logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Koncertu nie będzie. Niesmak pozostał.

hunterW nadchodzący weekend miał się odbyć w przecławskim goksirze koncert grupy Hunter. Niestety został on odwołany. Na gminny ośrodek kultury spadła fala krytyki ze strony fanów heavy-metalu za rezygnację z ostatniej chwili z takiego wydarzenia. Dopiero dziś nowy dyrektor przecławskiego ośrodka przedstawił wyjaśnienia ze swojej strony.

 

 

Wiecie, że bardzo rzadko w ciągu tych 37 lat zdarzyło się, że nie zagraliśmy ogłoszonego koncertu. I zawsze robiliśmy wszystko, żeby żadnego nie odwoływać. Tym razem jednak trafiliśmy na mur. Organizator koncertu, czyli Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu postanowił jednak to zrobić i odwołał nasz koncert w dniu 08.10.2022 - piszą muzycy na swoim fanpejdżu.

  reklama

Fruktolinka

 

Na stronie GOKSiR pojawiła się bardzo zdawkowa informacja na ten temat lecz my uważamy, że należy Wam się dużo szersze wyjaśnienie. Koncert był umówiony z GOKSiR już kilka miesięcy temu. Wszystko zostało ustalone telefonicznie, mailowo i ogłoszone. Niestety zwlekano długo z podpisaniem umowy i w międzyczasie z informacji, które nam przekazano, dowiedzieliśmy się, że ówczesny Dyrektor został zwolniony. A nowe kierownictwo od samego początku dało nam odczuć, że nie chcą tego koncertu. Próbowaliśmy ich przekonać, że to zagranie jest bardzo nie fair wobec tych, którzy zamówili już bilety a także tych, którzy chcieli się na ten koncert wybrać a nie zdążyli zamówić jeszcze biletu - wyjaśniają muzycy.

  reklama

Hair-House

 

Wchodzę teraz na stronę organizatora i nie widzę informacji o odwołaniu. Coś się w tej kwestii zmieniło od wczoraj? Może warto zastosować presję społeczną i zasypać ich mailami, komentarzami w społecznościówkach, a nawet telefonami? Presja społeczna potrafi nieraz zdziałać cuda - pisze p. Wojtek na fanpejdżu grupy fanów.

Kilka godzin później w internecie posypały się na stronie goksiru w serwisie google oraz facebook negatywne opinie. Polecam wystawić recenzje masowo na stronie Goksir i wylać tam swoje żale, może coś do nich dotrze. Google też czeka na opinie - zachęca jeden z kolejnych fanów.

Okazuje się że głównym powodem odwołania koncertu była bardzo mała ilość sprzedanych biletów. I niestety jest to obecnie tendencja bardzo wzrostowa. Fachowcy z branży eventowej już od kilku tygodni zauważyli, że potencjalni nabywcy biletów na różne wydarzenia bardzo oszczędzają. Przy obecnej inflacji, drożyźnie oraz perspektywie drogiej zimy, kupujemy znacznie mniej biletów na rozrywkę. W sumie na przecławski koncert sprzedano zaledwie 67 wejściówek w serwisach biletowych.

reklama

Auchan rekrutacja

 

W sytuacji, gdy sprzedaż biletów była na poziomie 67 sztuk oraz biorąc pod uwagę niskie zainteresowanie koncertem, GOKSiR byłby zmuszony dopłacić do koncertu około 20 tysięcy złotych, pomijając dodatkowe koszty związane z obsługą wydarzenia, udostępnieniem sali oraz sprzętu, w tym nagłośnienia, oświetlenia, prądu itp... - tłumaczy Rafał Roguszka, nowy dyrektor GOKSiR Przecław. 28 września 2022 roku ustalono z zespołem Hunter, że przed podjęciem ostatecznej decyzji dokonamy ponownej analizy sprzedaży koncertu. Jednak analiza dynamiki sprzedaży w okresie 28 września - 3 października nie wskazywała, że sytuacja ulegnie znacznej zmianie. W związku z powyższym, mając na względzie brak wiążącej strony umowy, a także wysokie koszty, które musiałaby pokryć instytucja zdecydowaliśmy o odwołaniu wydarzenia. Dodajmy, że takie sytuacje nie są wyjątkiem, a wydarzenia w GOKSiR bywały już wcześniej odwoływane.

Jesteśmy instytucją publiczną, dotowaną ze środków publicznych, z budżetu gminy. Zobowiązani jesteśmy do działania na określonych zasadach, a jedną z najważniejszych jest dyscyplina finansów publicznych. W związku z sytuacją, jaka w ostatnim czasie miała miejsce w naszej instytucji - odwołaniem poprzedniego dyrektora i wykrytymi licznymi nieprawidłowościami - jesteśmy stale poddawani kontrolom w kwestii zasadności i celowości wydatkowania pieniędzy publicznych. Wiemy, że kultura najczęściej jest i powinna być dotowana, jednakże w tym przypadku różnica pomiędzy kosztami, a wydatkami była zbyt duża. Nie możemy odpowiadać za ustalenia ustne pomiędzy zespołem Hunter a poprzednią dyrekcją GOKSiR - dodaje na koniec R. Roguszka. 

Jednocześnie władze GOKSiRu zapewniają, że zespół Hunter jest w Przecławiu zawsze mile widziany - być może w dogodniejszym dla wszystkich terminie i z lepszą sprzedażą biletów.

oswiadczenie dyrektor goksir

Pin It