logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wygrały smerfy !

wygraly-smerfyKolejny już rok Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Przecławiu był okazją do wielkiej imprezy, która skupiła na boisku szkolnym kilkaset osób. Uczniowie klas 1-6 wraz z wychowawcami i rodzinami przygotowali ogromne miasteczko, w którym królowały postaci z bajek. Każda klasa zorganizowała tematyczne stoisko i prezentację wybranej przez siebie bajki.

 

 

 

Sygnałem do rozpoczęcia imprezy był wystrzał armatni, po którym nastąpiła trzygodzinna zabawa. Pierwszą część imprezy stanowiły wspólne zabawy, konkursy i tańce, do których włączali się wszyscy uczestnicy - zarówno dzieci jak i dorośli. Następnie w już mocno zabawowych nastrojach przeszliśmy do części konkursowej, która polegała na zaprezentowaniu przez klasę wybranej przez siebie bajki.

 

Klasa 4A przedstawia bajkę pt. "Asterix i Obelix kontra Cezar" - mówi Barbara Tatko. W wiosce Gallów można napić się magicznego napoju, który przygotował Pamoramix. Po wypiciu stajemy sie bardzo silni i możemy jednym placem podnieść leżący obok głaz. Gdy nam się to uda zostajemy przyjęci do wioski Gallów i otrzymujemy skrzydełka Asterixa. Następnie idziemy się pokłonić Cezarowi. Odbędzie się tutaj także walka pomiędzy Gallami a Rzymianami. W nasz projekt zaangażowała się cała klasa wraz z rodzicami.

 

Byliśmy pod wielkim wrażeniem kreatywności i odwagi scenicznej uczestników - mówi Renata Wójcik przewodnicząca Rady Rodziców. Na scenie pojawiały się w przebraniach nie tylko dzieci, ale także wyjątkowo dużo rodziców i wychowawców. Prezentowane były fragmenty bajek, inscenizacje wierszy i piosenki, a wszystko to działo się przy aktywnym udziale całej widowni.

 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa 1b, która oczarowała smerfną atmosferą, wspaniałą radosną zabawą oraz aranżacją stoiska.

 

W tym roku Dzień Dziecka organizowany był przez Radę Rodziców SP przy wsparciu Wójta Gminy Kołbaskowo i Rady Sołeckiej Przecławia, którzy ufundowali pizzę dla wszystkich dzieci. Przez cały czas trwania imprezy dostępne były zabawki i zjeżdżalnie dmuchane, basen z piłeczkami, rzutki do celu, wata cukrowa i lody. Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie ufundowała stanowisko z żyroskopem, dzięki któremu dzieci mogły poczuć się jak piloci samolotów w czasie akrobacji.

 

Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w przygotowaniu imprezy - dodaje Renata Wójcik. Moim współpracownikom z Rady Rodziców Agnieszce Sulej i Beacie Wysockiej - Hałuszczak, Dyrekcji Szkoły Beacie Bitel i Małgorzacie Surdy, wszystkim nauczycielom i wychowawcom. Szczególne podziękowania należą się Pani Wójt Małgorzacie Schwarz, która wspierała mnie na każdym etapie przygotowań do festynu.

 

Pin It