medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Szykuje się protest nauczycieli.

szkola podstawowaJuż kilkadziesiąt szkół w regionie Szczecina i okolic jest zamknięta lub uczniowie mają odwołane lekcje. Rozszerza się ogólnopolski protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżek płac. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu do protestu dołączą kołbaskowskie szkoły podstawowe. Nauczyciele od poniedziałku mają masowo brać zwolnienia lekarskie.

Czytaj więcej...

"Basta" będzie blokować odstrzał dzików w Pargowie.

basta pargowoCoraz głośniej w całym kraju w temacie odstrzału dzików. W ostatni weekend odbyły się już pierwsze protesty w formie pikiet na głównych ulicach miast. Odbywają się także spacery po wyznaczonych terenach łowieckich. Aktywiści z Inicjatywy na Rzecz Zwierząt "Basta" właśnie ogłosili, że w najbliższy weekend zamierzają spacerować po lasach gminy Kołbaskowo, uniemożliwiając myśliwym odstrzał.

Czytaj więcej...

33 tysiące zł na koncie WOŚP w Przecławiu

Znow rekord na koncie orkiestry Brawo My! Znów padł rekord uzbieranych środków w gminnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorom, wolontariuszom i mieszkańcom udało się pobić rekord z 2017 roku. Wtedy poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko - na rekordowy poziom 32,4 tysiąca złotych. W 2018 uzbierano 28 tys. zł. No i w tym roku mamy kolejny rekord - 33.003,64 zł

 

Czytaj więcej...

Rusza polowanie na dziki. Będą protesty?

hubertus 2016Do końca stycznia w całym kraju może zostać odstrzelonych 200 tysięcy dzików. Ma to na celu uchronić trzodę chlewną przed afrykańskim pomorem świń. Pierwsze polowania odbędą się już w ten weekend. Na teren łąk i lasów gminy Kołbaskowo myśliwi wejdą tydzień później - 19 stycznia. Czy polowanie odbędzie się bez protestów?

Czytaj więcej...

Wielka Orkiestra zagra też w Przecławiu

Wolontariusze WOSPZa dwa tygodnie, w niedzielę 13 stycznia zagra w całym kraju Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie to już dwudziesty siódmy finał. Tym razem wolontariusze będą zbierać środki na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak co roku WOŚP zagra także w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Nowe radiowozy dla policjantów

nowe radiowozy dla policjiKomenda Powiatowa Policji w Policach wzbogaciła się o trzy nowe radiowozy. Samochody pozyskano dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych. Dzięki współpracy Policji z lokalnymi samorządami policcy funkcjonariusze będą mogli jeszcze intensywniej czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu.

 

Czytaj więcej...

Prezydent RP podziękował i pogratulował naszym mieszkańcom.

Gratulacje od prezydentaW Pałacu Prezydenckim podczas przyjęcia Betlejemskiego Światełka Pokoju, Prezydent Andrzej Duda pogratulował trzem harcerzom, którzy uratowali życie człowieka. Dwóch z nich mieszka w gminie Kołbaskowo.

 

 

Czytaj więcej...

Ponad 20 ton paczek dla rodaków na Litwie wyjechało z Przecławia.

paczka dla rodaka 5 edycjaDziś, 11 grudnia od samego rana do późnych godzin wieczornych trwało intensywne pakowanie paczek z prezentami dla rodaków na Litwie. Wzorem poprzednich edycji, finał odbył się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi cała doba drogi. Jadą na Litwę m.in do Solecznik, Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.

 

Czytaj więcej...

Mikołaj rozdał 250 paczek.

Mikolajki z KPGK 2018Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przez cały grudzień współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych na terenie całej gminy. W jednych świetlicach był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił się w trakcie każdej imprezy i obdarował wszystkie dzieci paczkami.

 

Czytaj więcej...

Śmiertelny wypadek na przejeździe. Tym razem w Kołbaskowie. [ZDJĘCIA]

wypadek smolecinDziś około godziny 11:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kołbaskowie doszło do wypadku. Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się przed nadjeżdżającym pociągiem osobowym z Niemiec. Staranowane auto pchane było przez tory jeszcze kilkadziesiąt metrów. Doszło też do pożaru pojazdu. Na miejscu zginęła jedna osoba.

 

Czytaj więcej...