Get Adobe Flash player

ancora warzymice

Logowanie

Szukaj w portalu

Znowu będziemy sadzić krokusy.

krokusy 2017Dwa lata temu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zasadzili kilka tysięcy cebulek krokusów przy ścieżce pieszo-rowerowej. Wczesną wiosną przez kilka tygodni cieszyły one oczy przechadzających się między Przecławiem a Warzymicami. Rok temu akcja została powtórzona. Cebulek do zasadzenia było znacznie więcej. W tym roku odbędzie się także akcja sadzenia. Przyda się każda para rąk do pracy.

Czytaj więcej...

Powiatowy Tydzień Czerwonej Krwinki także w Przecławiu

tydzien krwinkiW najbliższą niedzielę, 24 września do Przecławia przyjedzie specjalny ambulans do poboru krwi. W tym dniu, w ramach Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki" będzie można oddać honorowo krew. Wszystkich chętnych mieszkańców zapraszamy w tym dniu pod przecławski kościół parafialny od godziny 10.00 do 14.00

Czytaj więcej...

Zaproszenie do Będargowa.

szkola bedargowo rotmistrza pileckiegoW sobotę 3 czerwca w szkole podstawowej w Będargowie odbędzie się odsłonięcie tablicy poświęconej rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Na wydarzenie zapraszają mieszkańców gminy uczniowie szkoły, grono pedagogiczne oraz dyrekcja placówki. W szkole odbędą się także prezentacje wyposażenia wojska z czasów II wojny światowej oraz multimedialna lekcja historii. Początek o godzinie 11:00.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na zebranie sołectwa Warzymice

zebranie soleckie warzymice listopadW najbliższą środę, 17 maja odbędzie się zebranie wiejskie. W forum przecławskiego gimnazjum zbiorą się mieszkańcy Warzymic. Przypomnijmy, do sołectwa należą zarówno mieszkańcy wsi jak i nowych osiedli usytuowanych przy drodze krajowej 13, przy ulicy Do Rajkowa oraz przy Aleji Śliwkowej. Warto o tym przypominać ponieważ na zebrania wiejskie przychodzą głownie mieszkańcy starszej części Warzymic. A głos w zebraniu ma każdy prawo zabrać oraz uczestniczyć w głosowaniu nad uchwałami. Na tym polega demokracja.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na rekonstrukcję bitwy o Szczecin

bitwa o szczecin 2017Widowiskowa rekonstrukcja historyczna w 72 rocznicę bitwy o Szczecin odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2017 r. w Rosówku na terenie przy Motocrossie. Na uczestników imprezy czekają m.in. ekspozycja historycznego sprzętu wojskowego, kuchnia polowa, strzelnica, atrakcje wojskowe dla dzieci oraz możliwość nabycia książek o tematyce historycznej. Kulminacją imprezy będzie rozpoczynająca się o godz. 15.00 inscenizacja historyczna przygotowana tym razem przez Fundację Pasje oraz Studio Historyczne Huzar.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na zebranie sołectwa Warzymice

zebranie soleckie warzymice listopadW najbliższy poniedziałek, 28 listopada odbędzie się zebranie wiejskie. W forum przecławskiego gimnazjum zbiorą się mieszkańcy Warzymic. Przypomnijmy, do sołectwa należą zarówno mieszkańcy wsi jak i nowych osiedli usytuowanych przy drodze krajowej 13, przy ulicy Do Rajkowa oraz przy Aleji Śliwkowej. Warto o tym przypominać ponieważ na zebrania wiejskie przychodzą głownie mieszkańcy starszej części Warzymic. A głos w zebraniu ma każdy prawo zabrać oraz uczestniczyć w głosowaniu nad uchwałami. Na tym polega demokracja.

Czytaj więcej...

Czas na wiosenne porządki

kontenery na gabarytyZa tydzień kalendarzowa wiosna. Nadchodzi czas pozimowych porządków w swojej okolicy. Często stajemy przed koniecznością wyrzucenia starych mebli lub  innych niepotrzebnych przedmiotów, które nie mieszczą się do typowego śmietnika. Nie każdy mieszkaniec ma też możliwość zawiezienia gabarytów do gminnego punktu w Smolęcinie. Stąd akcja gminy Kołbaskowo podstawienia dużych pojemników na odpady gabarytowe, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowanie. Bo przecież lepiej aby stara sofa wylądowała w specjalnym kontenerze a nie w pobliskim lesie czy rowie.

Czytaj więcej...

Ruszyła już trzecia „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Paczka dla kresowianWzorem poprzednich dwóch akcji ruszyła kolejna edycja pomocy dla rodaków na Kresach. Można już wpłacać pieniądze na specjalne konto Caritas. A od wczoraj do 6 grudnia także przynieść żywność trwałą i środki czystości do dwudziestu punktów na terenie całego kraju. Finałowe pakowanie odbędzie się 14 grudnia w Przecławiu.

Czytaj więcej...

25 finał WOŚP - także w Przecławiu.

wosp 2017W niedzielę 15 stycznia w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień wolontariusze będą kwestować i zbierać do puszek pieniądze. W tym roku środki przeznaczone będą na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Podobnie jak w poprzednich latach, Orkiestra zagra w Przecławiu, gdzie  w szkole podstawowej odbędzie się gminny finał imprezy połączony z występami, licytacją oraz zbiórką datków.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na wieczernicę do Ostoi i Stobna

wieczernica niepodleglosciZa kilka dni minie 98lat od odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wzorem poprzednich lat na terenie naszej gminy organizowane są spotkania patriotyczne. 11 listopada w ośrodku szkoleniowo-badawczym ZUT odbędzie się Wieczernica. Podobne spotkanie, dwa dni wcześniej, odbędzie się w świetlicy w Stobnie.

Czytaj więcej...