logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przyjaciele zwierząt w akcji !

zbiorka-karmy-10-2014W mijający weekend odbyła się zbiórka żywności dla bezdomnych psów i kotów, którą zorganizowało Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Po raz kolejny mali przecławscy przyjaciele zwierząt kwestowali w "Biedronce". Efektem ich pracy oraz ofiarności mieszkańców było zebranie prawie 500 kg suchej żywności, która w większości zostanie dostarczona do Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

 

 

Akcję pomocy zwierząt mocno wsparły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Wielkie podziękowania dla wszystkich uczniów - mówi Barbara Tatko z KPGK. Podziękowania należą się także mieszkańcom, którzy tak hojnie nas wsparli. Miło jest nam też, że dyrekcja dyskontu "Biedonka" po raz kolejny pozwoliła nam kwestować oraz użyczyła nam miejsca i koszy.

 

Podczas piątkowej i sobotniej zbiórki żywności w sumie udało się uzbierać kilka koszy z suchą karmą w workach oraz gotową żywność w puszkach. Mieszkańcy przynosili także koce i pledy, które przydadzą się w schronisku. Każdy z mieszkańców, który nie zdążył przyłączyć się do akcji stowarzyszenia KPGK, może we własnym zakresie pomóc zwierzętom i w dogodnym terminie sam przywieźć karmę. W schronisku najbardziej przydadzą się ryż, kasza, gotowa karma dla szczeniąt i kociąt w puszkach i workach.

 

Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt mieści się przy ul. Zwierzynieckiej 1 w Dobrej i jest czynne codziennie w godzinach 8:00 - 16:00, również w soboty i niedziele.  Telefon kontaktowy: +48 508 222 247.

 

Pin It