logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zaproszenie na koncert do Szczecina

flazolety-w-szczecinie 19 stycznia, z inicjatywy nauczycielek z SP 51, SP 1 w Szczecinie i SP w Przecławiu, przy wsparciu Zgromadzenia Chrystusowców, odbędzie się trzecie spotkanie flażolecistów. Do tego projektu dołączyły zespoły z kilku szczecińskich szkół: SP3, SP16, SP42 SP45 oraz z Państwowej Szkoły Podstawowej na Głębokim. Po raz pierwszy w tym koncercie wystąpią uczniowie z Polsko - Amerykańskiej Szkoły Prywatnej w Szczecinie, z SP nr 2 w Goleniowie, z Zespołu Szkół w Suchaniu.Spotkanie jest kontynuacją pomysłu pana Wojciecha Wietrzyńskiego ze Swarzędza, który zapoczątkował szereg działań zmierzających do odrodzenia zainteresowania flażoletem. Od ponad szesnastu lat,  przy pomocy poznańskiego Caritas, organizuje koncert kolęd granych na flażoletach w poznańskiej katedrze. W Poznaniu spotykają się flażoleciści w wieku 6- 50 lat. Każdego roku przeszło 1500 flażolecistów z województwa wielkopolskiego wspólnie muzykuje tuż przed niedzielą, gdzie króluje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szczeciński koncert jest namiastką spotkania poznańskiego. Ruch flażoletowy  w naszym mieście rozkwita i rośnie w siłę dzięki kreatywnym nauczycielkom, które nie zawsze są muzykami z wykształcenia, częściej z zamiłowania. Wspólne muzykowanie jest okazją do pokazania szerszej publiczności możliwości brzmieniowych instrumentu oraz zdolności muzycznych dzieci, które uczą się w publicznych szkołach z terenu Szczecina i naszego województwa.

Koncert jest dedykowany babciom i dziadkom - mówi jedna z organizatorek koncertu Pani Iwona Wierzbicka.  Mam nadzieję, że muzycy, oprócz spotkania w tak licznym gronie, będą mieli okazję zagrać swój życiowy koncert przed najmilszą i najbardziej wyrozumiałą publicznością- Babciami i Dziadkami. Po raz pierwszy wystąpią uczniowie z klas pierwszych i z drugich ze Szkoły w Przecławiu, z SP 51, z Polsko- Amerykańskiej Szkoły Prywatnej, z SP 2 w Goleniowie i z ZS w Suchaniu. Jeśli chcecie usłyszeć ponad 200 piszczałek grających równocześnie, koniecznie przyjdźcie.

Pamiętajmy, że 21 stycznia jest Dzień Babci, a 22 stycznia jest Dzień Dziadka, koncert może być  formą niekonwencjonalnego prezentu, więc zaproś swojego Dziadka i swoją Babcię.

Koncert odbędzie się w sobotę 19 stycznia 2013 o godzinie 10:30 w Szczecinie w Kościele P.W. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

III-spotkanie-flazolecistow

Pin It