logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

W Przecławiu ruszają egzaminy pod specjalnym nadzorem.

Egzamin 8 klasa 4Tegoroczne egzaminy zapadną na długo w pamięci wielu uczniom i nauczycielom. Z powodu pandemii koronawirusa przebiegną one prawie dwa miesiące później niż planowano. Podczas egzaminu uczniowie i nauczyciele będą musieli dostosować się do szczególnych zasad bezpieczeństwa. W przecławskiej podstawówce, według zapewnień dyrekcji, jest już wszystko przygotowane.

 

 

 

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy ważny test wiedzy w życiu uczniów, od wyników którego zależeć będą ich dalsze losy. To wyniki tego egzaminu mają wpływ na rekrutację do szkół ponadpodstawowych, dlatego każdemu uczniowi, który kończy podstawówkę zależy na tym, by były one jak najlepsze.

Egzamin miał odbyć się w połowie kwietnia, jednak z powodu koronawirusa przesunięto go na czerwiec. Odbędzie się także na szczególnych zasadach. Odstępy pomiędzy uczniami mają wynieść minimum 1,5m - mówi Beata Bitel, dyrektor SP Przecław. W naszej szkole wszystkich 54 uczniów zmieściliśmy na sali gimnastycznej. Wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi muszą być w maseczkach i rękawiczkach, jeśli będą chcieli podejść do ucznia. Obowiązuje odkażanie rąk przed wejściem oraz pomiar temperatury ciała. Uczniowie muszą poruszać się w szkole w maseczkach, ale już pisać egzamin mogą bez.

  reklama

Ostoja

Egzamin ósmoklasisty może zdawać tylko osoba zdrowa. Uczniowie, którzy są objęci kwarantanną lub poddani izolacji domowej, nie mogą przebywać na terenie szkoły. Podobnie jest w przypadku uczniów, którzy mieszkają z członkami rodziny odbywającymi kwarantannę lub izolację.

Podczas egzaminu w szkole nie mogą przebywać rodzice i opiekunowie uczniów, chyba że zdający mają problemy z poruszaniem. Członkowie zespołu przeprowadzającego egzamin podczas rozdawania arkuszy muszą mieć zakryte usta i nos, a na rękach założone rękawiczki. Zanim arkusze egzaminacyjne trafią w ręce uczniów, zostaną zdezynfekowane.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020 przedstawia się następująco:

16 czerwca 2020, godz. 9:00 – język polski
17 czerwca 2020, godz. 9:00 – matematyka
18 czerwca 2020, godz. 9:00 – język angielski lub niemiecki

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów, którzy w 2020 roku podchodzą do egzaminu ósmoklasisty i życzymy powodzenia!

Egzamin 8 klasa 1

Egzamin 8 klasa 2

Egzamin 8 klasa 3

Pin It