ancora warzymice

Szukaj w portalu

Wystartowała giełda w Przecławiu [ZDJĘCIA I WIDEO]

gielda przeclawTydzień temu zakończono handel na giełdzie w Płoni. A wczorajsza niedziela była pierwszym dniem handlu na nowym miejscu, w Przecławiu. Znaczna część kupców przeprowadziła się na teren "Rolhurtu" gdzie przygotowano dla nich boksy, stoły i miejsca postojowe. Jednak pierwszy dzień handlowania nie był dla nich wymarzony.

 

Czytaj więcej...

Jeden weekend – 6 nietrzeźwych kierujących.

6 nietrzezwych kierowcowW poprzedni weekend policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni kierowca Nissana, który prowadził samochód mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 37-latek wobec którego już wcześniej orzeczony został zakaz prowadzenia pojazdów, mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie uciekał przed policją, aby za wszelką cenę uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Czytaj więcej...

Akcja CBŚP w Warzymicach

CBS w Warzymicach 4To nie były ćwiczenia. To nie było kręcenie filmu. Dziś w Warzymicach w okolicach sklepu "Netto" Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w spektakularny sposób mężczyznę poruszającego się czarnym mercedesem CL500. Padł strzał, wybito szyby i skuto w kajdanki kierującego tym samochodem.

Czytaj więcej...

Silny wiatr, powalone drzewa i zerwane dachy [ZDJĘCIA]

Warnik wichuraPrzez cały poniedziałek strażacy z OSP Kołbaskowo i OSP Smolęcin interweniowali na terenie całej gminy. Usuwane były powalone drzewa na drogi i budynki gospodarcze. W Warniku silny wiatr zerwał część dachu stajni.

Czytaj więcej...

Bal Seniora 2019 [DUŻO ZDJĘĆ]

bal seniora 31Bal seniora na trwałe wpisał się do ważnych wydarzeń gminy Kołbaskowo. Co roku liczne grono seniorów żegna wspólnie karnawał w tanecznych rytmach.  Jak widać na zdjęciach seniorzy lubią się spotykać i wspólnie bawić. W tym roku impreza dla odmiany odbyła się w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej.

 

Czytaj więcej...

"Basta" będzie blokować odstrzał dzików w Pargowie.

basta pargowoCoraz głośniej w całym kraju w temacie odstrzału dzików. W ostatni weekend odbyły się już pierwsze protesty w formie pikiet na głównych ulicach miast. Odbywają się także spacery po wyznaczonych terenach łowieckich. Aktywiści z Inicjatywy na Rzecz Zwierząt "Basta" właśnie ogłosili, że w najbliższy weekend zamierzają spacerować po lasach gminy Kołbaskowo, uniemożliwiając myśliwym odstrzał.

Czytaj więcej...

Maraton koncertów za nami!

maraton koncertowyTo były bardzo intensywne dni, zarówno dla nauczycieli jak i dzieci przygotowujących się do dwóch styczniowych koncertów kolęd. Pierwszy z nich odbył się w piątkowy wieczór i był dedykowany babciom i dziadkom. Drugi, pod nazwą "Niech Zabrzmi Kolęda", odbył się wczoraj w Filharmonii Szczecińskiej.

Czytaj więcej...

33 tysiące zł na koncie WOŚP w Przecławiu

Znow rekord na koncie orkiestry Brawo My! Znów padł rekord uzbieranych środków w gminnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorom, wolontariuszom i mieszkańcom udało się pobić rekord z 2017 roku. Wtedy poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko - na rekordowy poziom 32,4 tysiąca złotych. W 2018 uzbierano 28 tys. zł. No i w tym roku mamy kolejny rekord - 33.003,64 zł

 

Czytaj więcej...

Szykuje się protest nauczycieli.

szkola podstawowaJuż kilkadziesiąt szkół w regionie Szczecina i okolic jest zamknięta lub uczniowie mają odwołane lekcje. Rozszerza się ogólnopolski protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżek płac. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu do protestu dołączą kołbaskowskie szkoły podstawowe. Nauczyciele od poniedziałku mają masowo brać zwolnienia lekarskie.

Czytaj więcej...

Rusza polowanie na dziki. Będą protesty?

hubertus 2016Do końca stycznia w całym kraju może zostać odstrzelonych 200 tysięcy dzików. Ma to na celu uchronić trzodę chlewną przed afrykańskim pomorem świń. Pierwsze polowania odbędą się już w ten weekend. Na teren łąk i lasów gminy Kołbaskowo myśliwi wejdą tydzień później - 19 stycznia. Czy polowanie odbędzie się bez protestów?

Czytaj więcej...