logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Uwaga na złodziei - okradziono parafię !

okradziono-parafieLato to czas wzmożonych kradzieży i włamań do mieszkań.  Obiektem zainteresowania złodziei są piwnice, rowery i wózki na klatkach schodowych oraz cenniejsze przedmioty pozostawione na widoku za szybą samochodu. Są też poważniejsze włamania do mieszkań i domów, kiedy my właśnie wyjechaliśmy na wczasy. W tym roku złodzieje nie oszczędzili budynku Parafii w Przecławiu. 

 

 

Włamanie było w niedzielę 22 lipca - mówi ks. Tomasz Zaklukiewicz. Pomiędzy 13.00 a 15.30 kiedy byłem w Karwowie z Mszą św. Jeśli ktoś widział coś podejrzanego i mającego związek z tą sprawą, to niech koniecznie zawiadomi Policję w Mierzynie lub naszego Dzielnicowego. Proszę też, aby mieszkańcy zwracali uwagę na to co dzieje się przy plebanii, szczególnie jak nas nie ma. I nie tylko przy plebanii, ale i u sąsiadów, którzy są teraz nieobecni.

Latem wzmagają się kradzieże i włamania - informuje Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. sztab. Emil Szwajdych. Dobrze jest pozostawić mieszkanie na czas urlopu opiece swoich sąsiadów niech mają je na oku i niech odbiorą ze skrzynek zalegającą pocztę i ulotki. W Przecławiu zwiększyła się liczba kradzieży rowerów - najczęściej tych pozostawionych na klatkach schodowych, bez zabezpieczenia, na widoku, za szybą. Przy okazji chciałbym poinformować czytelników że Policja aktywnie prowadzi akcję "Bezpieczny Wypoczynek Nad Wodą". Przestrzegam przed kąpielami w stawach rybnych, na żwirowniach,  na rozlewisku Odry - wszędzie tam gdzie kąpiel jest zabroniona. Najbliższym Przecławia strzeżonym kąpieliskiem jest Dziewoklicz - dodaje na koniec E. Szwajdych.

 

Pin It