logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Dziś "Tłusty Czwartek" - dzień końca wszystkich diet!

tlusty-czwartekDziś Tłusty Czwartek. Sprawdziliśmy w Przecławiu i Warzymicach gdzie i jakie pączki będziecie mogli kupić od samego rana. Wybór jest bardzo duży. Są pączki z nadzieniem różanym, z dżemem malinowym, czekoladą, budyniem, toffi, likier, morelą oraz powidłami śliwkowymi. Równie duża jest rozpiętość cenowa, najtańsze kosztują poniżej 50 groszy. Za najdroższe trzeba będzie zapłacić 4 złote.

 

 

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni, a zarazem najbardziej huczny tydzień karnawału. Tradycją w tym dniu jest objadanie się popularnymi pączkami i faworkami. Nikomu nie wypada odmówić słodkości, co poniektórzy nawet potrafią zjeść tego dnia kilkanaście pączków. Tłusty Czwartek to jednak kolejne wyzwanie dla wszystkich osób będących na diecie lub dbających o linię.

Specjalnie dla was sprawdziliśmy jakie pączki będzie można kupić w dzisiejszym dniu, jakie są najczęściej kupowane przez mieszkańców oraz ile kosztują.

 reklama

ostoja 1

W naszym "Jasiu" mamy czynne od 6:00 rano - mówi p. Agnieszka z osiedlowego sklepu spożywczego. Będziemy mieć pączki z piekarni Czepino koło Gryfina w promocyjnej cenie 2,40 zł. 

Jak co roku oferujemy wiele smaków pączusi - mówi p. Joanna z cukierni "Muffinka" w Przecławiu. W tym roku będzie dziesięć smaków - tradycyjnie różany oraz dżem, malina, czekolada, budyń, toffi, likier, morela, powidła śliwkowe i wieloowocowe ciepłe pączki z pieca wypiekanie na bieżąco. Pączki mamy w cenie od 2,50zł do 4 zł a pochodzą z cukierni Domowej, piekarni Czepino, Piekarni Cukierni Żelek, Asprodu. A dla osób dbających o linię polecam pączki z pieca, wypiekane są u nas na miejscu, mają mało tłuszczu i są mniej kaloryczne. Zapraszam już od 6:00 rano.

 reklama

Montessori 2 

W tłusty czwartek będziemy mieć pączki z dżemem, marmolada malinową, z różą, z budyniem, z advocatem oraz z toffi - mówi ekspedientka cukierni "Bagietka" w Warzymicach. Cenowo od 3 zł, przez 3,50 zł a te najdroższe będą z budyniem po 4,00 zł. Zapraszam od 6:00 do 19:00. Na naszym drugim stoisku w "Netto" wybór i ceny będa takie same.

Znacznie tańsze pączki znajdziemy w dyskontach. Biedronka w tym dniu obniża cenę pączków do 55 groszy przy zakupie 6szt oraz do 33 groszy przy zakupie całego kartonu. Pączki w "Auchan" kosztować będą po 60 groszy przy zakupie 10szt a w "Lidlu" 42 grosze przy zakupie 12szt. Pytanie tylko czy jakość tych wyrobów pójdzie w parze z ich ceną?

Na koniec jeszcze licznik kalorii w niektórych karnawałowych słodkościach: najmniej ma faworek - 87 kcal, pączek z różą i cukrem pudrem - 290 kcal, pączek z budyniem - 300 kcal; pączek dobrze polany lukrem - 350 kcal. Oto jeszcze kilka sposobów, bardziej lub mniej przyjemnych, jak można spalić nadmiar kalorii po Tłustym Czwartku: bieganie - 20 minut; wchodzenie po schodach - 25 minut; jeżdżenie na łyżwach - 30 minut; szybki spacer - 40 minut; namiętne całowanie - 45 minut; odkurzanie - 50 minut; taniec - 1 godzina; pisanie na komputerze - 2 godziny; rozmawianie przez telefon - 2,5 godziny; oglądanie telewizji (bez podjadania!) - 10 godzin.

Ale nie dajmy się jednak zwariować w tym dniu! Wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. No to ... smacznego !

 

tlusty czwartek

Fot: Cukiernia "Muffinka" w Przecławiu