medentes przeclaw

Zapłać podatek w gminie Kołbaskowo

zaplac podatek w kolbaskowie Urząd Gminy Kołbaskowo rozpoczął po raz siódmy akcję informacyjną skierowaną do mieszkańców pod nazwą "Twoje podatki wrócą do Ciebie". Tego typu apele o płacenie podatków mają uświadomić mieszkańcom, że im więcej osób będzie je płaciło w miejscu zamieszkania, tym na lepszy standard życia w gminie mogą liczyć. W najnowszym numerze miesięcznika "Aktualności Gminy Kołbaskowo" znaleźć można formularz ZAP-3, który powinny wypełnić i wysłać do I Urzędu Skarbowego w Szczecinie osoby, które mieszkają na naszym terenie.

 

- Do kasy gminy trafia 37% podatku dochodowego z PIT. Dziś w Gminie Kołbaskowo zameldowanych jest 12 tys. osób. Jednak mieszka znacznie więcej, około 16-17 tysięcy osób. Dlatego prosimy osoby mieszkające w naszej gminie, a odprowadzające podatki poza nią - wypełnijcie formularz aktualizujący ZAP-3. Zajmie to chwilę, a korzyść odczują wszyscy - mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Czym się różni meldunek od miejsca zamieszkania? Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania podatników, a dokładnie - według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia. Meldunek nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. A to oznacza, że osoba zameldowana w Szczecinie, ale od kilku miesięcy faktycznie zamieszkująca w Warzymicach, powinna rozliczyć się z fiskusem właśnie w Gminie Kołbaskowo. Przepisy jedno, a praktyka drugie - wiele osób z różnych powodów składa PIT w miejscu zameldowania, a nie tam, gdzie rzeczywiście mieszka. Niesubordynowanych podatników fiskus może ukarać grzywną za wykroczenie skarbowe, bowiem o zmianie miejsca zamieszkania osoby fizyczne powinny poinformować urząd skarbowy w ciągu 30 dni od przeprowadzki.

Prawie 40% twojego podatku dochodowego trafia do budżetu gminy. Do każdej gminy trafia co rok określony procent podatku dochodowego. Pieniądze te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli (także prywatnych) oraz inwestycje w kanalizację, wodociągi, drogi i chodniki. Jakość i liczba nowych inwestycji jest ściśle uzależniona przede wszystkim od udziału w podatku dochodowym, który stanowi ich główne źródło dochodów. Rozliczając się z fiskusem w miejscu zameldowania, finansują szkołę, komunikację autobusową, przedszkole czy drogę.

Cztery tysiące "martwych dusz". Obecnie w Gminie Kołbaskowo zameldowanych jest 11.888 osób, jednak mieszka tu znacznie więcej ludzi. Według oszacowanego zużycia wody, gminę zamieszkuje minimum 16.000 mieszkańców. Część z nich codziennie korzysta z dróg, komunikacji miejskiej, infrastruktury i usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, nie dorzucając się do kosztów ich utrzymania i remontów. Dlatego kampania informacyjna organizowana przez Wójta Gminy w formie prośby skierowanej do osób mieszkających w Gminie Kołbaskowo a odprowadzających podatki poza nią. Cały proces zmiany miejsca płacenia podatków jest prosty, nie wymaga specjalistycznej wiedzy i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy wypełnić formularz aktualizujący ZAP-3 i odstarczyć do I Urzędu Skarbowego w Szczecinie (pocztą lub osobiście). Druk można także pobrać TUTAJ w formacie pdf, wydrukować i wysłać.

 

 

zaplac podatek w kolbaskowie

 

 

Pin It

Polecamy :

ufo 2018

KREDYTY - 10 BANKÓW
N A J T A Ń S Z E   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T  K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

nana 2018

 Żłobek dla dzieci
od 6 miesiąca do 4 lat.
Serdecznnie zapraszamy !

więcej

 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zapraszamy na pyszną pizzę.
W lokalu i w dostawie.

więcej

 

 

myjnia viking

Nowy właściciel !
Wysoka jakość i
atrakcyjne ceny.
Przecław 1 A
(obok stacji Bobryk)

więcej

 

 

dermatolog janowska

Leczenie chorób dermatologicznych
i alergologicznych
zarówno dzieci,
jak i osób dorosłych.

 

fryzjer warzymice

Warzymice 53, oś. Kresy 1
ZA CZERWONĄ TOREBKĄ
Jesteśmy dla Was już od 19 lat!

 

 

Germaniac

Tęczowa seria książeczek
do nauki niemieckiego
poprzez zabawę
www.germaniac.pl

więcej

Atrakcje dla dzieci

 • Odsłonięcie rzeźby kota żeglarza Umbriagi

  Urząd Miasta Szczecin i spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zapraszają na festyn żeglarski i uroczyste odsłonięcie rzeźby kota żeglarza Umbriagi, które odbędzie się 1 czerwca (piątek) o godzinie 11.00 w Alei Żeglarzy pomiędzy rzeźbami pt. K. Haski i kpt. L. Mączki, na Bulwarze Piastowski.

  Był rudej maści, mieszkał na przystani [...]

 • Atrakcje na weekend (25 – 27.05.2018)

  Wydarzenia podlinkowane są do kalendarza, znajdziecie tam szczegóły i kontakt do organizatora. Warto sprawdzać strony organizatorów wydarzeń, aby upewnić się czy są jeszcze bilety (wejściówki) na daną atrakcję lub, czy impreza nie została odwołana. Kalendarz uzupełniany jest na bieżąco, także zaglądajcie codziennie.

  Piątek (25.05.)

  godz. 11.00 – 11.45 – Dynamiczne zajęcia adaptacyjne dla maluchów @ [...]