Get Adobe Flash player

.

.

Logowanie

Szukaj w portalu

Zmoknięci ale zadowoleni.

Zmoknieci ale zadowoleniZa nami drugi gminny spływ kajakowy. Blisko osiemdziesięciu mieszkańców popłynęło po Odrze na dwóch różnych trasach. Można było zmierzyć się z trzynastokilometrową trasą z Mescherin do Siadła Dolnego lub wybrać wersję rekreacyjną w okolicach Kanału Kurowskiego. Dopisała frekwencja. Były uśmiechnięte i zmęczone buzie kajakarzy. Niestety, nie dopisała pogoda.

Czytaj więcej...

Uczniowie pożegnali szkołę i przywitali wakacje.

wakacje 2017W piątek 23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/17 w placówkach oświatowych gminy Kołbaskowo. Na uroczyste apele z tej okazji przybyli uczniowie, rodzice, władze gminy i zaproszeni goście. W klasach wręczono nagrody dla najlepszych uczniów, były przemowy, kwiaty i łzy wzruszenia. Nie zabrakło także występów artystycznych na sali gimnastycznej, bo jak się okazuje mamy w gminie bardzo zdolne dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkaj się z radnym i wójtem.

spotkanie z radnymi 2017W najbliższy poniedziałek, radni oraz wójt gminy zapraszają na spotkanie z mieszkańcami. Samorządowcy skupieni w Klubie Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zapraszają do rozmowy o problemach mieszkańców naszych osiedli oraz możliwym sposobie ich załatwienia. Wzorem poprzednich lat, spotkanie obędzie się na ścieżce pieszo-rowerowej pomiędzy "Biedronką" a "Lidlem"

Czytaj więcej...

Dzień małych badaczy.

Dzien malych badaczy13 i 20 czerwca w Passow odbył się "Dzień małych badaczy". Do Pinnow przyjechały dzieci z partnerskiego przedszkola Calineczka z Gryfina a Passow odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego w Przecławiu. Spotkanie  z wieloma eksperymentami jak np.: zaskakujące kolorowe karuzele, powiększanie przedmiotów, filtry farb i czary mary z kolorami miało na celu wspieranie zainteresowania dzieci naturą i otaczającym światem oraz pogłębienie  istniejących już kontaktów między dziećmi z przedszkoli  partnerskich i doskonalenie  znajomości języków obcych.

Czytaj więcej...

Charytatywny skąpiec.

charytatywny skapiecUczniowie publicznego gimnazjum w Przecławiu właśnie wystawili "Skąpca". W poniedziałkowy wieczór parafialny kościół przeistoczył się w teatr, na deskach którego wystąpili młodzi aktorzy z ostatnich klas gimnazjalnych. Wszyscy zagrali charytatywnie dla swojego kolegi ze szkoły - Adama. Pochwałom, zachwytom i gratulacjom nie było końca.

 

Czytaj więcej...

Ekologicznie w szkole podstawowej [FOTORELACJA]

piknik ekologicznyBlisko pięćset dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu wzięło udział w ostatni piątek w pikniku ekologicznym. Impreza zorganizowana została przez radę rodziców wspólnie z dyrekcją i nauczycielami szkoły. A wszystko to, aby wpajać już od najmłodszych lat, podstawowe zasady życia ekologicznego.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Przecławiu [FOTO]

dzien dziecka 2017Na ten dzień dzieci czekają przez cały rok, a rodzice starannie się do niego przygotowują, aby w dniu 1 czerwca wszystkie małe buzie były uśmiechnięte. I tak było przez cały dzisiejszy dzień pod szkołą podstawową i punktem przedszkolnym w Przecławiu. Tutejsza rada rodziców zorganizowała ogromny piknik dla wszystkich dzieci. I tych starszych i tych najmłodszych. Była zjeżdżalnia, dmuchany zamek dmuchany, plac zabaw, byk z dinusiem, fotobudka, malowanie twarzy, zabawy z animatorką i gry ogrodowe. Radości i uśmiechu było co niemiara.

Czytaj więcej...

Ósmy wiosenny przegląd talentów.

8 przeglad artystycznyW sobotnie przedpołudnie 23 kwietnia w szkole podstawowej odbył się Gminny Przegląd Artystyczny. Na szkolnej sali gimnastycznej zaprezentowali się młodzi artyści ze wszystkich gminnych placówek oświatowych oraz szczecińskiego Pałacu Młodzieży. Był śpiew, taniec i muzykowanie na wielu różnych instrumentach. Tematem przewodnim tego przeglądu była "Wiosna". Równolegle w tym samym czasie w szkole podstawowej odbył się dzień otwarty, gdzie wszyscy zainteresowani rodzice i dzieci mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną tej placówki.

Czytaj więcej...

Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa.

lekcja bezpieczenstwaTomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia – to od nich dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska. To już dziewiąta edycja kampanii edukacyjnej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na ósmy przegląd artystyczny

gminny przeglad form artystycznych 2017W najbliższą sobotę, 22 kwietnia odbędzie się VIII Gminny Przegląd Form Artystycznych. Impreza powraca do kalendarza gminnych wydarzeń pod dwuletniej przerwie. Tradycją przeglądu jest przedstawienie różnych form artystycznych związanych ze śpiewem, tańcem, teatrem czy muzyką. Występy odbędą się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Przecławiu w godzinach od 10:00 do 14:00.

 

Czytaj więcej...