logo gif 10lat

Open menu

czatkowice gruntkal

 reklama

Mieszkania socjalne w Rosówku na finiszu.

rosowek mieszkania socjalneKończy się jedna z najdłużej trwających inwestycji gminy Kołbaskowo. W przygranicznym Rosówku gmina planowała w zeszłym roku oddać do użytkowania 29 mieszkań socjalne. Niestety tak się nie stało. Pierwszy wykonawca wyłoniony w przetargu, kilka miesięcy później zbankrutował. Prace ma dokończyć nowa firma. Według umowy mieszkania oddane będą do 31 października 2015.

 

 

Inwestycję rozpoczęto w czerwcu 2013 roku. Zadanie budowy mieszkań powierzono Przedsiębiorstwu "KPRB" ze Stargardu Szczecińskiego. Na początku prace szły według harmonogramu. W trakcie inwestycji okazało się, że wykonawca ma kłopoty. Na placu budowy zmieniały się kolejne ekipy albo przez długie dni nie działo się nic. Ostatecznie gmina Kołbaskowo rozwiązała umowę z KPRB.

Zadanie zostało wznowione na początku tego roku. Po przeprowadzonym remanencie prac ogłoszono kolejny przetarg, który wygrała firma IBI Sp. z o.o. ze Szczecina. Na placu budowy pracują różne brygady, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - mówi kierownik budowy Michał Kucharzewski. Budowlańcy obecnie robią wewnątrz stalaże i zabudowy, są też hydraulicy i elektrycy. Mamy osobną ekipę do elewacji i dachu. Termin zakończenia prac to koniec października. Potem będą odbiory.

Budynek po straży granicznej ma prawie sto metrów długości. Na parterze zaprojektowano 29 lokali mieszkalnych oraz 6 wejść. Będzie także lokal dla niepełnosprawnych oraz odpowiedni podjazd dla osób na wózkach. W podpiwniczonej części budynku powstanie kotłownia, wózkarnia, suszarnia i inne pomieszczenia gospodarcze.

Zapewnienie lokali socjalnych jest zadaniem własnym gminy Kołbaskowo. Mieszkania przysługują osobom o najniższych dochodach, które nie były w stanie utrzymać finansowo swojego dotychczasowego lokum lub nie posiadają żadnego tytułu do lokalu mieszkalnego. A zapotrzebowanie na tego typu mieszkania jest ogromne. Kiedy wiosną 2013 roku przydzielano 24 mieszkania socjalne w Kołbaskowie, wtedy złożono aż 139 wniosków. Teraz może być ich jeszcze więcej.

 

Pin It