logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Nowy, stary Sołtys Przecławia !

nowy stary soltysPrzez najbliższe 4 lata reprezentantem sołectwa Przecław będzie ponownie Wojciech Woźniak, pełniący tę funkcję przez ostatnią kadencję. Podczas wyborów, które odbyły się we wtorek 24 lutego w przecławskim gimnazjum, zdobył on 41 ważnych głosów. Nie miał kontrkandydata. Mieszkańcy wybrali także 3-osobową radę sołecką. Tutaj także była jednomyślność.

 

 

 

Pierwsze zebranie odbyło się o godzinie 18:00. Na 2688 mieszkańców Przecławia uprawnionych do głosowania, na sali pojawiło się niespełna 40. Wymagane quorum wynosiło 538, dlatego zgodnie ze statutem sołectwa o godzinie 18:30 rozpoczęto drugie zebranie w którym decydentem była zwykła większość obecna na sali.

W Zebraniu uczestniczyli przedstawiciele gminy: Wójt Małgorzata Schwarz i Sekretarz Janusz Kwidziński. W przerwie między pierwszym a drugim terminem zebrania Małgorzata Schwarz poinformowała mieszkańców o możliwości skorzystania z bezpłatnego doradztwa w zakresie wypełnienia rocznej deklaracji PIT i możliwości przystąpienia do bezpłatnego systemu powiadomień sms. Zapoznała także z kalendarzem imprez gminnych na rok 2015 oraz poinformowała o możliwości uczestniczenia w różnych zajęciach prowadzonych w świetlicach na terenie całej gminy oraz możliwości odpłatnego wynajęcia tych obiektów na cele prywatnych imprez okolicznościowych.

Otwierając zebranie sołeckie Wojciech Woźniak podziękował za kończącą się kadencję. Jednocześnie przeprosił tych którzy uznawali go za mało aktywnego. "Robiłem ile mogłem, na tyle ile mi czas pozwolił. Jeśli ktoś uważa, że zrobi to lepiej, to ja chętnie oddam władzę". Wobec braku kontrkandydatów, przystąpiono do tajnego głosowania. Urzędujący sołtys otrzymał 41 głosów na TAK. Jeden głos oddano nieważny.

Podczas wtorkowego zebrania, mieszkańcy wybrali również członków Rady Sołeckiej. Zostali nimi:
- Mirosława Tomczak,
- Andrzej Chruściel,
- Jakub Płuciennik.

Pin It