medentes przeclaw

 reklama

Migracja portalu - czyli do trzech razy sztuka

migracja-portaluRozpoczyna się kolejna, trzecia próba migracji portalu przeclaw24 do nowszej wersji joomla! 2.5. Obecnie strona działa w wersji 1.5, która od ponad roku nie ma wsparcia programistów i staje się częstym celem ataków hakerskich. Czas najwyższy aby przejść do wersji 2.5. Czy uda się przenieść bezboleśnie całą zawartość strony - zobaczymy w ciągu kilku dni.

 

 

Portal przeclaw24.pl działa już prawie 4 lata. W tym czasie strona bardzo się rozrosła, zawiera bardzo dużo treści, zdjęć, kont użytkowników, wpisów na forum i wiele innych. Ma rozbudowane menu, dziesiątki modułów, wtyczek, komponentów, templatek i innych dodatków - które w sumie stanowią jedną całość. Na stronie pojawiło się już prawie tysiąc artykułów, ten jest dokładnie 938. W sumie to ponad 5 GB danych i dziesiątki tysięcy plików.

Same przenosimy z wersji 1.5 do 2.5 od prawie 2 lat spędzają administratorom sen z powiek, ponieważ nie istnieje możliwość aktualizacji za pomocą "jednego kliknięcia". To jeden z najszerzej opisywanych problemów na forach internetowych. Wielu właścicieli stron www po kilku nieudanych próbach - ostatecznie tworzy stronę www od początku już w nowej, bezpieczniejszej wersji. Obecnie niektóre firmy hostingowe wymuszają aktualizację witryn opartych na Joomla! 1.5 do wyższej wersji, lub zawieszają ich obsługę, powołując się na problemy związane z bezpieczeństwem.

W ciągu najbliższych kilku dni strona portalu przeclaw24.pl może nie wyświetlać się poprawnie, lub część jej zawartości może być niedostępna. W przypadkach awaryjnych - zawartość strony może być przywrócona z kopi zapasowej utworzonej dobę wcześniej. Oznacza to że przykładowo najnowsze komentarze lub wpisy na forum mogą być skasowane. Całość pracy, miejmy nadzieję z sukcesem, przeprowadzi firma informatyczna SeeSite z Polic. Trzymamy kciuki !

Pin It

Polecamy :

 reklama

ufo 2018

BIURO NIECZYNNE
TELEFONICZNE WYSTAWIANIE POLIS
PN - SO 9:00 - 19:00
TEL: 918-521-325, 531-777-789
E-MAIL: INFO@AGENCJAUFO.PL

więcej

  

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

   reklama

dotyk piekna

NOWY GABINET W PRZECŁAWIU
Zabiegi na ciało
Zabiegi na dłonie i stopy
Rabat 20% na pierwszą wizytę
tel: 511 328 327
www.facebook.com/DotykPieknaKM

więcej

  reklama

sixxDodatkowy język angielski
w przedszkolach oraz szkołach
w Przecławiu i Kołbaskowie
Zapisy na nowy rok szkolny
Tel 690 423 006
email biuro@six.edu.pl
www.sixcj.pl

więcej