medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Bezrobotni (nie)dojadą do Rosówka

pup-policeZ dniem 1 października, punkt informacyjny Powiatowego Urzędu Pracy przenosi się do Rosówka. Do wczoraj bezrobotni przyjmowani byli w gmachu Urzędu Gminy w sali konferencyjnej, a wcześniej w budynku biblioteki. To nie jest najszczęśliwsza decyzja ze strony Starostwa, bo bezrobotni mogą mieć problem z dojazdem. Komunikacji miejskiej do Rosówka praktycznie nie ma.

 

 


Z powiatem prowadziliśmy negocjacje przez dwa lata - mówi Wójt M. Schwarz. Najpierw miał się tam przenieść wydział komunikacji, specjalnie pod ich potrzeby dostosowaliśmy biura, spełniliśmy ich wszystkie warunki. Decyzją starostwa ostatecznie wydział komunikacji pozostał w Kołbaskowie. Przez pewien czas bezrobotni przyjmowani byli w sali konferencyjnej. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy stwierdził, że tam nie ma odpowiednich warunków i poprosił o inną lokalizację. My nie mamy żadnych wolnych pomieszczeń, sami mamy braki. Gminie zwiększono zadania  związku z ustawa śmieciową, zatrudniliśmy nowych pracowników. Dlatego wybrali Rosówek.

O dziś, punkt Powiatowego Urzędu Pracy przenosi się do obiektu po byłym Przejściu Granicznym w Rosówku. Bezrobotnym pozostaje jeszcze możliwość wyjazdu do odległych Polic.

Pin It

Open menu

medentes przeclaw

 reklama