medentes przeclaw

 reklama

Którędy nad morze bez korków ?

korki-nad-morzeJak co roku w sezonie letnim wybierzemy się nad morze. Pomimo wybudowania w ostatnim czasie kilku obwodnic m.in. Miękowa, Nowogardu i Parłówka to i tak na głównych drogach dojazdowych możemy spodziewać się korków. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad O/Szczecin przedstawiała właśnie mapę tras alternatywnego dojazdu nad morze w roku 2012. W przypadku wyjazdu ze Szczecina polecane jest ciągle omijanie krajowej trójki. Po raz kolejny polecana jest trasa dojazdowa do Świnoujścia od strony Niemiec.


Są to trasy ustalone wspólnie przez GDDKiA, Policję, Urząd Wojewódzki, zarządców dróg wojewódzkich i powiatowych - informuje Mateusz Grzeszuk z GDDKiA w Szczecinie. Umożliwiają dojazd do miejscowości nadmorskich mniej uczęszczanymi drogami, na których jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia korków. Trasy będą promowane poprzez specjalne ulotki z mapą, będą dostępne między innymi na stacjach paliw Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze S3 prowadzących w kierunku wybrzeża. Ulotki będą również rozprowadzane przez Policję. Łącznie ze środków Urzędu Marszałkowskiego i GDDKiA zostanie wydrukowanych 90 tysięcy ulotek z mapką.

Trwa remont autostrady A6. Drogowcy zalecają więc korzystanie z objazdów i ostrzegają, że na trasie w stronę morza mogą tworzyć się korki. Utrudnienia mogą być szczególnie na wysokości Kijewa i Rzęśnicy. Tam obowiązuje tymczasowa organizacja przejazdu. Ze Szczecina w stronę Świnoujścia i Gdańska przebudowywany odcinek można ominąć jadąc do Dąbia ulicą Przestrzenną lub Gryfińską i ulicą Goleniowską. Dalej w kierunku Goleniowa przez Załom i Pucice. Stąd do Klinisk Wielkich, a następnie drogą przez Rurzycę i Dobroszyn do węzła Rurka. Tam można bezkolizyjnie włączyć się w drogę S3.
 
Zatłoczony odcinek krajowej trójki pomiędzy Goleniowem, a Parłówkiem możemy ominąć skręcając na węźle Święta w drogę wojewódzką nr 113, odtąd poprowadzą nas specjalne tablice informacyjne aż do Wolina.

trasy-nad-morze-2012


Szczegółowa mapa do pobrania jest TUTAJ

Pin It

Polecamy :

 reklama

ufo 2018

MAKSYMALNA OCHRONA
NAJLEPSZE CENY
ONLINE I TRADYCYJNIE
KSERO I WYDRUKI
SZYBKA PACZKA GLS
Pn - Pt   9 : 0 0 - 1 7 : 0 0
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 83B
Tel. 91 433 69 44
www.tasso.biz

HURT - IMPORT - DETAL

fb icon odwiedź nasz fanpejdż

więcej