ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Jarmark Świąteczny - fotorelacja

kiermasz-swiatecznyNa tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się w Przecławiu Gminny Jarmark Świąteczny. Pomimo kiepskiej pogody mieszkańcy licznie odwiedzili pięknie przygotowane stoiska. Była to wyjątkowa okazja aby nabyć ręcznie wykonane świąteczne ozdoby i prezenty. Ze względu na trudne warunki pogodowe zmieniono lokalizację imprezy z parkingu przy hotelu "Dworski" do Zespołu Szkół w Przecławiu.Na jarmarku mieszkańcy mogli nabyć bombki, stroiki, aniołki, kartki świąteczne, obrazy i biżuterię. Na stoiskach nie zabrakło także żywności - miodu, serów, ciasta, kiszonej kapusty, gorących pierogów, żurku i kawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się choinki. Rozstrzygnięty został gminny konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Na scenie wystąpili młodzi artyści ze szkół w Kołbaskowie, Przecławiu i Będargowie- były jasełka, teatr, flażolety, handhimesy. Imprezę poprowadził DJ Mario. Każdy kto wykazał się wiedzą na temat naszej gminy otrzymał w nagrodę kalendarz, kubek lub płytę z kolędami. Dla najmłodszych mieszkańców zorganizowano kącik zabaw, malowanie twarzy oraz warsztaty plastyczne.

Pomysł na przeniesienie imprezy wyszedł w ostatniej chwili- pod wypływem warunków atmosferycznych - mówi organizator imprezy Wójt Małgorzata Schwarz. Korzystając z okazji chciałabym podziękować Iwonie Wierzbickiej za wspaniałą oprawę muzyczną oraz pomoc w organizacji całości imprezy. Ali Korońskiej z Będargowa prowadzącej koło teatralne - dzieci pod jej opieką wystąpiły już dwa razy - z jasełkami i jako finaliści konkursu kolęd. Podziękowania także dla sołectwa Moczyły i Siadło Górne za obecność i przygotowanie stoisk. Gdybyśmy mieli lepszą pogodę, śnieg i lekki mróz to z pewnością impreza na parkingu przy Dworskim miałaby fantastyczny świąteczny klimat - dodała na koniec M. Schwarz.

To pierwszy i mam nadzieję nie ostatni taki kiermasz - mówi Pani Kamila Wyrębska-Krzywdzińska z UG Kołbaskowo. Cieszę się, że obecne są wszystkie szkoły i placówki z naszej gminy, które bardzo ładnie się tutaj zaprezentowały. Mamy kilka stoisk charytatywnych gdzie wpływy ze sprzedaży zasilą konto chorej Patrycji Wątróbki. Urząd Gminu prowadzi stoisko na którym mieszkańcy odpowiadają na pytania konkursowe, w nagrodę mogą otrzymać różne materiały promocyjne. I muszę powiedzieć że jestem pozytywnie zaskoczona wysokim poziomem wiedzy, bo fantów nam szybko ubywa.

To nasz drugi kiermasz - mówi Pani Olga Strugała z ZPO Kołbaskowo - dzisiaj mamy "dogrywkę". Tydzień temu w Kołbaskowie wszystkie wpływy z kiermaszu w kwocie prawie 6000 zł przeznaczyliśmy dla chorej Patrycji Watróbki - naszej byłej uczennicy. Rozmawiałam z jej mamą - bardzo potrzebne będzie specjalistyczne łóżko - mam nadzieję że w Przecławiu dozbieramy kilkaset złotych. W organizację kiermaszu pod nazwą "dar serca" zaangażowali się wszyscy pracownicy szkoły, rada rodziców oraz wiele osób, które bezinteresownie nam pomogły. Tak dużo ludzi okazało tak dużo serca.

Według zapewnień organizatora imprezy - kiermasz świąteczny będzie imprezą cykliczną. Więc do zobaczenia za rok !Pin It