ancora warzymice

amazon swieta

Szukaj w portalu

Festiwal bajek

festiwal bajek16 października w Pinnow i 23 października w Passow odbyło się IV spotkanie w ramach projektu „ Językowe i międzykulturowe umiejętności dzięki transgranicznym spotkaniom dzieci”.

 

 

Czytaj więcej...

Łezka w oku i owacje na stojąco [FOTO i WIDEO]

100lecie niepodleglosciTak zakończył się półtoragodzinny koncert z okazji Stulecia Niepodległości Polski. Na sali gimnastycznej w Przecławiu zaprezentowali się uczniowie tutejszej szkoły podstawowej, którzy zaśpiewali, zagrali i zatańczyli do melodii z ostatniego stulecia. I trzeba przyznać, że to była ciekawa lekcja historii i patriotyzmu dla każdego.

Czytaj więcej...

Charytatywny Bal Rodakom na Kresach [DUŻO ZDJĘĆ]

Charytatywny Bal NiepodleglosciWspólny polonez, pokaz tańców ludowych oraz turniej wiedzy czekały na uczestników balu charytatywnego, który odbył się w miniony weekend w pałacu w Rajkowie. I według zapowiedzi organizatorów ma to być impreza cykliczna. Całkowity dochód z balu został przekazany na akcję "Paczka Dla Rodaka i Bohatera na Kresach".

 

Czytaj więcej...

Powitanie jesieni w Kamieńcu [FOTORELACJA]

powitanie jesieniZa nami bardzo ciepły weekend. W jednej z gminnych świetlic mieszkańcy przywitali jesień. Były atrakcje dla najmłodszych, warsztaty i konkursy. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

 

 

Czytaj więcej...

Kołbaskowo upamiętniło Longina Komołowskiego.

skwer longinaDziś, punktualnie o godzinie 16:00 uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniająca honorowego obywatela gminy Kołbaskowo - Longina Komołowskiego. W centrum wsi, obok kościoła postawiono głaz z okolicznościową tablicą, ławeczki oraz posadzono krzewy. Zaproszeni gości i mieszkańcy złożyli hołd zmarłemu mieszkańcowi, zapalili znicze i złożyli kwiaty.


Czytaj więcej...

Moczyły 2018. Było coś dla ducha i coś dla ciała.

dolina dolnej odry poezja spiewana 2018W jednej z najpiękniejszych wsi gminy Kołbaskowo odbył się po raz piąty plenerowy koncert poezji śpiewanej. W sobotnie popołudnie dopisała pogoda i frekwencja. Zanim jednak artyści pojawili się na scenie rozstrzygnięto konkurs kulinarny "Nasze Smaki" w którym mieszkańcy mogli pochwalić się swoim kunsztem kulinarnym.

 

Czytaj więcej...

Dożynki w Warzymicach: Bądźmy zjednoczeni!

dozynki warzymice 2018Święto plonów w Warzymicach ma swoją długą historię. Pomimo gminnych obchodów w Kołbaskowie, mieszkańcy wsi wraz z sołtysem chcą mieć własną, kameralną imprezę. We wsi mieszkają i pracują jeszcze prawdziwi rolnicy i to jest ich święto, gdzie dziękują Panu Bogu za plony ziemi. Jednocześnie jest to dobry moment do nawiązania kontaktów z mieszkańcami osiedli, których co roku na tą imprezę przybywa coraz więcej. Dożynki rozpoczęły się tradycyjnie mszą dziękczynną. W tym roku poprowadził ją ks. Tomasz Mamełka.

Czytaj więcej...

Bardzo deszczowe dożynki

deszczowe dozynkiDziś, późnym wieczorem zakończyło się święto plonów w Kołbaskowie. Program imprezy, która rozpoczęła się o godzinie 14:00 był bardzo bogaty. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zabawę i frekwencję popsuł jednak kilkukrotnie padający obficie deszcz.

 

Czytaj więcej...

Forum Samorządowe Powiatu Polickiego

forum samorzadowe w rajkowie5 września br. w Rajkowie na terenie gminy Kołbaskowo odbyło się kolejne Forum Samorządowe Powiatu Polickiego. Wydarzenie miało szczególny charakter, gdyż było podsumowaniem 4 lat wspólnych działań samorządów na podstawie wypracowanych priorytetów.

Czytaj więcej...

W zbiorniku wodnym w Warniku znaleziono ciało 59-letniego mężczyzny.

WarnikWczoraj, w zbiorniku wodnym w Warniku wypłynęło ciało mężczyzny. To 59-letni mieszkaniec Szczecina, który wyszedł z domu 13 sierpnia.

 

 

 

Czytaj więcej...