medentes przeclaw

 reklama

Koncert Handchimesek w Kościele w Przecławiu

handchimes-Zapraszamy 14 listopada na koncert handhimesek ze Szkoły Podstawowej, który odbędzie się w Kościele pw. NNMP w Przecławiu. Zagrają także flażoleciści i gitarzyści - nasi utalentowaniu uczniowie. Koncert odbędzie się po mszy świętej o 13.30.

Przedstawiamy państwu nietypowy, nieznany jeszcze w Polsce instrument: dzwonek rurowy - HANDCHIME. Należy on do grupy instrumentów perkusyjnych.  Jest to instrument, przy którym do gry używa się rąk. Zazwyczaj dzwonek nastrojony jest kwadratowymi rurkami z zewnętrznym mechanizmem serca - pałeczka. Zestaw dzwonków obejmuje wszystkie nuty skali chromatycznej, zespół przecławskich handchimesek gra na dzwonkach w obrębie dwóch oktaw. Jeden dźwięk to jeden dzwonek.
Najbardziej dzwonki są popularne w USA, Kanadzie, Korei, gdzie są instrumentami wykorzystywanymi w klasach początkowych szkoły podstawowej. W Polsce na tych instrumentach grają tylko dwa zespoły przy parafiach: ewangelicko-reformowanej w Zelowie i ewangelicko-augsburskiej w Skoczowie. Zespół pani Iwony jest trzecim zespołem w Polsce i pierwszym, który istnieje w szkole.
Po długich staraniach pani Iwony Wierzbickiej - dzięki tłumaczeniom korespondencji ze sklepem w Anglii Pani Kamili Niedźwieckiej, poparciu p. wójta i p. M. Schwarz udało się kupić i sprowadzić z Londynu wspomniane instrumenty. Handchimeski z Zespołu Szkół w Przecławiu grają na dzwonkach od połowy lutego tego roku. Są to uczennice klasy 5c. Bardzo zdolne i solidne. Mają za sobą już kilka występów m.in. w Kaliszu Pomorskim, w Schwedt, w ZS podczas Gminnego Przeglądu Artystycznego oraz w Zamku Książąt Pomorskich.  Przed nimi koncert w Berlinie.

 

 

zaproszenie

           
Pin It

Polecamy :

 reklama

ufo 2018

NOWOŚĆ W POLSCE!
T.U. EUROINS
S U P E R   C E N Y   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T   K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 

  reklama

rodzinna

Piekarnia-Cukiernia "RODZINNA"
Przecław 83a /koło poczty/
Już o godziny 6:00 rano
świeże pieczywa, ciasta, torty
kawa i świeżo robione kanapki

 

  reklama

dotyk piekna

NOWY GABINET W PRZECŁAWIU
Zabiegi na ciało
Zabiegi na dłonie i stopy
Rabat 20% na pierwszą wizytę
tel: 511 328 327
www.facebook.com/DotykPieknaKM

więcej

  reklama

sixxDodatkowy język angielski
w przedszkolach oraz szkołach
w Przecławiu i Kołbaskowie
Zapisy na nowy rok szkolny
Tel 690 423 006
email biuro@six.edu.pl
www.sixcj.pl

więcej