logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

W Przecławiu ruszył nowy rok szkolny...

nowy-rok-szkolny... z przeszkodami. Punktualnie w poniedziałek 3 września o 7:00 rano swoje podwoje dla 100 najmłodszych otworzyło publiczne przedszkole. To dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych dzieci, którzy od kilku lat walczyli o powstanie takiej publicznej placówki w Przecławiu. Jest też zła wiadomość, jak już wcześniej informowaliśmy, opóźniły się prace na budowie gimnazjum. Dlatego uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz wszyscy gimnazjaliści będą się uczyć na dwie zmiany w szkole podstawowej. 


O opóźnieniach na budowie gimnazjum w Przecławiu informowały już chyba wszystkie lokalnie i ogólnopolskie media. Wykonawca nie dotrzymał żadnego z uzgodnionych terminów. Pod koniec sierpnia zapadła decyzja o przygotowaniu szkoły podstawowej na przyjęcie 350 gimnazjalistów.

Informujemy, że od dnia 4 września 2012 roku w związku z zaistniałą sytuacją klasy 4-6 szkoły podstawowej pracować będą w systemie dwuzmianowym - informuje Dyrekcja Szkoły Podstawowej. Lekcje w poniedziałek i wtorek będą odbywać się w godz. 13.20-18.25, w środy od 7.10 do 13.15 oraz w czwartki i piątki od 7.10 do 12.15. Jest to sytuacja przejściowa związana z pracami wykończeniowymi na terenie nowego budynku Gimnazjum. Prosimy o wyrozumiałość.

Uczniowie gimnazjum od wczoraj uczą się przez dwa dni na pierwszą zmianę, a trzy dni na drugą. I tak do czasu oddania do użytkowania nowo wybudowanego gimnazjum. Potem już wszyscy będą mieć zajęcia na pierwszą zmianę. Miejmy nadzieję że już w październiku.

3 września, bez oficjalnych uroczystości i przecinania wstęgi oddano najmłodszym punkt przedszkolny. W weekend do późnych godzin wieczornych trwało sprzątanie pomieszczeń po ekipie budowlanej oraz skręcanie i ustawianie mebli. Na maluchy czekały odremontowane przestronne sale z wyłożonymi panelami, piękne łazienki dostosowane dla najmłodszych, nowe meble, zabawki i książki. Jest też przygotowalnia posiłków, nowy plac zabaw, szatnia oraz inne pomieszczenia.

 


Pin It