ancora warzymice

Szukaj w portalu

Wiadomości ze Szczecina

13 października - zbiórka karmy dla zwierząt

zbiorka-karmy-20124 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z okazji takiego święta można nie tylko pobawić się z domowymi pupilami, ale i także wspomóc okoliczne schroniska. W sobotę 13 października w czterech sklepach na terenie Przecławia i Warzymic wolontariusze przeprowadzą zbiórkę karmy, kocy i zabawek dla podopiecznych przytuliska. Szczególnie cenne są ryż, kasza, gotowa karma dla szczeniąt i kociąt w puszkach i workach. Zwierzaki czekają również na koce i materace, które ochronią je zimą przed mrozem.


Akcja jest kontynuacją zeszłorocznej zbiórki, którą przeprowadziły dzieci z klubu "Mali przecławscy przyjaciele zwierząt" - mówi pomysłodawczyni akcji Barbara Tatko. W tym roku zbiórkę poprowadzi Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wraz z dziećmi. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w akcji. Mile widziane przebranie za zwierzątko. Zainteresowane dzieci mogą przyjść przed jeden z wybranych sklepów w godzinach podanych na plakatach, które zostaną rozwieszone na kilka dni przed akcją.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wsparcia tej akcji i zakupu karmy lub akcesoriów dla zwierząt. Zbierane będa : sucha karma, puszki, kasza, ryż, makaron, koce, legowiska, obroże, smycze, kagańce - mogą być również używane. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim pomoc bezdomnym zwierzętom, ale także powinna być inspiracją do zauważania wszystkich potrzebujących. Zebrane dary zostaną przekazane Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Goleniowie i Policach.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Zbiórka odbędzie się w sklepach : "Jaś" , "Reksio" i "Biedronka" w Przecławiu oraz "Fanto ZOO" w Warzymicach.

 

zbiorka-karmy-plakat

Pin It