logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Kontrowersyjny wjazd na Osiedle Brzeziny

wjazd na brzezinyDo 28 lutego 2011 oddany zostanie pierwszy budynek (P1) na nowo-powstałym osiedlu Brzeziny na granicy Przecławia i Warzymic. Niejasna jest do tej pory forma łącznika/wjazdu na osiedle od strony "Zielonego Pola".

 

 

 

Na niewielkiej działce w kształcie trapezu zlokalizowanej za osiedlem "Zielone Pole" przy torach kolejowych Szczeciński Gryf Developer planuje postawić 14 3-kondygnacyjnych budynków dla 340 rodzin. Na osiedlu (za wyjątkiem placów zabaw) nie jest planowana żadna infrastruktura - osiedle ma być dodatkowo połączone z "Zielonym Polem" wjazdem przy szeregowcach 71-78, aby nowi mieszkańcy mogli korzystać z poczty, sklepów, przychodni, szkoły i innych udogodnień.

Firma "Gryf Developer" - podaje, że jest to jedynie brama dla pieszych i rowerzystów z możliwością wjazdu tylko pojazdów uprzywilejowanych. Jednak w Gminie mówi się o postawieniu tylko znaku zakazu wjazdu pojazdów za wyjątkiem uprzywilejowanych. Zapewniano także o postawieniu szlabanu czy pachołka - jednak nie zniechęci to mieszkańców do skracania sobie drogi dojazdu do pierwszych budynków. Pomimo sprzeciwu ze strony Spółdzielni "Przecław - Zielone Pole" zakończono już budowę łącznika i położono kostkę brukową. Docelowo ma powstać główny wjazd od strony przejazdu kolejowego - ale do czasu zakończenia realizacji wszystkich bloków będzie on wyłożony płytami i rozjeżdżany przez ciężarówki.

W sierpniowym "Pulsie Przecławia" zaprezentowano treść listu jaki wystosował Zastępca Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław-Zielone Pole" p. Mirosław Krupiński do Wójta Kołbaskowa p. Józefa Żukowskiego z prośbą o podjęcie skutecznych działań uniemożliwiających wjazd pojazdów osobowych tym łącznikiem. W liście zwrócił uwagę, że łącznik w głębi naszego osiedla nie będzie znany pojazdom uprzywilejowanym - ponieważ standardowo dojadą tam szybciej drogą główną - a osiedlowy skrót będzie popularnym szybkim dojazdem miejscowych z Osiedla Brzeziny.

Obecnie wyjazdy (a w szczególności ten pierwszy za Biedronką) w porannym i popołudniowym szczycie są zakorkowane i wyjazd z osiedla jest czasami kłopotliwy. Zakładając, że na Brzezinach będzie mieszkać 340 rodzin z którch każda będzie posiadać 1 samochód - spowoduje to dodatkowe zakorkowanie osiedla a pamiętajmy że planowany jest wzrost przejeżdzających pojazdów po oddaniu S3 pod koniec tego roku.