logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uroczyste otwarcie drogi w Rajkowie

otwarcie-drogi-w-rajkowieW poniedziałek 28 listopada uroczyście oddano do użytku prawie 3km odcinek drogi Przylep-Ostoja-Rajkowo-Szczecin. Symboliczną wstęgę w Rajkowie przecięli : Starosta Policki, Wójt Gminy Kołbaskowo oraz przedstawiciel firmy Strabag. Wyremontowaną drogę powiatową nr 0626Z udostępniono kierowcom już we wrześniu. Obecnie możemy pojechać zupełnie nowym odcinkiem drogi od przejazdu kolejowego przed Rajkowem do wjazdu do Szczecina od ul. Okulickiego.Szczęśliwie udało nam się pozyskać środki finansowe z kilku źródeł na realizację tej inwestycji - powiedział Starosta Leszek Guździoł - dofinansowanie w wysokości 50% otrzymaliśmy z budżetu państwa z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz po połowie wkładu własnego wyłożyły Powiat Policki i Gmina Kołbaskowo.
Starosta podziękował za wzorową współpracę w relacji inwestor - wykonawca oraz pochwalił sprawny sposób realizacji zadania przez firmę "Strabag"
Mam nadzieję, ze to nie jest nasze ostatnie słowo i w najbliższym czasie nie tylko na terenie gminy Kołbaskowo - ale także na terenie Gmin Dobra, Nowe Warpno i Polic będziemy realizować takie zadania - dodał na koniec L. Guździoł.

To bardzo newralgiczny i strategiczny odcinek drogi dla mieszkańców naszej gminy - powiedziała Wójt Małgorzata Schwarz - jest to droga alternatywna do drogi krajowej nr 13 łącząca nas z miastem Szczecin. Wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiamy o rożnych trudnościach jakie napotykają mieszkańcy, aby wydostać się naszej gminy i mam nadzieję że remont tej drogi znacznie poprawi bezpieczeństwo.
Przychylam się do opinii Pana Starosty i też mam nadzieję, że to druga ale i nie ostatnia droga, którą wspólnie otwieramy - dodała na koniec M. Schwarz.

Inwestycja obejmowała :
1) rozbiórkę zdegradowanych przez ciężki ruch fragmentów istniejącej nawierzchni drogi;
2) wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni w miejscu rozebranej;
3) wykonanie wzmocnienia warstwami bitumicznymi nierozbieranej części drogi powiatowej;
4) wykonanie poszerzeń wzmacnianej jezdni bitumicznej;
5) budowę zatoki autobusowej w m. Rajkowo;
6) budowę nowych odcinków chodników w m. Rajkowo;
7) wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu w m. Rajkowo i Ostoja
8) remont istniejącego chodnika w m. Rajkowo przebiegającego przy krawędzi jezdni;
9) utwardzenie istniejących zjazdów gruntowych do posesji oraz przebudowa istniejących zjazdów utwardzonych w granicach pasa drogowego;
10) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.


Uroczyste otwarcie drogi w Rajkowie
Pin It