logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Gimnazjum w Przecławu nareszcie otwarte !

gimnazjum-nareszcie-otwarte7 listopada odbyło się oficjalne otwarcie Gimnazjum w Przecławiu. W obecności wielu zaproszonych gości uroczyście przecięto wstęgę i oddano ten piękny obiekt młodzieży szkolnej. Po dwumiesięcznym opóźnieniu, od poniedziałku uczniowie uczęszczają na zajęcia do nowo otwartej placówki. Lekcje w przecławskich placówkach odbywają się już tylko na pierwszą zamianę.

 

Przecławskie Gimnazjum to duży i nowoczesny gmach wyposażony na miarę uczelni XXI wieku. Każdy przedmiot ma specjalnie przeznaczoną sale. Większość klas posiada telewizory LCD i komputery, sale do nauki języków obcych mają dodatkowo specjalne słuchawki. Na terenie placówki jest również sala konferencyjna, forum dla zebrań i rekreacji uczniów oraz obserwatorium astronomiczne, Jest także nowoczesna winda, szerokie przejścia oraz podjazdy - tak aby z placówki korzystały w pełni uczniowe niepełnosprawni.

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz Gaudeamus Igitur przez gimnazjalistów. Następnie placówkę poświęcił Ksiądz Piotr Superlak. Potem głos zabrali zaproszeni goście : Wójt Małgorzata Schwarz, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Jarzy Seredyński, Vicekurator Krzysztof Rembowski. Były także prezenty, listy gratulacyjne i życzenia od placówek oświatowych, Starostwa Powiatowego, Rady Gminy Kołbaskowo, Wójta Gminy Dobra, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości uroczyście przecięto wstęgę i symbolicznie oddano obiekt do użytu gimnazjalistów.

Nowe przecławskie gimnazjum to obiekt zaprojektowany jest prawie na 400 uczniów. W placówce jest 19 pracowni lekcyjnych, 11 gabinetów przedmiotowych dla nauczycieli, pokoje administracji i dyrekcji, pokój nauczycielski, szatnie i sanitariaty dla uczniów, gabinet lekarski z zapleczem, czytelnia na 32 miejsca z biblioteką i gabinetem opracowań zbiorów. Jest kilka bardzo oryginalnych pomieszczeń i funkcjonalności szkoły - to m.in forum dla zebrań i rekreacji uczniów, sala konferencyjna z zapleczem oraz obserwatorium astronomiczne. Obiekt, który liczy sobie około 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni kosztował 9,5 miliona złotych. Budżet gminy wyłożył na całość 6,5 miliona złotych, pozostała kwota to dotacja unijna.

 

 


 

 

Pin It