logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Wkrótce "Spotkania z gimnazjum"

gimnazjum-przeclaw16 lutego i 2 marca w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu odbędą sie dni otwarte dla uczniów kończących Szkołę Podstawową. Niedługo zbliża się bardzo ważna chwila dla wszystkich uczniów klas 6 - wybór dalszej drogi kształcenia. Co proponuje absolwentom szkół podstawowych Publiczne Gimnazjum w Przecławiu?

 

 


W przyszłym roku szkolnym planuje się utworzenie klas ogólnych oraz dwóch rozwijających dodatkowe kompetencje w obszarze przedmiotów z bloku humanistyczno - językowego oraz matematyczno - przyrodniczego - informuje dyrekcja gimnazjum. Rekrutacja do klasy humanistyczno - językowej oraz matematyczno - przyrodniczej będzie miała formę testu predyspozycji. W tygodniowym planie zajęć klasy humanistyczno - językowej zostanie ujęta dodatkowa godzina języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, wiedzy o społeczeństwie oraz historii. Natomiast w klasie matematyczno - przyrodniczej będzie dodatkowa matematyka, informatyka, geografia, biologia, chemia oraz fizyka.

W ramach zapoznania szóstoklasistów z ofertą edukacyjną Publicznego Gimnazjum w Przecławiu planuje się organizację "Spotkań z gimnazjum". W sobotę 16 lutego od godziny 10:00 do 13:00 odbędzie się FESTIWAL NAUKI - obejmujący spotkanie z naukami przyrodniczymi. Odwiedzając kolejne stacje, biorąc udział w wyjątkowych doświadczeniach, szóstoklasiści przekonają się, jak fascynujący może być świat nauki. HUMANISTA - to brzmi dumnie ! - to spotkanie planowane jest na 2 marca 2013 roku. Będzie to okazja do ponownego odkrycia świata historii, literatury i sztuki. Szóstoklasiści, popijając angielską herbatę, próbując niemieckich specjałów, będą mogli przenieść się w magiczną, stworzoną przez humanistów rzeczywistość.

Na stronie internetowej szkoły, w zakładce "oferta", znajduje się prezentacja przedstawiająca Publiczne Gimnazjum w Przecławiu. Planowane jest również stworzenie folderu reklamującego placówkę. W ramach promocji folder zostanie przekazany szóstoklasistom z terenu Gminy Kołbaskowo oraz tym spoza rejonu.

Na "Spotkania z gimnazjum" zapraszają Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przecławiu.

humanista-to-brzmi-dumnie

festiwal-nauki

Pin It