logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Skatepark nieoficjalnie już otwarty

skateparki-nieoficjalnie-otwartyDobra wiadomość dla jeżdżących na deskorolkach, rolkach i BMX'ach. Od wczoraj można już jeździć w przecławskim skateparku zlokalizowanym "na wyspie". Właśnie zakończyła się budowa obiektu, który miejmy nadzieję, oderwie nasze dzieci od komputerów i pozwoli aktywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas. Uroczyste otwarcie zaplanowano w przyszłym miesiącu

 

 

Do tej pory skaterzy jeździli po drogach, chodnikach lub pod biedronką i wszędzie byli przeganiani. Jazda ulicą czy chodnikiem na deskorolce stanowiła zagrożenie dla nich, przechodniów i przejeżdżających aut.

Powierzchnia jezdna obiektu to ponad 1000m2. Betonowa powierzchnia jest wyjątkowo gładka aby osoba poruszająca się na deskorolce nie odczuwa żadnych nierówności. Na terenie skateparku zbudowano najazdów, zeskoków i innych przeszkód, które urozmaicą młodzieży treningi. Każdy miłośnik tego sportu znajdzie tu odpowiednie warunki do rozwijania swoich umiejętności. Przecławski obiekt był wzorowany na stargardzkiej skateplazy i wyposażony w takie urządzenia jak:  bold curb, bold rai, curb, manualpad, w/curbs, central plaza part, kinked curb, manualpad, flatrail, wallride.

Wykonawca skateparku była wyłoniona w gminnym przetargu firma M.P.G. z Łagiewnik która ma największe doświadczenie w kraju w budowie takich obiektów. Budowa skateparku odbywa się w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich , Oś Lider, w oparciu o  przyjęty przez zebranie wiejskie  program : "Odnowa miejscowości Przecław". Program w 85% został sfinansowany ze środków zewnętrznych, tylko 15% zapewniła Gmina Kołbaskowo.


Fot : Mateusz Szczuplak

Pin It