medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Stare zdjęcia Przecławia poszukiwane

stare-zdjecia-przeclawiaZaraz po wakacjach Biblioteka Publiczna w Przecławiu planuje wystawę fotograficzną pod hasłem "Przecław w obiektywie - wczoraj i dziś". Będzie to wystawa historycznych zdjęć z naszej okolicy. Zarówno tych bardzo starych, ale także tych z najnowszej historii. 

 

 

 

Historyczne i wartościowe może być nawet zdjęcie zrobione 3 lata temu przedstawiające niestniejący budynek sklepu spożywczo-przemysłowego w Przecławiu. Dziś obecnie w tym miejscu mieści się gimnazjalny parking.

Wystawę będzie można oglądać przez cały miesiąc - mówi Anna Boczek dyrektor Biblioteki Publicznej w Przecławiu. Otwarcie wystawy będzie połączone ze spotkaniem autorskim z Panem Łuczakiem, autorem książek o historii Gminy Kołbaskowo. Uważam, że skoro powstają książki przybliżające naszą historię, to nasze biblioteki wręcz muszą się zaangażować w promocję tego typu literatury, jak również spróbować mieszkańcom z pomocą starych zdjęć naocznie przedstawić stare dzieje

przeclaw-w-obiektywie

Przy okazji warto przenieś na cyfrowy nośnik fotki z przed lat i ocalić je przez zniszczeniem. Zdjęcia można prznieść osobiście do biblioteki w Przecławiu w godzinach otwarcia lub podesłać zeskanowane w dobrej rozdzielczości na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. A poniżej przedstawiamy zdjęcia z albumu Pani Heleny Butlańskiej, Cezarego Skórki oraz z Księgi Parafialnej.

 


Pin It