logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przedszkole w Przecławiu będzie na czas !

remont-w-przedszkoluOd ponad dwóch tygodni w budynku Szkoły Podstawowej w Przecławiu trwają intensywne prace remontowe. Z początkiem września otwarty tu będzie nowy punkt przedszkolny. Ta nowa placówka oświatowa jest od kliku lat bardzo oczekiwana przez młodych rodziców z Przecławia, Warzymic i okolic. Opiekę i wychowanie w przedszkolu znajdzie tu prawie setka dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

 

 

Główne prace to przygotowanie sal zajęciowych z obecnych sal Nr 5, 7, 8, 9, 11, 12, 16. Z połączenia sal 3 i 5a powstanie przygotowalnia posiłków. Z obecnej sali nr 10 powstaną dwie łazienki oraz leżakownia. Wykute zostaną ściany i zamontowane drzwi tak aby z sali nr 9 i 11 były bezpośrednie do nich wejścia. W sumie w przedszkolu będą cztery łazienki z toaletami i prysznicem. Wszystko dostosowane do potrzeb najmłodszych.

Wejście do przedszkola będzie się znajdować po lewej stronie od wejścia głównego. Dzięki temu nie trzeba będzie porzechodzić przez podstawówkę. Dla bezpieczeństwa najmłodszych będzie zabezpieczone dodatkowo domofonem. 

Staniemy na uszach i zdążymy na czas - mówi wykonawca Tomasz Arendt z firmy "TMD" - nie ma innego wyjścia. Wszystko będzie skończone zanim oddamy ten obiekt dzieciaczkom. Jesteśmy obecnie na etapie burzenia ścian, wykuwania drzwi, wymiany instalacji elektrycznej, zabieramy się instalacje co i wod-kan. Przed nami wymalowanie wszystkich pomieszczeń, założenie żywic podłogowych i paneli, wymiana drzwi i ościeżnic.

Co do tempa prac i terminu zakończenia jestem spokojna - mówi Wójt M. Schwarz. Uroczyste otwarcie przedszkola w poniedziałek 3 września. Kilka dni wcześniej odbęda się zapowiadane dni adaptacyjne dla dzieci i rodziców. Korzystając także z przerwy wakacyjnej - robimy dodatkowy remont w szkole. W pomieszczeniach w których były szatnie powstaje teraz duża świetlica.

Pobyt dziecka kosztował będzie tyle samo co w Przedszkolu Publicznym w Kołbaskowie. W całej gminie obowiązują bowiem dokładnie takie same stawki dla wszystkich przedszkoli. Obiady przywożone będą ze stołówki w Kołbaskowie. Na miejscu przygotowywane będą śniadania dla dzieci.

Prace remontowe, wymiana podłóg, malowanie i wyposażanie sal przedszkolnych będą kosztować budżet gminy w sumie 320 tys zł.

 


Pin It