medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Seniorzy pożegnali karnawał (DUŻO ZDJĘĆ)

bal seniora 2018W tym roku karnawał jest niestety wyjątkowo krótki. W ostatnim jego tygodniu, na kilka dni przed "śledzikiem" odbyły się "Bale Seniora Gminy Kołbaskowo". Od kilka lat cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem. Bierze w nich udział nawet trzysta osób z naszych okolic. Dlatego impreza po raz kolejny odbywa się w dwóch terminach.

 

 

"Bal Seniora Gminy Kołbaskowa" ma już swoją siedmioletnią tradycję. Chociaż w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych też był obchodzony w naszej okolicy. Jak wspominają seniorzy, odbywał się w Kołbaskowie. Najpierw w barakach zlokalizowanych koło szkoły, a później na sali gimnastycznej kołbaskowskiej podstawówki. Dla seniorów przygotowywano wtedy poczęstunek a na sali odbywały się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Na takich spotkaniach raczej tańców nie było, a spotkania odbywały się w dzień i były krótkie.

Teraz jest zupełnie inaczej. Na dwa dni w roku wynajęty jest cały kompleks wypoczynkowo-restauracyjny "U Śnieżków" w Smolęcinie. Jest zorganizowany transport dla wszystkich gości. Na początku imprezy, zaraz po powitaniu, odbywają się występy artystyczne zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest oczywiście pięknie wystrojona sala balowa a na stołach podawane są ciepłe posiłki i zimne zakąski. I jest oczywiście muzyka na żywo, tańce, konkursy i wiele atrakcji. Każda z imprez kończy się przed północą. A seniorzy, pomimo swojego wieku, wykazują się nie lada kondycją w tańcu. Bo przerwy są krótkie, a na parkiecie tak tłoczno, że brakuje miejsca.

W tym roku w Smolęcinie można było w tym roku zobaczyć sobowtórów Marylin Monroe, Beaty Tyszkiewicz, Hanki Bielickiej czy Anny Jantar. To za sprawą Pań z Siadła Górnego, które wraz z grupą "Siadliczanek" dały niezły występ artystyczny. Bal seniora to jest dla nas całe życie jednoroczne - mówi Pani Krystyna ze Siadła Górnego. My długo przygotowywaliśmy się z tymi występami i z tą myślą, aby ludziom sprawić radość i jak widać tą radością wszyscy tryskają. Jestem tutaj szósty albo siódmy raz "U Śnieżków", jest tutaj fajny klimat. Taka forma rozrywki jak jest tutaj oferowana, jest najlepsza dla nas. Impreza super poprowadzona, sala pięknie przystrojona.

W Smolęcinie wystąpiła także grupa "Retro" ze Stobna, "Nadodrzanki" z Moczył oraz dzieci z grupy "Pląs", która prowadzona jest przez Zespół Placówek Oświatowych w Kołbaskowie.

A jak się bawili nasi seniorzy w te ostanie dni karnawału przedstawiamy na zdjęciach poniżej.

Pin It