logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wielki sukces Przecławia w Kiełbaskowie !

kielbaskowo-2014IV Targi Produktów Regionalnych "Kiełbaskowo w Kołbaskowie" okazały się dużym sukcesem dla sołectwa Przecław. W tym dniu nasi mieszkańcy wygrali większość konkurencji, w tym najbardziej prestiżową - rywalizację sołectw. Zajęliśmy także pierwsze miejsce w konkursie "Zdrowy Deser" oraz wykonaliśmy najładniejszą kronikę.

 

 

 

W sobotę 7 czerwca, w Smętowicach bardzo dopisała pogoda oraz frekwencja. Ponad trzy tysiące gości przewinęło się przez tutejsze gospodarstwo agroturystyczne. Odbyła się m.in sportowa rywalizacja sołectw, konkurs na najlepsze jedzenie, mierzenie najdłuższej kiełbasy oraz wiele innych atrakcji.

 

Na stoiskach przygotowanych przez sołectwa gminy Kołbaskowo można było skosztować lokalnych potraw oraz zapoznać się z historią miejscowości. W tegorocznych konkursach było kilka zmian. Mieszkańcy musieli przygotować kronikę miejscowości, kompozycję z owoców i warzyw, zdrowy deser, pocztówkę promującą sołectwo oraz kiełbaskowskie jadło. Sporo z nagród powędrowało do Przecławia. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyszli, pomimo upalnej pogody - mówi sołtys, Wojciech Woźniak. Jesteśmy zadowoleni z wyniku i miejmy nadzieję że w następnym roku wypadniemy równie dobrze. Na przecławskim stoisku dominował kolor fioletowy. To zasługa właściciela Lawendowej restauracji z którego pomocą udekorowane zostało stoisko.

 

Na "Kiełbaskowie" razem z sołectwem wystawiła się także grupa artystyczna "Decouforte". Odwiedzający mogli podziwiać piękne, ręcznie wykonane przez nasze mieszkanki prace. Warto podziękować tu wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w reprezentację naszej miejscowości. Brawa dla Renaty, która przygotowała pyszny koktajl, który zajął I miejsce. Sołtys Wojtek zmobilizował młodzież do drużyny, która ostatecznie wygrała całą rywalizację.

 

Najwięcej pochwał od jury zebrała ręcznie zrobiona "Kronika Sołectwa Przecław", która w skali pięciopunktowej dostała szóstkę ! Na pomysł jej wykonania metodą scrapbookingu wpadły Iwona Wierzbicka i Wioletta Woszczyna. Ponad dzisiątka Pań z grupy plastycznej "Decuforte", które przez ostatnie 2 tygodnie, w świetlicy wiejskiej, pieczołowicie wykonały to arcydzieło, strona po stronie.

 

Najdłuższą kiełbasę imprezy wykonała firma Drobimex. Padł rekord - 102 m. Kiełbasa drobiowa uformowana w gigantycznego kurczaka pobiła zeszłorocznego zwycięzcę - masarnię Krzyś z 75 metrową kaszanką. Jako nagroda trafiła do niewielkiego Pargowa. Mieszkańcy wsi już się cieszą - bo w przeliczeniu na jedną osobę wyjdzie do zjedzenia po jednym metrze, albo i więcej :)

 

Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin, przygotowano wiele bezpłatnych atrakcji i zabawek dla dzieci i młodzieży. Największa kolejka ustawiała się przy kulach wodnych. Dla dzieci przygotowano place zabaw, strzelnice, dmuchane zamki oraz konkurs plastyczny "Drobisiowa kraina". Można było powspinać się na dużej ściance wspinaczkowej oraz zagrać w mega piłkarzyki.

 

Podczas Kiełbaskowa podsumowano unijny projekt „Akcja Zdrowa Pupulacja" oraz przeprowadzono konkurs pod nazwą „Zdrowo jem –zdrowo żyję”. Bardzo ładnie zaprezentowały się wiejskie świetlice, których obecnie jest już 11 w całej gminie. Impreza miała także charakter targów. Wystawcy pokazali swoje wyroby spożywcze, ręcznie wykonaną ceramikę, obrazy, zabawki, biżuterię oraz odzież. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko biblioteki publicznej oraz Młodzieżowej Rady Gminy, która przygotowała konkurs wiedzy o Kołbaskowie.Na stoiskach można było skosztować wędlin różnych producentów, chrupiącego chleba i regionalnych miodów.

 

Na scenie wystąpili zespół zespół Magic Loud. Impreza zakończyła się biesiadą i potańcówką, która potrwała do późnych godzin wieczornych.

 

Wyniki :
Rywalizacja sołectw - I - Przecław, II - Stobno, III - Pargowo,
Fotografia promująca sołectwo - I - Kołbaskowo, II - Warzymice, III - Moczyły,
Kompozycja z warzyw i owoców - I - Kamieniec, II - Przecław, III - Warnik,
Kołbaskowskie jadło - I - Kamieniec, II - Kołbaskowo, III - Warzymice,
Zdrowy deser - I - Przecław, II - Kołbaskowo, III - Stobno,
Kronika sołectwa - I - Przecław, II - Kamieniec, III - Warnik,

 

 

Pin It