logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przygotujcie się na mega korki od 7 marca

korki dk13W sobotę 7 marca dokładnie o 7:00 rano drogowcy zamkną przejazd ulicą Floriana Krygiera. Dla mieszkańców osiedli w Przecławiu i Warzymicach będzie to mieć fatalny skutek. Większość kierowców wybierze dojazd do autostrady A6 jadąc naszą zatłoczoną trzynastką. Obecne korki, które utrudniają nam przejazd w szczycie komunikacyjnym z pewnością się powiększą. Utrudnienia mają potrwać do końca czerwca.

 

 

Inwestycja przebudowy węzła w Podjuchach przechodzi w kolejny etap pracy. Drogowcy planują zamknąć dla wszystkich aut przejazd na odcinku od kąpieliska Dziewoklicz aż do skrzyżowania z ulicą Granitową. Z drogi tej będą mogły skorzystać tylko autobusy, pojazdy budowy, pogotowie, policja i straż pożarna. Pozostali kierowcy muszą szukać sobie objazdów.

 reklama

ostoja 1

Kierowcy jadący od Pomorzan i Gumieniec w kierunku autostrady A6 i drogi S3 z pewnością wybiorą na ten czas przejazd drogą krajową nr 13. Dla naszych mieszkańców oznaczać to będzie znaczne wydłużenie korków oraz problemy z wyjazdem z osiedli. Już teraz sznur samochodów stoi przez przejazdem kolejowym na Gumieńcach oraz na rondzie Hakena. Do wydłużenia korków przyczyniło się także zamkniecie do końca tego roku ulicy Cedrowej (przez szklarnie) która częściowo ten korek wcześniej rozładowywała.

 reklama

Montessori 2

Podobnie sytuacja będzie wyglądać z drogą od autostrady A6 w stronę zachodnich dzielnic Szczecina. Korki z pewnością się wydłużą a kierowcy będą stać jeszcze przed wjazdem do Przecławia. Już teraz jadący od Kołbaskowa w sytuacji zatłoczonej DK13 skręcają na wysokości Smętowic w stronę Siadła Górnego, Kurowa i Ustowa dostając się w ten sposób ostatecznie na Pomorzany.

Sytuację na DK13 z pewnością poprawiłaby budowa obwodnicy Przecławia i Warzymic. Jednak na tą chwilę GDDKiA zerwała umowę w wykonawcą w grudniu zeszłego roku i ma wkrótce ogłosić nowy przetarg. Jak będą przedstawiać się nowe terminy oddana obwodnicy do użytkowania - nie wiadomo.

korki dk13

Pin It