Jerzego Buzka. Komołowski zmarł 30 grudnia 2016 roku w wieku 68 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

 

Czytaj więcej...