logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Potrącenie nastolatki w Przecławiu [CZY TAM JEST BEZPIECZNIE?]

potracenie przy goksir 4W niedzielę około godzony 19:00 doszło do potrącenia jednej z mieszkanek Przecławia. Miało to miejsce w okolicach przejścia dla pieszych na wysokości Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Przy każdym tego typu wypadków powraca temat bezpieczeństwa w okolicach Drogi Krajowej nr 13, która przebiega przez Przecław i Warzymice.

 

 

 

Dziewczynka w wieku 13 lat mocno ucierpiała w zderzeniu z samochodem marki Volvo. Po opatrzeniu przez ratowników pogotowia ratunkowego została zawieziona do szpitala. 

- Ranna została 13-latka, która z urazem głowy i brzucha została przewieziona do szpitala - informuje rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Z informacji uzyskanych z policji wynika, że dziewczynka wbiegła na przejście dla pieszych na wysokości Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

  reklama

Fruktolinka

 

W zdarzeniu brała udział także koleżanka, która na szczęście nie ucierpiała w nim, jednak będąc świadkiem wymagała dodatkowej opieki medycznej. Obie dziewczynki zostały zawiezione do szpitala. Kierowca osobowego Volvo był trzeźwy.

Przy okazji takich zdarzeń powraca temat bezpieczeństwa na pięciu przejściach w Przecławiu i Warzymicach. Tylko jedno z nich, w okolicach skrzyżowania z ulicą Do Rajkowa, ma sygnalizację świetlną.

  reklama

Hair-House

To przejście jest niebezpieczne. Powinny być światła włączane przez pieszych - pisze p. Rafał
Jak ktoś tam wbiega to ciężko zauważyć. Bariera chroniąca osiedle przed dźwiękami skutecznie utrudnia widoczność. Tam powinien być radar albo próg zwalniający - proponuje p. Kamil

Dlatego każdy rodzic powinien dziecku wkuwać do głowy ze nie wchodzisz na pasy póki auta się nie zatrzymają! - pisze p. Jola. Oszczędzi to wielu osobom traum uszczerbku na zdrowiu czy utraty życia. Przepisy przepisami ale życie jest tylko jedno. Nieważne kto zawinił

Policja to by nie wiedziała co z kasą robić jak by postali z radarem. Rano nie da się wyjechać z osiedla bo dzbany lecą jak by na autostradzie byli - pisze p.Paweł

 

Pin It