logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

450 metrów do nieba ... czyli marzenia o chodniku

Warzymice-walcza-o-kolejny-chodnikMieszkańcy nowych warzymickich osiedli walczą o wybudowanie chodnika. Droga powiatowa przy Tęczowych Ogrodach i Osiedlu Różanym jest bardzo ruchliwa i niebezpieczna. Do istniejącego ciągu pieszego przy Osiedlu Dębowym brakuje 450 metrów. Na tym odcinku dochodziło już do wypadków z udziałem pieszych czy rowerzystów. Mieszkańcy utworzyli już stronę internetową, funpage na Facebooku oraz zbierają podpisy pod petycją.

 

 

Wprawdzie obecnie we wsi Warzymice, w drugiej częćci miejscowości, budowany jest już chodnik - ale to zupełnie inna lokalizacja. Mieszkańcy starszej części wsi walczyli z powiatem ponad 10 lat. Dopiero po licznych interwencjach w powiecie, publikacjach w prasie i telewizji oraz przy dofinansowaniu z budżetu Gminy Kołbaskowo - Powiat Policki rozpoczął wreszcie inwestycję w tym roku. Młodsza część Warzymic walczy dopiero od kilku miesięcy - czy też będą czekać 10 lat ?

Inicjatywa ruszyła dokładnie 3 lipca tego roku - mówi Katarzyna Łopińska-Kropiewnicka. Po wstępnej wymianie e-maili z Panią Wójt Małgorzatą Schwarz, wynikało z nich, iż prace urzędowe względem remontu drogi utknęły w martwym punkcie. Głos decydujący ma powiat, a co za tym idzie wstrzymuje prace, co ma wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Z czego nam wiadomo firma Ronson, właściciel terenu przy drodze, porozumiała się z powiatem odnośnie przekazania gruntu, jednak jeszcze nie jest porozumienie podpisane formalnie. Jeżeli powiat się postara i w krótkim czasie dopełni wszelkich formalności w sprawie remontu drogi, jest realna szansa na przeprowadzenie go przed zimą.

Nabywcom mieszkań na Tęczowych Ogrodach i Osiedlu Różanym developerzy obiecali sprawę szybko rozwiązać. Według mojej wiedzy, był utworzony fundusz na wybudowanie chodnika, pobierany z czynszu. Czyli kwestia finansowa była rozwiązana. Sprawa była w toku. Jednak, my jako mieszkańcy dostaliśmy informację, już po zakupie mieszkania, że rozmowy się wydłużają. I suma summarum sprawa się rozmyła - dodaje na koniec K. Łopińska-Kropiewnicka

Na półkilometrowym odcinku drogi dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Podczas opadów lub po deszczu mieszkańcy często idą po asfalcie, aby nie tonąć w błocie. Droga jest wąska, wieczorami nieoświetlona. Pieszy, rowerzysta czy matka z wózkiem nie ma szansy na bezpieczne wyminięcie się z pojazdami. A ruch na drodze jest bardzo duży.

Portal Przeclaw24.pl skierował pismo do Starostwa Powiatowego w Policach, które jest właścicielem tej drogi. Jednak do dnia dzisiejszego nie wpłynęła żadna odpowiedź.

Sprawa chodnika wzdłuż osiedli Różane i Tęczowe Ogrody na dzień dzisiejszy wygląda następująco - mówi Zbigniew Szczuplak Sołtys Warzymic. Jest deklaracja inwestora prywatnego o sfinansowanie budowy, niemniej wszystkie zainteresowane strony tj. Powiat Policki, Gmina Kołbaskowo, inwestor (deweloper) nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podziału działki nr 14 obręb Rajkowo wzdłuż której ma być budowany chodnik. Rada sołecka i sołtys w piśmie z dnia 26.08.13 r. apelują do wszystkich stron postępowania administracyjnego w/w sprawie o osiągnięcie porozumienia satysfakcjonującego mieszkańców i doprowadzenia do realizacji przedsięwzięcia tj. budowy chodnika. Ze swojej strony deklarujemy wszelką pomoc w sprawie.       


Wyświetl większą mapę
Pin It