logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Koniec roku szkolnego. Idą wakacje.

witajcie wakacjeW piątek 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. W placówkach oświatowych w Będargowie, Kołbaskowie i Przecławiu odbyły się uroczyste apele, występy i wręczenie nagród dla najzdolniejszych uczniów. Rok szkolny zakończyli także zerówkowicze z przedszkoli i podstawówek. Od dziś wszyscy mają dwa miesiące wakacji.

 

 

 

Galowe ubrania, rodzice, goście, tańce, kwiaty i wzruszenia - tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w szkołach podstawowych i gimnazjum w gminie Kołbaskowo. Rok szkolny zakończyli także najmłodsi. W Kołbaskowie zerówkowicze uroczyście zatańczyli poloneza. Rodzice i zaproszeni goście nie kryli wzruszenia. Piękne uszyte jednakowe stroje oraz długie próby dały fantastyczny rezultat. Podobnie było w Przecławiu, występny artystyczne najmłodszych nagradzano gromkimi brawami. Korzystając z obecności rodziców, dyrektorzy podziękowali wszystkim osobom, którzy przez cały rok wspierali placówki przy każdej możliwej okazji swoją pracą społeczną i zaangażowaniem. Od 1 września, w związku z reformą nauczania, do pierwszych klas pójdą 6 i 7 latki. W Przecławiu utworzono już pięć pierwszych klas - to rekord.

Rok szkolny zakończyli także uczniowie szkół podstawowych. W Przecławiu uroczysty taniec na sali gimnastycznej zatańczyli trzecio- i szóstoklasiści. Na uroczystościach obecni byli Wójt Gminy Kołbaskowo, Przewodniczący Rady Gminy, Radni, Sołtysi oraz Dyrektorzy placówek. W przecławskim gimnazjum także hucznie zakończono rok szkolny. Wręczono kilkanaście stypendiów dla uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia sportowe. Nie lada niespodziankę zrobili odchodzący gimnazjaliści, wręczając Laur z dedykacją na najlepszego nauczyciela i super trenera - Wojciecha Hancewicza. Ufundowali mu także osobistą podkoszulkę wraz z jego ulubionym powiedzeniem "lepiej być siwym niż rudym"

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacji oraz odpoczynku i nabrania sił do nauki w nowym roku szkolnym.

A w placówkach na terenie gminy rozpoczynają się remonty sal lekcyjnych i pracowni. Będzie to głównie malowanie. W Przecławiu po wakacjach pojawi się nowy plac zabaw. Przez mijający rok szkolny uczniowie i nauczyciele zbierali pieniądze na ten cel oraz sprzedawali cegiełki. Wprawdzie nie udało sie zebrać całej sumy, ale inwestycję udało się zamknać dofinansowaniem z budżetu gminy.

 

 

Fot : T. Wójcik, SP Będargowo, M. Śmiałkowska, M. Drzewiecki

Pin It