logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rekordowe Kiełbaskowo w Kołbaskowie

kielbaskowo-2013-Ponad cztery tysiące gości przewinęło się przez Gospodarstwo Agroturystyczne w Smętowicach. Na dzisiejszym "Kiełbaskowie w Kołbaskowie" bawili się nie tylko mieszkańcy naszej gminy. Odbyła się m.in sportowa rywalizacja sołectw, konkurs na najlepsze stoisko, mierzenie najdłuższej kiełbasy oraz wiele innych. W Smętowicach bardzo dopisała pogoda oraz frekwencja.

 

 

Na stoisku grupy "Decouforte" prezentujemy nasze wyroby wykonane metodą decoupage, napiekłyśmy także ciasta, specjalnie na Kiełbaskowo w Kołbaskowie - mówi Anna Sypniewska. Dziękujemy koleżankom, które włączyły się do naszej akcji. W naszej grupie jest dużo dziewczyn, także ze Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowie, które potrafią wyczarować prawie wszystko z niczego. Pani Basia Tatko wraz z dziećmi uszyła z kolorowego filcu "wściekłe ptaszki" i inne pomysłowe postacie z bajek. Pani Wioletta Woszczyna wykonała piękne zajączki, słoniki i inne maskotki z materiału. Wpływy przeznaczymy na bardzo szczytny cel, o którym szczegółowo powiedzieć niestety nie mogę.

Na warzymickim stoisku, tak jak w poprzednim roku, pokazujemy trochę tradycyjnej i rolniczej wsi - mówi sołtys Zbigniew Szczuplak. Mamy gołębie, królika oraz swojskie jadło. W menu kilka dań na gorąco, pierogi i ciasta - zapraszamy do degustacji i życzymy dobrej zabawy.

Najciekawsze stoisko przygotowało sołectwo Będargowo. Pomysł powrotu do PRL spodobał się członkom jury najbardziej. Fiat 126P, pralka "Frania", radiomagnetofon "Kasprzak" czy oranżada w butelkach z tamtego okresu - robiły furrorę wśród zwiedzających. Drugie miejsce w konkursie stoisk zdobyło Pargowo a trzecie Kołbaskowo. Najlepszą kronikę przygotowało Będargowo, najlepsze Kiełbaskowskie Jadło zrobiło Pargowo, najlepszą pamiątkę z miejscowości przygotowało Kołbaskowo a najlepszą piosenkę przygotowali mieszkańcy Moczył. Wyróżniono także stoiska Warzymic i Stobna. W tym roku na "Kiełbaskowie w Kołbaskowie" zabrakło, niestety, stoiska Przecławia.

W rywalizacji sportowej sołectw ostatecznie wygrało Pargowo. Drugie miejsce przypadło zeszłorocznym zwycięzcom - sołectwu Będargowo. Sołtysi tych dwóch miejscowości zostali także laureatami konkursu "sołtys roku".

W konkursie na najdłuższą kiełbasę wystartowało sześciu producentów. Zeszłoroczny konkurs wygrała firma JBB z kiełbasą o długości 49m. W tym roku rekord został pobity, zwycięstwo przypadło masarni "Krzyś" z kaszanką o długości 75 metrów. Kiełbasa firmy "Nowak" miała 58,78 m, "Drobimexu" 19,20 m, firmy "Biegun" 19,10 m a firmy "Korona" - 27,14m.

Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin, przygotowano wiele bezpłatnych atrakcji i zabawek dla dzieci i młodzieży - były kule wodne, zorbing, place zabaw, strzelnice, dmuchane zamki, konkurs plastyczny dla dzieci oraz konkurs wiedzy o gminie Kołbaskowo. Impreza miała także charakter targów. Wystawcy pokazali swoje wyroby spożywcze, ręcznie wykonaną ceramikę, obrazy, zabawki, biżuterię oraz odzież.  Można było skosztować owczych serów, chrupiącego chleba, regionalnych miodów oraz znakomitych mięs i wędlin. Na scenie wystąpili zespół BIG JOE COVER BAND, zespół Magic Loud oraz komik Paweł Reszela. Impreza zakończyła się biesiadą i potańcówką, która potrwała do północy.

Więcej zdjęć dostępnych jest TUTAJ.

 

 

Pin It