medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Droga do przedszkoli doczekała się remontu.

remont drogi do przedszkoliDziś, 1 lipca ma ruszyć remont drogi dojazdowej do gminnego przedszkola i żłobka w Przecławiu. Oddana dokładnie 2 lata temu placówka doczeka się w te wakacje bardziej komfortowego dojazdu. Poprzednia droga była jedynie utwardzona a nawierzchnię wysypano kamieniami i tłuczniem.

 

Czytaj więcej...

Co się buduje przy "Decathlonie"?

Leroy Merlin UstowoOkolice centrum handlowego "Auchan" wzbogacą się o duży market budowlany. W przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze prace przy budowie nowej hali. Będzie to trzeci w naszej okolicy sklep budowlany "Leroy Merlin". Otwarcie obiektu zaplanowano pod koniec marca 2020.

 

Czytaj więcej...

Nareszcie ruszyły prace!

warzymice chodnik budowa 2019Od wczoraj rozpoczęły się prace przy budowie chodnika, który połączy stare i nowe Warzymice. Chodnik będzie miał około siedemset metrów długości. Zaczynać się będzie w okolicach przedłużenia z Aleją Śliwkową, a zakończy na skrzyżowaniu centrum wsi. Wykonawca twierdzi, że prace wykona w około 6 tygodni.

Czytaj więcej...

To już 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej

Podpisanie traktatu UEDokładnie 15 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. 1 maja 2004 roku wraz z dziewięcioma innymi państwami dołączyliśmy do Europejskiej Wspólnoty.

 

 

 

Czytaj więcej...

Na rozpoczęcie budowy chodnika jeszcze poczekamy.

chodnik warzymiceO powstaniu krótkiego kawałka chodnika, który połączy stare i nowe Warzymice piszemy od lat. Rok temu na sesjach rady gminy, starosta powiatu informował, że jego budowa jeszcze przed wyborami samorządowymi jest dla niego sprawą honorową. Jednak do tej pory prace nie zostały rozpoczęte. Kolejny przetarg na jego budowę został rozstrzygnięty, pojawił się jednak kolejny problem - brak czasowej organizacji ruchu.

Czytaj więcej...

Market "Dino" już gotowy. Kiedy otwarcie?

dino otwarcieInwestycja firmy Dino Polska rozpoczęła się ekspresowo. Pierwsze prace budowane rozpoczęto na początku grudnia. Market wraz z całą infrastrukturą wybudowano w niecałe cztery miesiące. Potem okazało się, że na jego oficjalne otwarcie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Ale wszystko jest już na dobrej drodze. Obecnie w sklepie trwają dostawy i układanie towarów, a uroczyste otwarcie już za kilka dni.

 

Czytaj więcej...

Nowe ścieżki rowerowe powstaną w naszej gminie.

rosowek koniec sciezkiPrzecław – Karwowo, Kołbaskowo – Kamieniec oraz Rosówek – granica, Gmina Kołbaskowo wzbogaci się o kilka kilometrów nowych szlaków dla jednośladów. Te projekty są najbliższe realizacji, przygotowywane są kolejne, np. po śladzie kolejki wąskotorowej CPO.

 

Czytaj więcej...

Rowerem po wąskotorówce. Część V.

Warzymice waskotorowkaPo śladzie kolejki wąskotorowej docieramy do miejscowości nam najbliższych. Naszą ostatnią część opowieści zaczynamy w Będargowie w okolicach cmentarza i kończymy na Pomorzanach w okolicach elektrowni. Jak pobiegnie ostatni fragment ścieżki rowerowej po śladzie kolejki wąskotorowej - do końca jeszcze nie wiadomo. Ostatnie kilometry lini Casekow - Penkun - Oder w Warzymicach, na Gumieńcach i Pomorzanach biegną wzdłuż istniejących i czynnych linii kolejowych.

 

Czytaj więcej...

Rowerem po wąskotorówce. Część III.

stetin 19kmNieistniejąca linia wąskotorowa Casekow-Penkun-Oder powstała w 1899 roku i miała 42 km. Rozpoczynała swój bieg na dworcu w Casekow, a jej stacją końcową były Pomorzany Wąskotorowe w Szczecinie. Około 10 km tej trasy przebiegało przez gminę Kołbaskowo. Niedawno przystąpiono, wraz z niemieckimi samorządowcami, do projektu budowy ścieżki rowerowej po jej śladzie. Jak będzie przebiegać fragment tuż za naszą granicą w okolicach Ladenthin? Oto przebieg trzeciego fragmentu trasy.

Czytaj więcej...

Rowerem po wąskotorówce. Część IV.

11 trasa waskotorowki cz IV Czwartą część opisu przebiegu kolejki wąskotorowej zaczynamy na granicy polsko-niemieckiej. Kolejne dziewięć kilometrów trasy przebiegało przez gminę Kołbaskowo. Przypomnijmy, władze samorządowe wraz z niemieckimi partnerami otrzymały unijne dofinansowanie na realizację dużego międzynarodowego projektu budowy ścieżki rowerowej po śladzie kolejki Casekow-Penkun-Oder. Jeśli projekt nie napotka na przeszkody - na mapie ścieżek rowerowych w gminie Kołbaskowo dojdzie trasa łącząca Barnisław, Warnik, Karwowo, Będargowo i Warzymice.

 

Czytaj więcej...

Nowa droga w Kołbaskowie gotowa [DUŻO ZDJĘĆ]

Obwodnica kolbaskowa 03Znaki zakazu zdjęte - Eurovia zakończyła budowę nowej drogi w Kołbaskowie. Kierowcy mogą już się poruszać nowym szlakiem. W Kołbaskowie powstała nowa droga gminna. Ma charakter obwodnicy, wyprowadzi ruch ciężkich aut z miejscowości. Nowa trasa ma ponad 600 metrów długości i 6 szerokości. Rozpoczyna się przy rondzie biszkoptowym na drodze krajowej nr 13, w pobliżu Amazona, biegnie w stronę torów kolejowych, gdzie skręca w lewo i łączy się w pobliżu przejazdu kolejowego z drogą powiatową Smolęcin - Kołbaskowo.

Czytaj więcej...