ancora warzymice

glaz kamieniarstwo

baner nana 2019 09

Szukaj w portalu

Kołbaskowo oczyszczone z elektroodpadów

elektrosmieci-kolbaskowoAż dwie tony elektrośmieci przynieśli mieszkańcy Szczecina, Kołbaskowa i okolic podczas imprezy "Eko i trendy", która w miniony weekend odbyła się w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo. Niezwykłą troską o środowisko wykazały się również dzieci. Dwudniowej zbiórce elektroodpadów towarzyszył bowiem ekologiczny konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 6 klas, a najlepszą pracę wykonała V klasa ze Szkoły Podstawowej w Będargowie.

 

Około 2 ton starych telefonów komórkowych, sprzętu AGD, komputerów oraz telewizorów przynieśli uczestnicy akcji "Eko i trendy", która 20 i 21 kwietnia odbyła się w CH Auchan Kołbaskowo. Za każde 5 kilogramów zniszczonego sprzętu elektronicznego i elektrycznego uczestnicy akcji zostali nagrodzeni wiosenną sadzonką. Aż 80 kwiecistych upominków trafiło w ręce troszczących się o środowisko osób. Teraz zebrane elektroodpady zostaną przekazane do specjalistycznej firmy zajmującej się ich utylizacją.

-Ogromnie cieszy nas zaangażowanie okolicznych mieszkańców i uczniów. Przyłączając się do naszej akcji wykazali się oni wysoką świadomością ekologiczną - mówi Paulina Jeruzel-Dobska, menedżer CH Auchan Kołbaskowo. Dwudniowej zbiórce elektroodpadów towarzyszyły wyjątkowe warsztaty o tematyce ekologicznej. Zajęcia z tworzenia filcowych kwiatów, ekorobotów, recyclingowych potworów czy budowania igloo z butelek PET cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno najmłodszych jak i dorosłych ekologów.

Wielu emocji dostarczył także konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Sześć klas z trzech różnych placówek stworzyło swojego "Elektrojadka" - przestrzenną formę z materiałów naturalnych i ekologicznych. Za najlepszą uznano pracę uczniów V klasy Szkoły Podstawowej w Będargowie. Każdy z uczniów został nagrodzony ekologicznymi torbami do selektywnej zbiórki odpadów oraz planszową grą edukacyjną.  

Akcja "Eko i trendy" odbyła się 20 i 21 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

Centrum Handlowe Auchan Kołbaskowo mieści się przy ulicy Ustowo 45 w Szczecinie. Przez 7 dni w tygodniu klienci Galerii mają do dyspozycji ponad 40 sklepów znanych i wiodących na rynku marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Dla dzieci jest udostępniony darmowy plac zabaw. Przy CH Auchan Kołbaskowo mieszczą się hipermarket Auchan oraz stacja paliw. Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 21:00, natomiast w niedzielę od 9:30 do 20.00. Centrum Handlowe posiada 1500 miejsc parkingowych, w tym 33 dla osób niepełnosprawnych. CH zostało otwarte w 2008 roku. Więcej informacji na stronie internetowej www.auchankolbaskowo.pl.

 


Tekst / foto : Justyna Kolczyńska CH "Auchan"

Pin It