logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

To będzie koncert na 200 piszczałek !

koncert na dzien babci i dziadka Po raz piąty uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu uczestniczyć będą w Szczecińskim Spotkaniu Flażolecistów, które odbędzie się w tę sobotę w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie to nic innego, jak godzinny koncert pt. „Hej kolęda, kolęda”, dedykowany Babciom i Dziadkom z okazji ich styczniowego święta.

 

 

 

Gościem specjalnym, zaproszonym na ten jubileusz, będzie Wojciech Wietrzyński - mówi Iwona Wierzbicka. To propagator gry na flażolecie w Polsce. Szczecińskie spotkanie młodych instrumentalistów wzorowane jest na poznańskich spotkaniach, które odbywają się pod nazwą „Śladami Trzech Króli”.

Od pięciu lat przecławska szkoła jest współorganizatorem tego koncertu. Za każdym razem do współuczestniczenia w tym muzycznym wydarzeniu zapraszani są uczniowie ze szczecińskich szkół, w których flażolet jest podstawowym instrumentem wykorzystywanym w realizacji podstawy programowej z muzyki.

Dzieci przez dwa miesiące przygotowują się pod czujnym okiem swoich pań i tylko w dniu koncertu mają jedną jedyną wspólną próbę, podczas której następują kosmetyczne zmiany np. w repertuarze. Co roku uczestnikami tego muzycznego przedsięwzięcia są inni uczniowie, dlatego za każdym razem występ jest wielką niewiadomą. Na szczęście młodzi muzycy mają, podczas wykonywania kolęd, najbardziej wyrozumiałą publiczność - Babcie i Dziadków, dlatego też z lekkością w zadęciu i w sercu grają przez godzinę.

200 piszczalek

Podczas tegorocznego jubileuszu zabrzmią handchimesy - dzwonki rurowe. Oprawę muzyczną tworzyć będą przyjaciele flażolecistów - przecławski talent muzyczny - Bartosz Wyroślak oraz Magdalena i Artur Witkowscy muzycy ze Szczecina. Jak co roku, tak i tym razem, gospodarzem koncertu jest Zgromadzenie Chrystusowców.

Księża chętnie przyjmują artystów w swoje progi, ostatnio u nich koncertował zespół „Deus Meus” i Mietek Szcześniak. Teraz czas na młode pokolenie artystów - na flażolecistów z województwa zachodniopomorskiego - dodaje na koniec I. Wierzbicka.

200 piszczalek plakat

Pin It