logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Podpisano umowę na remont drogi w Siadle Górnym.

podpisanie umowy siadlo10 maja w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Szczecin - Siadło Górne. Inwestycja kosztować będzie 3 miliony 342 tysiące złotych i realizowana jest przy wsparciu Gminy Kołbaskowo i Budżetu Państwa. W wydarzeniu wziął udział Zarząd Powiatu w Policach, Wójt Gminy Kołbaskowo, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach, przedstawiciel Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach i przedstawiciele inwestora – firmy Strabag sp. z o.o.

 

Remontowany odcinek ma około 1 500 metrów. W ramach inwestycji zostanie przebudowana konstrukcja nawierzchni, w Siadle Górnym podłączona zostanie kanalizacja deszczowa i wybudowana ścieżka rowerowa i chodniki. Natomiast poza miejscowością powstanie ciąg rowerowo-pieszy – tłumaczyła Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

To kolejna inwestycja, która jest realizowana wspólnie z gminami naszego powiatu. Dzisiaj podpisujemy umowę na przebudowę naszej drogi w Gminie Kołbaskowo. Dziękujemy Pani Wójt za wsparcie finansowe i pomoc w realizacji tej inwestycji – mówił Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Ta inwestycja, mimo że jest realizowana na drodze powiatowej, to dotyczy mieszkańców naszej gminy. Takie inicjatywy będziemy wspierać – mówiła Małgorzata Schwarz Wójt Gminy Kołbaskowo.

Prace na tym odcinku powinny zakończyć się 30 września br. Na czas inwestycji zostanie wprowadzony wahadłowy ruch pojazdów. Oczywiście mogą wystąpić utrudnienia, za które przepraszamy – mówi Mateusz Frąckowiak koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3 miliony 342 tysiące złotych. 50% tej kwoty zostanie dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, 25% z budżetu Gminy Kołbaskowo i 25% z budżetu Powiatu Polickiego.

01 siadlo

02 siadlo

03 siadlo

04 siadlo

Pin It