logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Zapraszamy na wystawę „Mamo, ja nie chcę wojny”

wystawa nie chce wojnyGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przecławiu i Archiwum Państwowe w Szczecinie zapraszają na otwarcie wystawy zatytułowanej „Mamo, ja nie chcę wojny”, która odbędzie się w piątek 23 lutego o godz. 12:00 w Przecławiu. Wystawa jest efektem wyjątkowej polsko-ukraińskiej współpracy przy projekcie Archiwów Państwowych oraz inicjatywy Mom I see war.

 

 

 

Tematem przewodnim wystawy są wykonane w 1946 roku rysunki polskich dzieci, będące zapisem ich przeżyć z okresu II wojny światowej, które obecnie przechowywane są w Archiwum Akt Nowych w Warszawie.

Ponadto wystawa przedstawia współczesne rysunki dzieci ukraińskich, będących świadkami a także ofiarami toczącej się obecnie w Ukrainie wojny. Gromadzone na portalu Mom I see war prace tworzą przejmujący obraz okrucieństwa wojny, która pozostawia traumatyczne przeżycia wśród niewinnych ofiar.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

Hair-House

WolneSlowa GIF

Ancora Warzymice

 

Wystawa prezentowana była dotąd zarówno w wielu miejscach w Polsce, jak i na świecie, dlatego z tym większą satysfakcją będziemy ją gościć w Przecławiu. Za jej projekt i koncepcję odpowiadają dr Dorota Sadowska (Uniwersytet Warszawski) i Mariusz Olczak (Archiwum Akt Nowych).

Inauguracja wystawy w gminie Kołbaskowo odbędzie się w piątek 23 lutego o godzinie 12:00 w GOKSiR w Przecławiu przy ul. Rekreacyjnej 1.

Będzie można ją oglądać do końca marca br.

 

Pin It