logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Zebranie wiejskie sołectwa Warzymice

swietlica-bedargowoW najbliższą środę 13 marca 2013 w świetlicy wiejskiej w Będargowie odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców Warzymic. Podczas zebrania przedstawiony zostanie nowy system gospodarki odpadami na terenie gminy. Mieszkańcy będą mogli się zapoznać z ustawą o gospodarowaniu odpadami w gminach która wejdzie w życie od 1 lipca 2013. Początek spotkania o godzinie 18:00.

 

 

Ze względów organizacyjnych zebranie naszego sołectwa odbędzie wspólne z sołectwem Będargowa - informuje sołtys Zbigniew Szczuplak. Na spotkanie zostali zaproszeni Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, Dyrektor PGK Kołbaskowo Adrian Guranowski oraz Komendant Straży Gminnej Karol Antoniuk. Serdecznie zapraszam.

Zebranie wiejskie jest doskonałą okazją do wymiany poglądów i przedstawienia swoich racji. Mieszkańcy będą mieli możliwość otrzymania informacji z pierwszej ręki na temat rewolucji śmieciowej. Także przedstawiciele sołectwa i urzędnicy, na takich spotkaniach, dowiadują się o problemach wsi, z którymi na co dzień zmagają się jej mieszkańcy.

Zebranie wiejskie to organ uchwałodawczy sołectwa, którego głównymi zadaniami są m.in. uchwalanie rocznego planu wydatków sołectwa, rozpatrywanie sprawozdań z pracy organów sołectwa, a także wybór i odwoływanie sołtysa oraz członków rady sołeckiej. Zebranie podejmuje także inicjatywy społeczne i gospodarcze oraz przedstawia je organom gminy. W zebraniu wiejskim mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy danej miejscowości dysponujący czynnym prawem wyborczym.

Pin It