logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Idź na walne zgromadzenie spółdzielców.

walne smZ aktywnością członków przecławskich spółdzielni mieszkaniowych w ostatnich latach było bardzo różnie. Jeszcze kilka lat temu na niektóre z zebrań przychodziło tak mało osób, że ciężko było obsadzić miejsca w komisjach. Jedynie w 2013 roku było inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa twojej spółdzielni? Przyjdź na walne zgromadzenie i się przekonaj!

 


Gerealnie w całym kraju frekwencja na zgromadzeniach jest na ogół mizerna. Prezesi niektórych spółdzielni zarządzają nimi, jak chcą, bo mają poczucie bezkarności. I nie zmieni tego nikt inny - poza samymi członkami spółdzielni. To właśnie ich nieobecność doprowadza do nieprawidłowości, na które potem mieszkańcy narzekają. Jeśli masz tego dość, idź na walne zgromadzenie, które daje ci okazję do pokazania prezesom i radzie nadzorczej czerwonej kartki. Wystarczy zagłosować za odrzuceniem sprawozdania i nie udzielić im absolutorium. Jeśli go nie uzyskają, zostaną odwołani. Ale jeśli jesteś zadowolony z pracy dotychczasowych władz, głosuj za przyjęciem sprawozdań oraz za udzieleniem im absolutorium.

Od kilku dni wszystkie niezbędne dokumenty są udostępnione do przejrzenia w siedzibach spółdzielni. W taki sposób każdy członek może zapoznać choćby ze sprawozdaniem rady nadzorczej i zarządu z ich działań w minionym roku. Jest to o tyle ważne, że na podstawie przedstawionych danych członkowie spółdzielni będą decydować, czy udzielić prezesowi i jego zastępcy absolutorium. Warto też sprawdzać na bieżąco strony internetowe : www.zielonepole.pl oraz www.smprzeclaw.pl 

Terminy zebrań:
- 23 czerwca w piątek o 18.00 w restauracji przy hotelu "Dworski" odbędzie się zebranie SM "Przecław" - czyli mieszkańców od numeru 48 do 56
- 30 czerwca w piątek o 17.30 w restauracji przy hotelu "Dworski" odbędzie się zebranie SM "Przecław Zielone Pole" - czyli mieszkańców Przecławia od numeru 57 do 100.

W zebraniu prawo głosu mają tylko członkowie spółdzielni, przed wejściem na salę może być sprawdzana obecność. Na wszelki wypadek prosimy zabrać dokument tożsamości, który zaoszczędzi nieporozumień.

Pin It