medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Wiadomości ze Szczecina

Laura Łącz w Przecławiu [DUŻO ZDJĘĆ]

Laura Lacz16 maja mieliśmy przyjemność gościć u nas znaną polską aktorkę, piosenkarkę i pisarkę Laurę Łącz. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach i przedstawieniach teatralnych. Jest autorką książek dla dzieci, m.in. Sekret czarnego łabędzia, Spełnione marzenia oraz Bajki i wiersze na cztery pory roku.

Czytaj więcej...

T. Sekielski "Trzystu pedofilów to nie jest trzysta ofiar"

Tomasz SekielskiRok temu, 11 maja 2018 roku, Przecław odwiedził Tomasz Sekielski. Spotkanie autorskie odbyło się w przecławskiej bibliotece w ramach "Tygodnia Bibliotek". Autor trylogii "Sejf" oraz "Suszy" podczas spotkania był pytany przez mieszkańców m.in. o projekt filmu "Tylko Nie Mów Nikomu". Głośna premiera tego filmu miała miejsce wczoraj w serwisie youtube - dokładnie rok po odwiedzinach jego autora w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Posprzątali Przecław i okolice

Sprzatanie PrzeclawiaKilka osób pod kierunkiem sołtysa w miniony weekend posprzątało okolice Przecławia. To finał gminnej akcji "Posprzątaj gminę, dostaniesz roślinę", która polegała na sprzątaniu śmieci z terenu Gminy Kołbaskowo i na obrzeżach miejscowości. Pomysł akcji bardzo dobry, wykonanie jeszcze lepsze - jest tylko jedno "ale"... W akcji wzięło udział zaledwie osiem osób.

Czytaj więcej...

Egzaminy w cieniu strajków.

egzamin osmoklasisty 1Trwa maraton egzaminów w szkołach w cieniu strajków nauczycieli. Wczoraj uczniowie ósmej klasy napisali test z języka polskiego. Dziś czeka ich matematyka. A jutro będą zmagać się z językiem angielskim. Według zapewnień dyrektora wszystkie egzaminy mają się odbyć bez problemów.

 

Czytaj więcej...

Najpiękniejsze palmy są w Kołbaskowie [FOTO i WIDEO]

konkurs palmowy 2019Dziś, w Kościele Parafialnym w Kołbaskowie odbył się Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. To już jego 17 edycja, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnych wydarzeń. Zwykle w krajowych konkursach palmowych wygrywają te, które są najwyższe. U nas wysokość jest bez znaczenia. Wygrywa ta palma, która jest pomysłowa, estetyczna i różnorodnie wykonana.

 

Czytaj więcej...

Zaczyna się strajk bezterminowy. Rozmowy "ostatniej szansy" zakończyły się fiaskiem.

szkola strajk gminaDziś od rana zaczyna się strajk w szkołach podstawowych i punktach przedszkolnych na terenie gminy Kołbaskowo. Strajkować do odwołania mają nauczyciele w szkole Podstawowej w Przecławiu, Będargowie oraz Kołbaskowie. Do strajku przyłącza się także przecławski punkt przedszkolny. Jest także dobra wiadomość - nie strajkuje największe przecławskie przedszkole ze żłobkiem, w którym opiekę i wychowanie znajduje 300 maluchów.

Czytaj więcej...

Transgraniczne spotkanie przedszkolaków.

pinnow passowW pierwszym tygodniu kwietnia odbyło się w Pinnow i w Passow piąte spotkanie w ramach projektu "Językowe i międzykulturowe umiejętności dzięki transgranicznym spotkaniom dzieci".

 

 

Czytaj więcej...

Spakowali 400 paczek i pojechali na Litwę.

Radakom Na WielkanocWczoraj w Przecławiu odbyło się finałowe pakowanie paczek żywnościowych w ramach akcji "Rodakom Na Kresach". Akcję, przy wsparciu wielu sponsorów, organizuje po raz szósty przecławska fundacja "Polskie Wartości". Dwa busy wypełnione po brzegi paczkami są już w drodze na Litwę.

 

Czytaj więcej...

Egzaminy gimnazjalistów na razie bez problemów

egzamin gimnazjalnyWczoraj w Przecławiu odbył się pierwszy egzamin gimnazjalny. Uczniowie napisali test z części humanistycznej, która była podzielona na wiedzę o społeczeństwie i historię a po przerwie - język polski. Pierwszy dzień egzaminów odbył się bez zakłóceń. Dyrektor szkoły nie miał problemów ze skompletowaniem dziesięciu nauczycieli do pracy w komisjach. Podobnie ma być dzisiaj i w piątek.

 

Czytaj więcej...

W "Biedronce" otworzono drugą kasę. Są ofiary [PILNE]

biedronka kolejkiTragedia w przecławskiej biedronce. W wyniku nieoczekiwanego otwarcia drugiej kasy, tłum kupujących masowo uciekł spod kasy numer jeden i rzucił się do krótszej kolejki tratując innych. Tych, którzy pozostali przy pierwszej kasie uznaje się za największych frajerów, gdyż musieli poczekać na skasowanie towarów 20 minut dłużej.

Czytaj więcej...