logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Moczyły dla wodniaków [WIZUALIZACJE]

Moczyly przystanTa inwestycja całkowicie odmieni kolejną nadodrzańską wieś. Gmina Kołbaskowo zbuduje nadrzeże w Moczyłach. Będą to tereny wypoczynkowe, pomosty, miejsca do cumowania łódek oraz szereg udogodnień dla turystów zarówno pieszych jak i na wodzie.

 

 

Czas na Moczyły - informuje gmina Kołbaskowo na swoim funpejdżu - nowe nabrzeże, miejsca dla jednostek, altany piknikowe, ławki do odpoczynku - gmina chce zagospodarować lewy brzeg Odry w tej urokliwej miejscowości.

Moczyły mogą stać się kolejnym magnesem dla mieszkańców naszej gminy, ale także dla gości, którzy coraz chętniej odwiedzają nasz region. W 2018 roku oddane do użytku zostało nabrzeże w Siadle Dolnym. Teren nad rzeką został zagospodarowany, umocniono linię brzegową Odry, powstały m.in. pomosty z systemami trapowymi oraz elementami cumowania, altany piknikowe, ławki, stoły do gry w szachy lub warcaby z kamiennymi blatami, miejsca do grillowania. Nowe nabrzeże bardzo spodobało się mieszkańcom oraz turystom, o inwestycji szeroko informowały media.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

Hair-House

 

Podobnie ma być w Moczyłach, uroczej miejscowości położonej nad Odrą, nieco na południe od Siadła Dolnego. Powstanie tam zupełnie nowa marina, nie zabraknie także altan piknikowych czy ławek do odpoczynku. - Chcemy zbudować nabrzeże w Moczyłach. Liczymy, że to wodne przedsięwzięcie pozwoli nam przyciągnąć kolejnych turystów. Mamy zagwarantowane finansowanie – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Rejon Siadła Dolnego oraz Moczył jest bardzo atrakcyjny dla kajakarzy. Odra Zachodnia wraz z Odrą Wschodnią tworzy malownicze, unikatowe Międzyodrze. To torfowiska i mokradła poprzecinane siecią kanałów i starorzeczy z florą i fauną niespotykaną już w dolinach innych wielkich rzek europejskich - chętnie odwiedzane są przez miłośników turystyki wodnej. Obie miejscowości łączy też popularny w regionie pieszo-rowerowy Szlak Bielika, który wiedzie od Siadła Dolnego przez Moczyły do Pargowa oraz dalej do granicy polsko-niemieckiej.

  reklama

WolneSlowa GIF

Ancora Warzymice

 

Wizualizacje

Moczyly 1

Moczyly 2

Moczyly 3

Moczyly 4

Moczyly 5

Moczyly 6

Moczyly 7

Moczyly 8

Moczyly 9

Moczyly 90

Pin It