logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przecławianie w ogólnopolskim finale "IDEA 2014"

idea-2014Duże wyróżnienie spotkało uczniów zrzeszonych w Szkolnym Kole Wolontariusza w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu. Ich przedsięwzięcia „Dzień Łasucha i kiermasz Spieszmy z pomocą” został wybrany spośród ponad 300 uczniowskich przedsięwzięć z całej Polski.

 

 

 

 

Trzyosobowa reprezentacja Koła wraz z opiekunem, zaproszona została do Warszawy na Ogólnopolski Finał Konkursu IDEA 2014. Był on zwieńczeniem projektu realizowanego od października 2013  z zakresu przedsiębiorczości pt. „Być przedsiębiorczym”. W dniach 19-21 maja,  trzy uczennice gimnazjum Zuzia Chylińska, Laura Okrój i Klaudia Kopera oraz pedagog Beata Cwajda, prezentowały swoje przedsięwzięcie w formie graficznej i  multimedialnej.

 

W tej imprezie brało udział jeszcze 11 innych zespołów z całej Polski. Zaletą projektu uczniów naszego gimnazjum było włączenie w jego realizację środowiska lokalnego tj.  przedstawicieli gminnych instytucji (głównie pracownicy GOPS w Kołbaskowie),  osób prywatnych oraz harcerzy. Inna mocna strona to efekty przedsięwzięcia: zebranie środków finansowych na pomoc konkretnym osobom z naszej gminy. Dziewczyny miały wiec okazję „zarazić” wolontariatem innych uczestników finału.

Ta bardzo dobrze zorganizowana impreza toczyła się pod auspicjami: Fundacji Kronenberga, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz banku City Handlowy. Z rąk przedstawicieli tych szacownych instytucji uczennice odebrały gratulacje, dyplom, nagrody. Prezentację graficzną przedsięwzięcia będzie można obejrzeć na szkolnym korytarzu.

 

Była to doskonała okazja do zaprezentowania naszej szkoły, wolontariatu, możliwość poznania nowych, miłych i otwartych ludzi i…. świetna zabawa. Był to też „poligon doświadczalny” do nauki przedsiębiorczości.

Tekst / foto : L. Okrój / GP Przecław

Pin It