logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi jutro Kołbaskowo

prezydent dudaW środę w godzinach wieczornych naszą gminę odwiedzi prezydent Andrzej Duda. Wizyta ma miejsce w związku z działaniami dotyczącymi walką z koronawirusem. Prezydent będzie wizytować punkt kontroli sanitarnej, który funkcjonuje od wczoraj na były przyjściu granicznym Pomellen-Kołbaskowo.

 

 

 

Jak podaje biuro prasowe Prezydenta RP wizyta rozpocznie się w Szczecinie w Urzędzie Wojewódzkim. O godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z wojewodą zachodniopomorskim oraz przedstawicielami służb. Tematem spotkania będą przygotowania województwa do walki z koronawirusem. Około 18:45 odbędzie się briefing prasowy.

Wcześniej, bo na godz. 14.30 zaplanowana została wizyta prezydenta w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku, gdzie wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem spotkają się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami uczestniczącymi w ćwiczeniu DEFENDER-Europe 20.

  reklama

Ostoja

Około godziny 19:20 Andrzej Duda oczekiwany jest na przejściu granicznym w Kołbaskowie przy autostradzie A6. Ulokowany jest tam od wczoraj mobilny zespół kontroli sanitarnej dla przyjeżdżających z Niemiec. Kontrolowane są tam w pierwszej kolejności autobusy, busy oraz pojazdy przewożące więcej niż 8 osób.

  reklama

Montessori 2

W kontrolach sanitarnych na granicy uczestniczą funkcjonariusze straży granicznej i policji. Badana jest temperatura ciała osób wjeżdżających do Polski. W całość procesu kontroli zaangażowane są Inspekcja Transportu Drogowego oraz Izba Celna. Odbierane są również od podróżujących oświadczenia, które będą wprowadzane w system informatyczny przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia. To będzie ułatwiało komunikację z osobami, które ewentualnie podróżowały z potencjalnymi zarażonymi.

konrtola sanitarna police kolbaskowo

fot. archiwum oraz KPPSP Police

Pin It